Slovní spojení, obraty a přirovnání, které nesnášíte

12.3.16 08:56

Slovní spojení, obraty a přirovnání, které nesnášíte

Já osobně nesnáším přirovnání:

o děti se rve jako lvice - houby, lvice své mláďata nechá zabít, když si najde nového partnera

je samotářský vlk - vlci jako smečková zvířata žijí osamoceně jen velmi ojediněle

když někde vidím napsáno, nebo slyším, že má někdo tah na bránu, tak mám chuť říct ať teda táhne :lol:

Příspěvek upraven 12.03.16 v 09:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6639
12.3.16 09:02

Holubičí povaha rozhodně není mírumilovná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5133
12.3.16 09:02

@Bezejmený To se nedá říct, u každýho to mám jinak, vytáčí mě, když si někdo nějaké slovní spojení, obrat nebo přirovnání oblíbí tak, že ho používá pořád. Nejhorší jsou na tom ta kdysi vtipná, ty se obnosí nejdřív. Tady na webu je to třeba slovní hříčka e-pipi. Na tu sedá prach, že se mi chce vždycky skoro kýchat, jak ten nános cítím. Bohužel to zase vždycky někdo vytáhne a opráší. Nebo tchyně třeba nadužívá - melu z posledního, což v jejím jazyce znamená - mám konečně taky jednou něco na práci, tak to musím všem dát vědět. :mrgreen:
Edit: Ještě jsem si vzpomněla, že mi úplně stoupá krev do hlavy, když třeba slyším - jéé, to je dobrý, to je vtipný, to budu používat :mrgreen: :zed: :zed:

Příspěvek upraven 12.03.16 v 09:08

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5133
12.3.16 09:07

:pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6083
12.3.16 09:12

Kdyz ma bezdetna kamaradka o kazde tezsi zkousce prohlasuje, ze to bude/byl porod :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.16 09:15

Je to sice jen jednoslovne zvolani, ale nesnasim, kdyz nekdo rika vaaau… to bych vrazdila :-D obzvlast kdyz to je na nejakou kravinu receno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3900
12.3.16 09:20

Nesnasim „s pozdravem a pranim hezkeho dne“ a pisu to nekolikrat denne :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18318
12.3.16 09:20

Nesnasim prohlaseni dobre ty a tos zabil/a :pocitac:

A pak zdejsi oblibene - diskuze je od slova diskutovat a ja si muzu psat co chci, kam chci :mrgreen:..nebo Asi mas problem porozumet psanemu projevu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1799
12.3.16 09:33

Ja nemam rada zde oblibene a pouzivane v kazde druhe diskuzi „pres to nejede vlak“ :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4089
12.3.16 09:42

Nesnáším když někdo používá „bo“ jako nebo :zed:
Teď si jak naschvál nevzpomenu na nic jiného :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185

„Přijdu dýl“ nevím, co se nelíbí na slovním spojení v souladu s češtinou „přijdu později“
nejhorší je, že je to už i v oficiálních prohlášeních… „výsledky budou známy nejdéle do“ :zed: :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1469

Nesnáším pozdrav: „Ahojky“ a slovo „hektický“, což ovšem zřejmě kvůli tomu, že ho opakovaně používá můj bratr, který má hektický naprosto každý den a každou hodinu, tudíž se po něm nesmí nic vyžadovat :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6791
12.3.16 09:47

Nesnáším hlášku „jedu bomby“ a „dobře ty“.na další si teď nevzpomenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sunshinegirl
12.3.16 09:48

Já nesnáším prohlášení: Kdo chce hledá způsob, kdo nechce hledá důvod. To bych vraždila. To může říct jen člověk, co nikdy nezažil v životě nic, co prostě nejde, i kdyby stokrát chtěl.

• Nahlásit
  • Citovat
6639
12.3.16 09:48
@dalmatipíše:
„Přijdu dýl“ nevím, co se nelíbí na slovním spojení v souladu s češtinou „přijdu později“
nejhorší je, že je to už i v oficiálních prohlášeních… „výsledky budou známy nejdéle do“ :zed: :pocitac:

Naprosto souhlasím, někdy to i meni význam. Chodil jsem do školy o rok dyl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama