Slimáci nám ožírají jahody

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
998
5.8.12 20:56

Slimáci nám ožírají jahody

Už nevím co s tím, letos jsme neměli zatím ani jednu jahodu, všechno sežerou, co s tím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5misa6
5.8.12 21:02

Řeziny, písek, granule (jed) nebo chodit sbírat.

• Citovat
  • Nahlásit
14856
5.8.12 21:09

Slimaky solit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
998
5.8.12 21:21

Solíme, ale jsou zalezlí vylezou až v noci, ráno už mám po jahodě,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14679
5.8.12 21:24

Na slimáky doporučuji AGRO Ferramol během jedné sézony jsem se jich zbavila. má to výhodu, že slimák se nažere, zaleze ke spánku a tam chcípne, takže nikde, žádný mrtvolky :palec:

zkoušela jsem všechny babské rady, jako:

• miska s pivem…ano slimákům chutná, ale každou chvíli byla miska plná slimáků a kvasícího piva :poblion: navíc mi přišlo, že se mi na pivo slejzají ze širokého okoli
  • solení slimáků…ano funguje, ale mně to příjde moc krutý, přeci jen je slimák živý tvor, a sůl je rozpustí zaživa, v kyblíku ti zbyde jen spousta slizu :poblion:
  • horká voda…ano funguje dobře, ale stále je to časově náročné, ale zase je to mírumilovnější než sůl, horká voda je rychlá smrt.

Takže já jsem se jich zbavila takto: nejdříve jsem je všechny pozbírala a hodila do horké vody, tím jsem i zjistila kde všude se schovávají :palec: pak jsem rozházela ferramol, ferammol rozhazuji když se gratulky rozpustí či jsou sežraný. :palec: čas odčasu zkontroluji místa kde se schovávali, a na podzim a na jaře při rytí zahrádky koukám, zda nevyryji hnízdo z vajíčky…většinou každý rok najdu tak jedno :think:
Teď už rozhazuji farramol tak jednou do měsíce, pač mám po slimmácích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
915
5.8.12 21:56

Také doporučuji granulky - sežerou je, zalezou a chcípnou. Navíc granulka jim chutná víc než cokoliv jiného. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
998
5.8.12 22:17

Ale ty jsou určitě asi jedovatý, mám malé děti tak mám strach aby je třeba nesnědli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14079
6.8.12 08:58

V nějakém zahraničním pořadu o bio zahrádkách jsem viděla tip, že dají např. nadrcené vaječné skořápky v širší vrstvě okolo záhonku (ale to bys jich potřebovala asi hromadu) a další, že dají kolem záhonku prkno z každé strany, pod to dají podélně rozpůlenou bramboru a v noci, když slimáci lezou k jahodám, tak brambory jim chutnají, tak se u nich zaseknou a ráno už odtud nezmizí, protože pod prknem je stín a oni nechtějí na sluníčko.

Tchýňka sice na zahrádce nemá slimáky, ale zato jí tam jednou vlezly srnky a sežraly jahody i s lupením :zed: (všechno ostatní samo taky - kedlubny, mrkev, očesaly dosažitelná jablka atd.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14679
6.8.12 09:41
@fufiiina píše:
Ale ty jsou určitě asi jedovatý, mám malé děti tak mám strach aby je třeba nesnědli

nejsou jedovatý, jed bych si na zahrátku nedávala. jed je třeba vanish.

Neudorff Ferramol je přípravek proti Slimákům, ale i hlemýžďům, kteří způsobují na okrasné a zeleninové zahrádce obrovské škody.
Jedná se o granulát, který můžete bez obav použít i pokud chováte pejska, či kočičku, nebo máte obavu, aby přípravek nespolklo malé dítě. Přípravek je biologicky odbouratelný a fosforečnan železitý, který obsahuje se běžně vyskytuje ve volné přírodě.

Další výhodou je, že jej můžete použít v blízkosti zeleniny, nebo ovoce a to až do doby sklizně.

Granulát by měl být rovnoměrně rozmístěný (rozházený na půdě), půda může být zavlhlá, neměla by ovšem na ní stát voda. Granule se nerozpadvají po dešti, nebo za vlhka.
Posyp granulemi proti slimákům je nutné opakovat a to cca 1× za 14 dní, nebo pokud vizuálně zjistíte úbytek granulátu.
Tento přípravek neusmrcuje slimáky ihned, ale až po určité chvíli a slimáci mají po jeho pozření tendenci se stáhnout do úkrytu. Jako výhoda se tedy jeví, že odpadá sběr mrtvých slimků, protože většina zahyne v zemi. Neposlouží tedy jako potrava dalším slimákům.

Je dobré si uvědomit, že tento způsob boje proti slimákům je prakticky jediný účinný protože slimáci se za potravou vydávají pozdě večer a v noci, kdy je jejich ruční sběr prakticky vyloučen, dokonce i kachny už šly „na kutě“. Schválně se někdy vypravte na zahrádku vybaveni baterkou okolo 23°° hod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
10.8.12 16:57
@Lussye píše:
Na slimáky doporučuji AGRO Ferramol během jedné sézony jsem se jich zbavila. má to výhodu, že slimák se nažere, zaleze ke spánku a tam chcípne, takže nikde, žádný mrtvolky :palec:

zkoušela jsem všechny babské rady, jako:

• miska s pivem…ano slimákům chutná, ale každou chvíli byla miska plná slimáků a kvasícího piva :poblion: navíc mi přišlo, že se mi na pivo slejzají ze širokého okoli
  • solení slimáků…ano funguje, ale mně to příjde moc krutý, přeci jen je slimák živý tvor, a sůl je rozpustí zaživa, v kyblíku ti zbyde jen spousta slizu :poblion:
  • horká voda…ano funguje dobře, ale stále je to časově náročné, ale zase je to mírumilovnější než sůl, horká voda je rychlá smrt.
Takže já jsem se jich zbavila takto: nejdříve jsem je všechny pozbírala a hodila do horké vody, tím jsem i zjistila kde všude se schovávají :palec: pak jsem rozházela ferramol, ferammol rozhazuji když se gratulky rozpustí či jsou sežraný. :palec: čas odčasu zkontroluji místa kde se schovávali, a na podzim a na jaře při rytí zahrádky koukám, zda nevyryji hnízdo z vajíčky…většinou každý rok najdu tak jedno :think:
Teď už rozhazuji farramol tak jednou do měsíce, pač mám po slimmácích.

Ahoj, přidávám se také k Ferramolu, my ho používáme od loňska na radu mých rodičů, kterým slimáci také ožírali jahody. Stačí posypat zahrada a je klid :-) A ostatním zvířátkům, lidem ani kytkám neuškodí! Za mě :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
afghani
9.7.13 19:27

Ahoj, a skodi ferramol ptakum? letaji nam hejna na zahradu

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
13120
9.7.13 19:47

@afghani jestli jsou to malé modré granulky, tak jsou nesmírně jedovaté pro všechny zvířata - umírají pak ve velkých bolestech (kočky, ptáci, psi…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1621
9.7.13 20:02

„@afghani“: http://www. zeleneudoli. cz/ferramol–pripravek-proti-slimakum-500-g/d-37968/ a ptaci k nam letaji dal a neumiraji :) myslim, ze neskodi ani ptakum.

oprava:

http://www.zeleneudoli.cz/…0-g/d-37968/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.8.13 23:39

Jasně vemte sůl a posolte si jahodníky dokola aby tam nemohli my to tak dělaly a pomohlo to. jinak když objevíte zatoulaného slimáka tak ho taky posolte když se vám nebude líbit kde je. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.4.19 15:51

Ahoj co čím jste vyhubili slimáky? Máme jich vždycky plnou zahradu, tak bych tomu chtěla letos nějak předejít! Budu ráda za jakoukoliv radu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat