Slinivka břišní a cukrovka - jak se nemoc projevuje?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pionyrka
Kecalka 417 příspěvků 27.11.18 16:49
Slinivka brisni a cukrovka

Ahoj, mate nekdo zkusenosti s touto nemoci? Pokud jste nekdo mel nebo mate cukrovku, protoze mate nemocnou slinivku, jak dlouho se lecite a musi to vzdy dojit az tak daleko, ze se z toho vivine rakovina slinivky? Onemocnel nekdo z rodiny touto nemoci?, jaky mela tato nemoc prubeh a jak se projevovala na nemocnem?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Eemii
Neúnavná pisatelka 17174 příspěvků 27.11.18 16:56

Ten dotaz je dosti zmateny. Cukrovka je nemoc slinivky. Ta neprodukuje inzulin nebo jen malo= diabetes. O spojitosti cukrovky a rakoviny slinivky, jsem nikdy neslysela.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 17:03

Mám cukrovku, komplikace mohou být a nemusí, záleží na tom, jak se člověk hlídá ;) díky bohu, u mě komplikace nehrozí, jelikož mám kompenzaci jako zdravý člověk a neomezuje mě nic :dance: tak snad to tak bude co nejdýl…

Lenka_Hal
Kelišová 6309 příspěvků 27.11.18 17:08

@Eemii Tak pri rakovine muze byt…zalezi taky kterou cast to chytne :think: Typ dve nema malo insulinu, jen receptory jsou uz nedostatecne citlive tim jak se „pouzovaji prilis“, jde tak o nedostatek insulinu relativni. Spis ho telo diky pri te snaze snizit cukr produkuje vic a vic…
@pionyrka Nechces tu otazku nejak bliz specifikovat :think:

inkakřivák
Neúnavná pisatelka 15613 příspěvků 27.11.18 17:12

@pionyrka Fakt se zbytečně nestresuj, tady se diagnozu opravdu nedozvíš. fakt ne. Jenom se trápíš a maluješ čerty na zed. A to je k ničemu - protože bud je to něco úúúplně jiného, tudíž ses vyčerpávala strachem zbytečně, anebo tedy bohužel se to tvoje černé podezření nedejbože potvrdí, a pak budeš potřebovat všechny síly, co máš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 17:15

A jinak, cukrovku mám 3 roky, předtím, než mě ji zjistili jsem hodně, ale fakt hodně (4-5 l) pila. A když se hlídaš, není se čeho bát…

eumedon
Extra třída :D 13975 příspěvků 27.11.18 17:16
@Eemii píše:
Ten dotaz je dosti zmateny. Cukrovka je nemoc slinivky. Ta neprodukuje inzulin nebo jen malo= diabetes. O spojitosti cukrovky a rakoviny slinivky, jsem nikdy neslysela.

Přesněji řečeno - cukrovka I. typu. Nedostatečná produkce inzulinu. Ten produkují Langerhansovy ostrůvky ve slinivce břišní a při jejich poničení (např. autoimunitním onemocněním) jej produkují málo nebo žádný.

Pak existuje ještě cukrovka II. typu, což je malá citlivost cílových tkání na inzulin (např. při obezitě).

O tom, že by cukrovka I. typu musela nutně vyústit v rakovinu slinivky, jsem taky ještě neslyšel.

Lenka_Hal
Kelišová 6309 příspěvků 27.11.18 17:28

@eumedon Jedine spojeni je, ze rakovina slinivky muze mit mimo jine podobne priznaky jako cukrovka…

pionyrka
Kecalka 417 příspěvků 27.11.18 17:32

No manzel mel 2× zachvat slinivky, 2× v nemocnici na kapackach v roce 2011 od te doby ma problemy s travenim, bolesti, prujem, zacpa. Nemohu ho dostat k doktorovi, mysli si, ze mu nic neni. Za 2 mesice zhubl 10kg, zeslabl, kdyz nese na rukou nasi 10 mesicni dceru ztezuje si na bolest rukou a zad a to byl kus chlapa 194cm, 104 kg. Dnes jsem s nim mluvila po telefonu rikal mi, ze ma porad zizen a chodi porad na zachod curat i v noci a protoze toto znam od sveho otce, ktery byl nemocny s cukrovkou, ale nemel problemy se slinivkou, myslim si, ze muj manzel ma diky nemocne slinivce i cukrovku. No vyhledala jsem si na netu, ze muze mit cukrovku z te nemocne slinivky a ze to je predzvest rakoviny slinivky, ktera se muze objevit do dvou let nebo uz ji muze mit. Proto bych chtela vedet zda ma nekdo s timto zkusenosti. Manzel to zlehcuje, rika mi, ze pokud ma rakovinu tak to nechce vedet, jenze je mu 41 let a mame 2 male deti a ja fakt nechci zustat s detmi sama. Nevim asi bych mu chtela dat tuto diskuzi precist, prijde mi od nej hrozne sobecke, ze to nechce resit, ze je mu to jedno. Pripada mi, ze on si vubec nepripousti, ze muze byt takto nemocny. Kdyz ho prosim at jde k lekari, ze mam o nej strach prestane se se mnou bavit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 17:35

@pionyrka myslím si, že cukrovku má, bohužel, promiň :? Ale to chce řešit rychle, mohl by upadnout i do kómatu, ve kterém by byl třeba 3 dny. Rozhodně bych se ho snažila k lékaři nahnat! Důležité je co nejdřív. Toto jsou jasné příznaky :? Nechci tě strašit.

Jeanny21
Kecalka 169 příspěvků 27.11.18 17:37

@pionyrka už jen kvůli rodině by to měl chtít řešit

ugluk
Hvězda diskuse 44195 příspěvků 27.11.18 17:41

Záleží, který typ cukrovky 1. nebo 2. typ. Ten první může mít průběh o dost dramatičtější, 2. se po mnoho a mnoho let nemusí projevovat naprosto nijak a zachytí se zcela náhodně při preventivním náběru krve. Zjednodušeně 1. typ je zaviněn nedostatkem inzulínu, 2. typ rezistencí těla na něj (takže naopak hodnoty bývají výrazně vyšší), v reálu je ale dost specifických podtypů, třeba já mám dvojku a od začátku inzulín dost podlimitní. Příznaky jsem nikdy neměla a nemám naprosto žádné, projevilo se to v mladém věku se vzorným BMI, žádná žízeň, hubnutí, nic.

pionyrka
Kecalka 417 příspěvků 27.11.18 17:43

Tohle jsem se docetla, ale bojim se mu to poslat nechce si to ani precist, rekl mi, ze jestli mu bud posilat nebude mi zvedat telefon, je ridic kamionu, doma byva jen o vikendu

inkakřivák
Neúnavná pisatelka 15613 příspěvků 27.11.18 17:45

@pionyrka Neblázni, tady se mluví o některých případech - v normální studii by byla uvedena čísla. Tohle vypadá jako cukrovka prostě - a když s ní nic nebude dělat, může taky hezky blbě dopadnout - může ho skolit hypoglykemické koma - snad to píšu dobře. Takže znovu - prostě musíš ho tam, dotáhnout. od jakoukoliv pohrůžkou.

Lenka_Hal
Kelišová 6309 příspěvků 27.11.18 17:51

Tak pokud to cele zacalo nemocnou slinivkou, ten prubeh muze byt netypicky. Ale to co popisujes..problemy s travenim, zizen, hubnuti, to je bohuzel dost typicke. Promluv si s nim, nekteri jedinci trpi utkvelou predstavou, ze dokud neni vyslovena oficialni diagnoza, jsou vlastne uplne v poradku :? Vysvetli, ze jde predevsim o deti, cukrovka neni pruser, pruser je ji neresit, to pak ty deti vazne muzou zustat bez taty. :(

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >