Reklama

Šli by jste na nemocenskou? Porodné a mateřská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 20:51
Šli by jste na nemocenskou?Porodné a mateřská

Chci upozornit že anonym z důvodu, že to ještě nikdo z mojí rodiny neví. Dnes mi můj gynekolog potvrdil že jsem v 4tt. Proč to sem vlastně píši. Dělám v jedné menší fabrice, díky bohu nemáme noční, jen ranní a odpolední ale pracujeme s mědí. Dnes mi můj gynekolog řekl, že mi doporučuje jít na nemocenskou, že to není pro dítě nic dobrého a ještě práce ve fabrice. Jenže já si nedovedu představit, že budu 9 měsíců nebo jak je to dlouho než se nastoupí na mateřskou na nemocenské :?. Nikdy jsem na nemocenské nebyla, tak ani nevím jak to chodí. Bohužel tatínek mého dítěte, se k tomu nepostavil moc výborně, proto jsem chtěla co nejdéle pracovat abych měla svoje. Samozřejmě že mám našetřený nějaké peníze, ale sedět doma na zadku nechci, ale když jde o zdraví miminka tak by asi bylo lepší, na tu nemocenskou jít. Chtěla bych se Vás zeptat, nemůže někdo říci jakou výši nemocenské budu mít? Můj průměrní měsíční plat je +- 15.000 někdy i kolem 16.000 podle toho kolik mám přesčasů. Moje základní mzda na výplatní pásce je napsaná 16700,– + tam mám bonus za docházku a bonus za směnný provoz takže na konci je tarif mzda 19070 ale většinou mám těch +- 15 tisíc, máme i stravenky za kterou nám dají dolů nějakou částku tak proto to tak vychází. Proto by mě zajímalo, jakou bych cca měla nemocenskou a zhruba mateřskou pokud teda budu počítat z 15.000,– abych přibližně věděla na čem budu. Ještě mám dotaz, pokud půjdu marodit, a budu teda marodit dejme tomu půlroku před mateřskou, počítají do porodného tento příjem(nemocenská) nebo berou v úvahu jen ten za který jsem pracovala a na to že jsem půl roku byla třeba na nemocenské tak to nepočítají?

Reklama

Reakce:

Yopii
Povídálka 41 příspěvků 11.10.18 21:13

Ahoj, mas vice moznosti… pokud nechces na nemocenskou tak zamestnavatel ti ze zakona musi umoznit pozici, ve ktere nebudes mit tuto prekazku… pokud bys na nemocenskou sla tak jsou kalkulacky ale to mi moc nezabralo… bere se za posledni rok a myslim ze z hrubeho takze u tebe hooooodne zhruba 10-12 max myslim …

Yopii
Povídálka 41 příspěvků 11.10.18 21:17

Jo a z hrubeho se bere i materska :) a nemocenska se do materske nepocita

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 21:25

Co ja vim tak materska se pocita z hrube mesicni mzdy. Ja myla v nove praci po pul roce jsem otehotnela a sla rovnou na neschopenku,ze zdravotnich duvodu. Moje hruba mzda byla neco pres 18k materskou me vypocitaly na 512kc denne,coz je prez 15k zalezi na poctu dni v mesici. A to ze jsem byla na neschopence nehralo pri vypoctu materske zadnou roli. O porodne jsem nezadala protoze partner vydela vic jak dvakrat tolik co ja,takze na nej nemame narok,jsou tam urcite podminky,nevim presne jake.A nemocenskou jsem mela teda kolem 10k. To nevim jak se pocita.Anonym z duvodu financni situace prosim nechat jinak smazat.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 11.10.18 21:31

Na porodné mít nárok nebudeš. Já to počítala a vychází to že by matka a otec museli mít nižší příjem jak 20tis dohroma. A u jednoho (matka samoživitelka) je to 13tis max.

lachtanice86
Kelišová 6017 příspěvků 11.10.18 21:45

Proč hned pn? Pokud máš práci nevhodnou pro těhotné zazadej v práci o přeložení na práci vhodnou pro těhotné. Jinak nemocenská se počítá z hrubé mzdy za posledních 12 měsíců, takže to ti fakt nikdo neřekne. Pn je navíc limitována na vycházky max 6hodin denně. Jinak budeš muset být doma.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >