Složení kosmetiky - lze vůbec koupit opravdu kvalitní kosmetiku?

10704
14.10.20 08:48

Složení kosmetiky

Krásný den.
Většina z Vás doma používá nějaký ten krém na pleť, prosím bylo by možné mi vyfotit složení krému a vložit ho sem, popř. zaslat do zprávy? Zajímají mě především krémy od Avonu, Mary kay, Tiande, Vichy, La roche, Bioderma atd…prostě ty, které na internetu složení neuvádí.
Jsem kosmetička a již 20let se pohybuji v oblasti profesionální kosmetiky. Vždy jsem věděla, že v drogériích a lékárnách nejsou moc kvalitní produkty, ale nikdy mě nenapadlo se tím nějak podrobněji zaobírat. Až do teď, zjistila jsem že některé produkty jsou fakt hrůza. Proto jsem se rozhodla, že bych chtěla udělat menší srovnání a zjistit, zda se na našem trhu v běžně dostupné síti, dá vůbec sehnat krém, který je alespoň trochu kvalitní.
Moc děkuji Všem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
78
14.10.20 10:12

Myslím, že Bioderma, La Roche a snad i Vichy na netu složení mají.
Co se týče katalogového prodeje, jako Avon, MK atd., tak tím bych se vůbec nezaobírala :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4382
14.10.20 10:26

Já používám Lush, složení na netu myslím je, ale můžu doma vyfotit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14339
14.10.20 10:47

Když použiješ google, tak se ke složení vždycky dostaneš. I u tiande.

Zadej název krému a slovo složení v uvozovkách a prolistuj, v prvních třech, čtyřech odkazech bývá. pokud to nedje v ČR, zadej název krému a „ingredients“, případně „inci“

Ale vzhledem k e-shopům a převážně snadnému doručování do zemí EU se ti reálná rešerše dost rozpadne do mamutí velikosti. pokud nepůjdeš po konkrétních účinných látkách - typu krém s ceramidy, sérum s vitamnem C a podobně, ale budeš hledat „kvalitní krém“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1271
14.10.20 11:13

No že v drogerii nejsou kvalitní produkty, možna máš pravdu. Nevím nekupují, ale říct tohle o lékárnách kde kvalitní produkty právě že jsou.
Používám La Roche. Složení si najdi na internetu je volně dostupně a po x letech vyzkoušení všeho možného je to nejlepší kosmetika, která existuje :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5518
14.10.20 13:18

@smajlik345 to je otázka, co je pro koho ta „kvalita“. Moje pleť snese jen přírodní produkty, což kosmetika z lékárny není a na pleti mi to nadělalo pěknou paseku.
Naopak i v běžných drogeriích koupím vcelku levnou k pleti šetrnou kosmetiku.

Takže „kvalita z lékárny“ je pro mě jen kvalitní marketing a kvalitní cena. Ale ne automaticky kvalitní péče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10704
14.10.20 13:27

@JitulkaJ bohužel já jsem našla jen minimum produktů kde by bylo uvedené podrobné složení, tím myslím ingredience, kde je uvedeno jaké jsou jsou použité emulgátory či chemie…
A i firmám MLM se musím pověnovat, neb spousta lidí je používá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3361
14.10.20 13:31

Používam atok a nobilis tilia, složení lze lehce dohledat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10704
14.10.20 13:32

@Ou bohužel všude jsem našla jen obecné složení, já potřebuji podrobné
např : AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, NEOPENTYL GLYCOL DIHEPTANOATE, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, POLYGLYCERYL-6 DISTEARATE, BETAINE, DIMETHICONE, TITANIUM DIOXIDE (NANO), METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL (NANO), HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, BIS-
a to se moc často neuvádi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10704
14.10.20 13:33

@Gerberka nobilis tili tu nemusím studovat, ta je kvalitní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10704
14.10.20 13:40

@smajlik345 @vulpes Bohužel vždy záleží na složení, je jedno kde se to prodává.
A bohužel dost často vídám že kvalitní suroviny se nahrazují např. silikony :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5518
14.10.20 13:43

@manisa pokud není na netu, tak v nejhorším nafotit ty krabičky v prodejně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10704
14.10.20 13:46

@LenkaN26 tak u této jsem ingredience našla, děkuji. Zatím jsem koukla jen na jeden krém, ale složení nevypadá vůbec špatně :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10704
14.10.20 13:47

@vulpes ty z drogérie už mám, ale např. Avon atd. tam nenajdu a fakt se mi to nechce kupovat jen kvůli složení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
14.10.20 13:50
@manisa píše:
@JitulkaJ bohužel já jsem našla jen minimum produktů kde by bylo uvedené podrobné složení, tím myslím ingredience, kde je uvedeno jaké jsou jsou použité emulgátory či chemie…
A i firmám MLM se musím pověnovat, neb spousta lidí je používá…

Já vím, to jsem myslela, ale teď koukám, že Bioderma i změnila design stránek.
Když budeš hledat podle názvu, hodně se dá najít na cosdna.com
Např. http://cosdna.com/…e533592.html
A dá se to řadit i podle data přidání, takže by to mělo být aktuální. Jen to občas může mít nějaké mouchy, přeci jen to tam zadávají spotřebitelé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama