Slovenština na eMiminu i u admina

Anonymní
18.3.21 17:03

slovenština na emimino i u admina

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, viděl jsem i u admina slovenštinu, tam ej to prostě problém, když po někom něco požaduje a já třeba opravdu té řeči moc nerozumím ve vší uctě(jsem ročník 1994 a chápu že někdo z příhraniční oblasti na Moravě může rozumět lépe, ale já jsem z městečka kousek u prahy, tady ani nemám kde moc to slyšet) řekněme tak 60%, je to určitě lepší než polštině, tam tak možná 20%, nejsem na jazyky nijak nadaný, i anglicky neumím buhví jak, jsem spíše technický typ, každopádně, proč je zrovna slovenština tady frekventovanější než jiné slov jazyky? mě nevadí, když slyším mluvit ani ukrajinštinu ani ruštinu, fakt to beru v poho, jen těm lidem prostě nerozumím, a potom jim třeba neodpovím na otázku nebo je přehlídnu a oni se asi diví že jsem divný, ale já když nerozumím, fakt nereaguji moc, at si každý píše či mluví jak chce, ale nemůže se potom divit že mu druzí nerozumí že, proto se ptám, proč je to i u adminů, kteří po druhých něco požadují? díky moc za odpovědi :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
18.3.21 17:05

Bohužel si to musím častěji i dávat do google překladač, pokud je to delší text, a pokud je moc dlouhý, tak jsem prostě líný a nestojí mi to za to

• Citovat
  • Nahlásit
4669
18.3.21 17:11

Slovenštině bez problémů rozumí moje 15 letá dcera. :nevim: východní Čechy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57750
18.3.21 17:14

Fakt nerozumíš??
Můj syn 11 teda slovenštině normálně rozumí :nevim:
A nejsme nikde u hranic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 17:14

@Havlova nevím jaké máte doma poměry a jak jsou děti jazykově nadané, každý má toto asi trošku jinak, ale já do kontaktu se slovenštinou fakt málokdy přišel, maximálně na těch webech jak říkám

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 17:15

@Petra Z když je to nějaká kratoučká větička, tak většinou jo když obsahuje ty podobná slova, ale u delších textů je fakt problém to přelouskat, naštěstí na netu je alespon google překladač, ale na živo, což jsem taky zažil, žádný google člověk nemá hned po ruce a je to tedy problém obrovský

• Citovat
  • Nahlásit
13488
18.3.21 17:15
@Anonymní píše:
Zdravím, chtěl jsem se zeptat, viděl jsem i u admina slovenštinu, tam ej to prostě problém, když po někom něco požaduje a já třeba opravdu té řeči moc nerozumím ve vší uctě(jsem ročník 1994 a chápu že někdo z příhraniční oblasti na Moravě může rozumět lépe, ale já jsem z městečka kousek u prahy, tady ani nemám kde moc to slyšet) řekněme tak 60%, je to určitě lepší než polštině, tam tak možná 20%, nejsem na jazyky nijak nadaný, i anglicky neumím buhví jak, jsem spíše technický typ, každopádně, proč je zrovna slovenština tady frekventovanější než jiné slov jazyky? mě nevadí, když slyším mluvit ani ukrajinštinu ani ruštinu, fakt to beru v poho, jen těm lidem prostě nerozumím, a potom jim třeba neodpovím na otázku nebo je přehlídnu a oni se asi diví že jsem divný, ale já když nerozumím, fakt nereaguji moc, at si každý píše či mluví jak chce, ale nemůže se potom divit že mu druzí nerozumí že, proto se ptám, proč je to i u adminů, kteří po druhých něco požadují? díky moc za odpovědi :andel:

Slovenštině nerozumíš, ale ruštině a ukrajinsky rozumíš… :nevim: :nevim: :nevim: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
604
18.3.21 17:16

Jako vážně anonyme? :lol: Aspoň se něco naučíš. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4669
18.3.21 17:16

Na Slovensku byla jednou na 5 dnů. A všichni jsme Češi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13488
18.3.21 17:18
@Anonymní píše:
Bohužel si to musím častěji i dávat do google překladač, pokud je to delší text, a pokud je moc dlouhý, tak jsem prostě líný a nestojí mi to za to

Jaký je rozdíl v pracnosti CTRLC+CTRLV u přenesení krátkého nebo delšího příspěvku do online překladače… :zed: :nevim: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 17:18

@bse.pedro já neříkal že ruštině a ukrajinštině rozumím, jen že ji v praze slyším častěji, a že mi to nevadí když tím někdo mluví, jen že tomu enrozumím a nereaguji když nerozumím, podobně u slovenštiny no

• Citovat
  • Nahlásit
6964
18.3.21 17:19

:mrgreen: Promiň, ale vážně nerozumíš, nebo je to jen rýpání?
Když…a propo SLOVENČINĚ nerozumíš, tak se jednoduše zeptej admina co to znamená.
A propo… rozumí tomu i můj 5 a 8 letý syn. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1897
18.3.21 17:19

Krom úřadů s tebou nikdo nemá povinnost komunikovat česky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 17:20

@bse.pedro tak ono to není o tom takhle jednoduše, dlouhé věty překládá google často špatrně, já si to překládám většinou po slovech, protože je tam větší pravděpodobnost správnosti, ale čím je příspěvek delší, tím je menší pravděpodobnost správnosti

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 17:21

@Semtex já to ani nikde nepsal, psal jsem, ž ekdyž nerozumím, ignoruji to, protože na živo je to o dost těžší rozumět, no a pokud po mě admin něco chce a já mu enrozumím, nemůže se divit že to potom nedodržím ani(po mě konkrétně nic nechtěl, ale psal to jiné osobě tady)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat