Slovenské občanství pro mě i pro dítě

Anonymní
22.7.15 17:03

Slovenské občanství pro mě i pro dítě

Zdravím, chci se optat zda někdo nebyl ve stejné nebo podobné situaci.

Mám 3letého syna, jehož otec je v RL ale videl ho asi 2×. Našla jsem si nového přítele, je to ovšem slovák. Žijeme teď ovšem tak nějaak zajímavě, měsíc jsem v česku, pár měsíců na slovensku (asi nelegálně :?: ) Nevyřizovala jsem si povolení k trvalému pobytu ze na slovensku kvůli mateřské, neboť uřednice oznámila, že o ní přijdu, což nemůžu, ne že by byla nouze, ale veškeré z těch to peněz se ukládají malému na učet, aby do života něco měl. Mám jí na 4 roky.
S přítelem jsme se bavili, jelikož tady jsou kvůli občanství v česku šílené poplatky na slovensku, nemáme tady ani doktory, zubaře, gynekologa nic. Bavili jsme se s přítelem o tom jak snadné by bylo stát se „slovenkou“…
Někde sem četla že ovšem slovensko nepovoluje dvojí občanství :?:. Proto se chci zeptat.
Navíc uvaažujeme velmi vážně nad svatbou, jen sme trošku vystrašení z toho všeho. Kde a jak. ČESKO :?: SLOVENSKO :?: jak by to jako bylo…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22.7.15 17:17

Dohledala jsem podrobnosti a asi to byla blbina ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.7.15 17:27

Občanství v podstatě k ničemu nepotřebuješ. Já jsem slovenka žijící 12 let v ČR a vše mám tady. Doktory, rodičák, pojištění… Takže se domluvte kde budete žít a pak si vše vyřiď tam nebo tam. A na to abys pár měsíců pobývala u přítele na Slovensku žádné povolení nepotřebuješ :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama