Reklama

Sleva za dítě - změna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petttruše
Extra třída :D 10085 příspěvků 06.03.17 18:23
Sleva za dítě - změna

Ahoj,

když chci, aby slevu na děti (2děti) jsme pobírala k platu měsíčně já, jaký je, prosím, postup? Momentálně pobírá manžel, ale dohodli jsme se, že budu já. PObírá to měsíčně.
Kde musím zažádat, u zaměstnavatele? Co musí v práci zařídit manžel? Může být změn aokamžitá, tedy od následujícího měsíce (konkrétně za měsíc březen v dubnu)?

Děkuji,

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 06.03.17 18:47

@Petttruše On musí uplatňování slevy v práci zrušit a jeho mzdovka vyrobí papír, od kdy si to on neuplatňuje a to ty doneseš do práce. Akorát mi tedy upřímně nenapadá důvod, proč to ve fungujícím manželství stěhovat z jednoho na druhého :think:

Petttruše
Extra třída :D 10085 příspěvků 06.03.17 18:56

@j.a.n.i1 Duvod máme.
Takže jestliže on uplatnuje ještě ted za březen, dostane naposledy vyplaceno v dubnu a mně přinese potvrzení, že od 1.4. neuplatnuje, já to dám zaměstnavateli a za duben to poběží na mě, tedy v květnu dostanu k platu já, ano?

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 47850 příspěvků 06.03.17 19:41
@j.a.n.i1 píše:
@Petttruše On musí uplatňování slevy v práci zrušit a jeho mzdovka vyrobí papír, od kdy si to on neuplatňuje a to ty doneseš do práce. Akorát mi tedy upřímně nenapadá důvod, proč to ve fungujícím manželství stěhovat z jednoho na druhého :think:

tak treba tenjeden uplatnuke deti, druhej hyporeku. na oboje naraz uplatnovat mema jeden dost vysoke dane. zene deti odectou i do minusu. manzelovi zbyde dost dani na odecet hypoteky, daru… :think:

Hvězda diskuse 47850 příspěvků 06.03.17 19:41
@Petttruše píše:
@j.a.n.i1 Duvod máme.
Takže jestliže on uplatnuje ještě ted za březen, dostane naposledy vyplaceno v dubnu a mně přinese potvrzení, že od 1.4. neuplatnuje, já to dám zaměstnavateli a za duben to poběží na mě, tedy v květnu dostanu k platu já, ano?

ano

Petttruše
Extra třída :D 10085 příspěvků 06.03.17 19:48

Děkuji moc.

eumedon
Extra třída :D 13298 příspěvků 06.03.17 19:51
@j.a.n.i1 píše:
@Petttruše On musí uplatňování slevy v práci zrušit a jeho mzdovka vyrobí papír, od kdy si to on neuplatňuje a to ty doneseš do práce. Akorát mi tedy upřímně nenapadá důvod, proč to ve fungujícím manželství stěhovat z jednoho na druhého :think:

Důvod může být prostý: Když je zaměstnavatel v prodlení se mzdou (nebo se zaměstnanec bojí, že mzdu neuvidí kvůli finančním potížím zaměstnavatele), tak je to lepší přesunout na toho, kdo v prodlení se mzdou není (nemá finanční potíže anebo má dřív výplatní termín). Ty peníze jsou pak doma dřív a jistěji.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 06.03.17 20:13
@Lama Lama píše:
tak treba tenjeden uplatnuke deti, druhej hyporeku. na oboje naraz uplatnovat mema jeden dost vysoke dane. zene deti odectou i do minusu. manzelovi zbyde dost dani na odecet hypoteky, daru… :think:

Stejně jako muži se ty děti odečtou do toho mínusu úplně stejně.

Hvězda diskuse 47850 příspěvků 06.03.17 20:19
@j.a.n.i1 píše:
Stejně jako muži se ty děti odečtou do toho mínusu úplně stejně.

teda řikam, nedam za to ruku do ohně nejsem danař, ale vycházím ze své zkušenosti:
př:
já platim daně 50 tis., bez odpočtů chlap platí daně taky třeba 502 tis. bez odpočtů.
Když odečte sebe, 2 děti, tak je na nule nebo i něco v mínusu. A už nemá z čeho odešíst hypotéku.
Tu odečte manželka ) sebe a hypo)

podle mě se totiš nejdřív odečítaj tydle položky a pak až když něco zbyde lze z toho odešíst hypo a ta do mínusu nejde. Mě to teda tak udělal loni dar, prostě už nešel uplatnit, do mínusu nešel, prostě mi vrátili mínusovou dan za děti, ale dar už jsem nijak danově neuplatnila, za něj mi víc nevrátili. Jestli je to pochopitelné.

eumedon
Extra třída :D 13298 příspěvků 06.03.17 20:26
@Lama Lama píše:
teda řikam, nedam za to ruku do ohně nejsem danař, ale vycházím ze své zkušenosti:
př:
já platim daně 50 tis., bez odpočtů chlap platí daně taky třeba 502 tis. bez odpočtů.
Když odečte sebe, 2 děti, tak je na nule nebo i něco v mínusu. A už nemá z čeho odešíst hypotéku.

Tak to špatně počítáš.

Není to tak, že když odečte děti, tak nemá z čeho odečíst hypotéku, a to proto, že nejdřív odečte hypotéku a pak teprve děti. A když je po odečtení hypotéky v plusu, tak je to jedno, protože s čím jde po odečtení dětí do mínusu, to je daňový bonus, o který nepřichází.

Ale důvod může být ten, který jsem napsal v předchozím příspěvku. Pěkná výplata je na nic, dokud je jen na mzdovém lístku. za mzdový lístek si nic nekoupíš.

Příspěvek upraven 06.03.17 v 20:28

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 06.03.17 20:27

@Lama Lama Ne, to je právě mýlka, proto jsem se ptala na ten důvod, protože nejdříve se odečítá všechno ostatní a pak teprve děti, takže pokud nemá z čeho odečíst hypotéku, tak ji nebude mít z čeho odečíst ani když ty děti bude uplatňovat manželka. Jediné, kdy je potřeba to řešit je v případě velkého počtu dětí, protože je omezená výše daňového bonusu na cca 60 tis., takže pokud má někdo třeba 6 dětí, tak tam už by je nemusel být sám schopen všechny odečíst.
No, to jo, ale za dar by ti nic nevrátili, ani kdybys děti neuplatňovala…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 06.03.17 20:30
@eumedon píše:
Ale důvod může být ten, který jsem napsal v předchozím příspěvku. Pěkná výplata je na nic, dokud je jen na mzdovém lístku. za mzdový lístek si nic nekoupíš.

Jo, tohle asi jo, i když to bych rychle hledala jiného zaměstnavatele, protože když mi bude chybět celá výplata, tak už mě ty cca 2500 za děti moc nevytrhnou, ale je fakt, že u menších platů asi někoho jo.

eumedon
Extra třída :D 13298 příspěvků 06.03.17 20:31

@j.a.n.i1 Důvod, proč by i fungující manželé mohli chtít uplatňovat odečty u jednoho ze zaměstnavatelů raději, než u druhého jsem napsal: reálný termín mzdy, platební morálka, finanční potíže zaměstnavatele,…

Hvězda diskuse 47850 příspěvků 06.03.17 20:34
@j.a.n.i1 píše:
@Lama Lama Ne, to je právě mýlka, proto jsem se ptala na ten důvod, protože nejdříve se odečítá všechno ostatní a pak teprve děti, takže pokud nemá z čeho odečíst hypotéku, tak ji nebude mít z čeho odečíst ani když ty děti bude uplatňovat manželka. Jediné, kdy je potřeba to řešit je v případě velkého počtu dětí, protože je omezená výše daňového bonusu na cca 60 tis., takže pokud má někdo třeba 6 dětí, tak tam už by je nemusel být sám schopen všechny odečíst.
No, to jo, ale za dar by ti nic nevrátili, ani kdybys děti neuplatňovala…

jakto, ze za dar mevratili, kdybych deti neuplatnovala?
ja to tenkrat klovala primo do toho formulare a elektronicke podani dane a proste to bylo fuk, dar nedar. zadna zmena

eumedon
Extra třída :D 13298 příspěvků 06.03.17 20:35
@j.a.n.i1 píše:
Jo, tohle asi jo, i když to bych rychle hledala jiného zaměstnavatele, protože když mi bude chybět celá výplata, tak už mě ty cca 2500 za děti moc nevytrhnou, ale je fakt, že u menších platů asi někoho jo.

Jistěže hledat jiného zaměstnavatele. Ale než se najde, je částečným řešením přesun slevy na dítě. Ono pokud jedna výplata začne haprovat, tak každá koruna, která je doma, je dobrá, a ne že ne. Co je doma, to se počítá.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama