Slovní hodnocení ve škole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.18 16:32
Slovní hodnocení ve škole

Ahoj, je tu někdo, kdo má dítě s IVP a slovnim hodnocením ve škole, 5 třída. Zajímalo by me, zda může dítě, které má slovní hodnocení opakovat třídu na ZŠ? Máme syna s adhd a disfunkcemi a velmi těžko se učí. Známky jsou špatne i přesto, že se učení věnujeme. Navrhli nam slovní hodnocení. Říkám si že by to nebylo špatné, ale abych pak neztratila přehled o známkách a na konci roku nekoukala, že propadá. Take by mě zajímalo, jak se učí vaše děti s adhd??

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.18 17:07

anonym nebo smazat, dekuji

Znama mela syna v druhe tride s slovnim hodnocenim a propadl…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.18 17:12

Náš kluk má ADHD- s chováním problémy nemáme, je spíš takový hodně nervoznía roztěkaný v hodině, ale nevyrušuje a nebo , neni držý.. Má problémy s pzornosti, zaměňuje slova, přes pusu řekne, napíše jinak atd..
CHodí do 4 tř.. IVP máme od první třídy.. U nás je ,, jenom" problémy v oblasti češtiny.. Gramatiku zvládá, pokud se někdo např. zeptá na vyjmenovaná slova, ale prostě , neslyší, čásrky, tečky, zaměňuje slova, při diktování- nepřečte po sobě, což je unás taky problém..
Jinak je divné, že ze všeho máme samé jedničku, sem tam dvojku.. Jak AJ matematika je vynikající.. i vedlejší předměty ok..
U nás bylo slovní v první třídě - hrozila mu 3 z Čj, ale nevím, já z otho moc nevyčetla, nebo neměla jsem takový přehled co dané slova znamenají..
My teda máme navrhnuté , že bude zkoušený ustně- ne písemně, protože co děláme doma např. cvičení na vyjmenovaná slova, tak doplní bez chyb, tak to samé píšou, ale diktuje učitel do sešitu a šup 8 chyb..
Takže zkoušení ustně a má doporučeno ne diktované zadání ale, učitel mu to bude dávat formou psaní- protože jak se všechno diktuje, tak je v tom zmatek.
Byly jsme v poradně týden zpětně byl tam 4 hodiny a i ona říkala. DIktovala mu něco, a on to zopakoval a stejně to napsal blbě, třeba číslo . a pak je str. 22 cv. 5 a otevřete učebnici a nic tam takového neni..
Asi malinko jiné jak u vás, ale unás třeba to hodnocení bylo tak, že bylo 1_2_3 a pak nesplnil, a já věděla, že je zle.. Jako kupit samé 4,5 je pro to děcko ještě horší, pokud se snaží .. U nsá bylo řečeno , že s tím nic neuděláme, že to písmo je hrozné, nikdo to nepřečte, on taky ne, diktované slovo to samé… A do 3 tř, ještě byl problém, že četl a nevěděl co.. Nepamatoval si obsah..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.18 17:19

Další věc co se hrozím je, že každý den něco nemá, to je další problém.. On jak si to blbě zapisuje, tak prostě nemá.. Já mu to kontroluju a stejně je to na nic.. Už má 4 poznámky v žákovské

Radeck
Stálice 69 příspěvků 04.11.18 07:53

Může, slovní hodnocení je jenom jiný zápis stejné informace. Nicméně ve zprávě z poradny by mělo být dost informací o tom, co udělat, aby se žádné propadnutí řešit nemuselo.

Váš příspěvek
Reklama