Složení a závadnost hraček z AliExpress

6
2.2.16 16:32

Složení a závadnost hraček z AliExpress

Ahoj mamči i vy budoucí,

před půl rokem jsem objevila Aliexpress. Né, že bych mu úplně propadla, ale nakoupila jsem si tam pár těhotenských věcí, ale vzala jsem i pár hraček pro miminko. Od táty i manžela ale slyším, že to je trochu hazard tam cokoliv kupovat, když to neprochází českou obchodní inspekcí… Že člověk neví, z jakého materiálu je to vyrobené, zda to neobsahuje ftaláty nebo jestli na tom není nějaké závadné barvivo. Hračky tam mají krásné a cenově dostupné. I oblečení na mímo… Tak jsem teď trochu smutná z toho, že vlastně nevím, abych tomu malému neublížila tím, že ho navleču do čínského trička a nemám jistotu, že je to pro něj nezávadné. Nemáte někdo zkušenost nebo tip na to, jak zjistit nezávadnost těchto čínských produktů, konkrétně z AliExpress? :roll:

Moc díky za vaše příspěvky :)

ttt

Mix miminko

fda 380 Kč
  • 50, 56, 62, 68

Mix oblečení kluk

fda 550 Kč
  • 92, 98, 104
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

372
2.2.16 16:40

Ahoj, sice zatím nemám ještě konkrétní zkušenost, jak bude prcek na hračky reagovat, páč je ještě ubytovanej ve mě, ale taky jsem pár hraček nakoupila, takový ty a lá lamaze. Přemejšlela jsem přesně nad tím, co tady píšeš, ale tak nějak jsem si řekla, že přece oni to taky dávaj svejm dětem, takže bych v tom nějaký jedy nehledala.. :nevim: oblečení bych se asi nebála. Když to nebude nějaká brutální umělotina. Když už, tak ty hračky, přece jen to žužlá a tak, ale jak píšu vejš, asi bych z toho strach neměla..
Ale sama jsem zvědavá, jestli se někdo ozve s něčím negativním :palec:..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
736
2.2.16 16:52

Ahoj, koupila bys dítěti hračku do vietnamců? Pokud zní odpověď ne, pak na Ali nenakupuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13648
2.2.16 17:27

Ja bych tam hracky pro male dite, ktere bude davat do pusy, nekoupila. Stejne tak jako u vietnamcu a v podobnych pochybnych obchodech. V cine celkove moc zadne ftalaty a podobne mnamky neresi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.16 17:37

No holky náš malý dostal na Vánoce moc hezký chrastítko - dřevěný, barevný, paráda. Bohužel sotva jsem ho rozbalila upadlo mu ouško a ještě má dvě rolničky. Takže z bezpečnostních důvodů mu ho nedávám strká už všechno do pusy. A jaké bylo moje překvapení když jsem ho nedávno našla na Ali :roll: A to ho kupovala prababička, takže tady, určitě ho neobjednávala :D Jinak oblečení mám pro mimčo a řekla bych že to nevadí. Stejně se vypere, vyžehlí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
2.2.16 17:50

Osobně bych tam hračky nekoupila… Oblečení pro kluky nevím, pořád se to ve mně pere, ještě jsem se k tomu nedokopala (a asi ani nedokopu) a to už nemám mimina… Prostě radši ne e… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16099
2.2.16 18:09

Tak obleceni tam nakupujem normalne, to vyperu a dal neresim. ale hracky pro maly mimco bych taky nekupovala mozna az pro starsiho kdyz uz to aspon nebude cpat do pusy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
2.2.16 19:35

No, jedna z těch hraček je jakoby závěsná hračka spirálová na hrazdu nebo kočárek, na to spíš kouká a má to v ruce, takže do pusinky to nepřijde. Druhá hračka je epesní látková knížka, šustivá, interaktivní
http://www.aliexpress.com/…2502179.html … a tu si s ním budu asi prohlížet sama, protože nevím… Jako když se podívate na místo výroby skoro jakékoliv hračky v DM, Rossmanu, HaM, jakémkoliv hračkářství, všechno je to Čína. A pokud se to prodává v čechách, muselo to projít nějakou kontrolou…otázka je, jak moc škodlivý nebo nevěrohodný jsou ty, které si objednávám od neznámých prodejců…

ttt

Mix miminko

fda 380 Kč
  • 50, 56, 62, 68

Mix oblečení kluk

fda 550 Kč
  • 92, 98, 104
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
2.2.16 19:37
@Atttina píše:
No, jedna z těch hraček je jakoby závěsná hračka spirálová na hrazdu nebo kočárek, na to spíš kouká a má to v ruce, takže do pusinky to nepřijde. Druhá hračka je epesní látková knížka, šustivá, interaktivní
http://www.aliexpress.com/…2502179.html … a tu si s ním budu asi prohlížet sama, protože nevím… Jako když se podívate na místo výroby skoro jakékoliv hračky v DM, Rossmanu, HaM, jakémkoliv hračkářství, všechno je to Čína. A pokud se to prodává v čechách, muselo to projít nějakou kontrolou…otázka je, jak moc škodlivý nebo nevěrohodný jsou ty, které si objednávám od neznámých prodejců…

Já bych třeba nekoupila ani od neznámýho prodejce… :nevim: Navíc je „vyrobeno v Číně“ a „vyrobeno v Číně“… Je to i o té kontrole tam… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.16 22:03

Na Ali kupuju hodně, ale nic co by dítě žužlalo bych nekoupila. Nemáš absolutní kontrolu nad složením a číňani tam jsou schopní nacpat cokoliv aby ušetřili (viz. aféra s přidáváním sypkého melaninu - z toho se dělá plastové nádobí do umělého mléka). Oblečení jen bez potisků a samozřejmě peru a hračku jen pro starší a i tak bych hodně přemýšlela. Přírodní dřevo ok, u plastů bych byla fakt opatrná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.16 22:05

Když se dělaly testy velkých pěnových puzzlí, tak ty dražší byly ok, ty levné /většinou vietnamci nebo levné obchody, zdroj čína/ všechny propadly, byly narvaný zakázanou chemií.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1317
3.2.16 08:02

Každý to má nastavené jinak. Nekoupila bych tam žádnou hračku. Koupila jsem akorát oblečení, které ale není v přímém dotyku s kůží. Nikdy nevíš co to obsahuje a vypráním si kolikrát nepomůžeš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2078
3.2.16 08:16

Nekoupila, dítěti bych to nedala nikdy, ani většímu. Nechápu proč lidé tohle vůbec kupují, je tolik ověřených hraček v obchodech s certifikáty..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3480
3.2.16 19:07

Na Aliexpressu nakupuju docela dost - oblečení, bižuterii, hodinky, různé doplňky… Ale hračku pro mimino, kterou si dává do pusy, bych tam fakt nekoupila. Stejně tak nádobí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama