Složení číselné řady od jakého věku

11692
20.6.15 16:31

složení číselné řady od jakého věku

Ahoj :) Chtěla bych se zeptat od jakého věku Vaše děti uměli složit číselnou řadu. Tedy od 1-10, po sobě jdoucích čísel. Díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

donaga
20.6.15 16:36

Jak složit? Jestli myslíš odříkat číselnou řadu jak básničku, tak to malá uměla celkem brzy, ani ne ve třech letech. Ale chápání čísel, základní počty, to přišlo později tipuju tak tři a půl až čtyři roky (tehdy jsem si toho já všimla, že e číslice tímto způsobem používá).

• Citovat
  • Upravit
12796
20.6.15 16:41

Jako napocitat? Syn od 2 let…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.6.15 16:44

Syn (necele 4) umi pocitat do deseti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11692
20.6.15 16:44

Ne napočítat. Složit s číslic. Takhle

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17546
20.6.15 16:45

Odříkat je dcera uměla nějak po druhém roce, díky Peppa Pig i anglicky :-D Ale nějaké chápání množství, určit, které číslo je větší, jednoduché sčítání apod, to až teď ve 4 letech

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
20.6.15 16:46
@Melody 4 píše:

Takhle jsem to se svým dítětem nikdy nezkoušela. Neučím jí písmena a číslice nijak cíleně. Ale že zná číslice tak do pětky (ví co znamenají, umí je použít, přečíst) jsem náhodou zjistila, když jí bylo necelých pět.

• Citovat
  • Upravit
17546
20.6.15 16:47
@Melody 4 píše:

aha :-D rozpoznávat číslice do 10 začala tak v 3,5, i je byla schopna takhle seřadit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11692
20.6.15 16:51
@donaga píše:
Takhle jsem to se svým dítětem nikdy nezkoušela. Neučím jí písmena a číslice nijak cíleně. Ale že zná číslice tak do pětky (ví co znamenají, umí je použít, přečíst) jsem náhodou zjistila, když jí bylo necelých pět.

Já ho to neučím. Prostě dneska sedím, malý vytáhne puzzle a takhle ho složí. Aby jste pochopili, syn má těžké ADHD a středně těžkou vývojovou dysfázii. V jeho 2,5 letech primářka neurologie řekla, že je mentálně retardovaný. Po 1,5 roce hrůzy jsme nakonec šli na diagnostiku do aply, tak nakonec jen diagnoza co jsem psala. Jen mě zajímá v kolika to tak běžně děti umí :) Ted se začal tak krásně vyvíjet, že spousta příznaků už prostě není. S mluvením už je to horší no, ale lepší se :) Jsou mu 4 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56558
20.6.15 16:52

Kluk bych rekla, ze by to slozil. tal. ejal od 5,5, ldy se ovuli hodinlam naucil veschny cislice a zacal tema hidinama chapat jejich poradi jinal nez basnicku.
mladsi ma cisla a pismena na haku, cislici nepozna ve 4 ani jednu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17546
20.6.15 16:56

@Melody 4 tak to musíš mít radost :palec: přeju, ať tě takhle překvapí ještě mnohokrát :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2929
20.6.15 17:00

@Melody 4 Je to šikula! Ten vám ještě ukáže  ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11692
20.6.15 17:06
@Loll píše:
@Melody 4 Je to šikula! Ten vám ještě ukáže ;)

No právě, já tak nějak zjistila, že jsme ho celou dobu podceňovali bobečka… Tohle mi otevřelo oči. Už tak nějak nemám strach… Vím, že to zvládne a společně všechno překonáme :)

@Etcetera78 píše:
@Melody 4 tak to musíš mít radost :palec: přeju, ať tě takhle překvapí ještě mnohokrát :D

No ani netušíš jakou. :) Pro někoho běžná věc pro nás událost roku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2929
20.6.15 17:07

@Melody 4 Držím palec, společně to všechno určitě zvládnete :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17368
20.6.15 17:12

To moc gratuluju znám zdravé sedmileté dítě, které ještě nechodí do školy a tohle neumí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama