Složitá finanční situace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pampelinka
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 13.09.17 17:22
Slozita financni situace

Jsem v tezke financni situaci. Vsechno se na me sype a nevim kudy kam:-(. Jsem v insolvenci a z toho minima co mi posila zamestnavatel jeste hradi 3 tisice dar, ktery byl udelan, aby mi insolvence byla svhvalena. Zadala jsem o odejmuti, ale bylo mi zamitnuto presto ze zamestnavatel minimalni splatku posila. Do toho me byvaly partner vyhazuje z domu. Mam 10 ti lete dite a nevim, co mam delat. Jestli jsou nejake moznosti vubec. Moc prpsim, poradte

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Swami Harashimi
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 13.09.17 17:30

@Pampelinka
Milá Pampelinko,

nevím, odkud jste, ale bylo by možná nejlepší se obrátit na azylový domov pro matky s dětmi. Dám vám kontakt, pokud napíšete město. Můžete se obrátit též na sociální odbor na vašem úřadě a zeptat se jich, jestli nedosáhnete na nějaké mimořádné finanční přilepšení. Poradit může též občanská poradna a poradna pro finanční tíseň.

Existují i různé nadace a občanská sdružení, ale když bych vás někam posílala potřebuji znát pozadí té situace a odkud jste. Nebojte se a nehruťte se z ničeho, vše je řešitelné, akorát to chce postupně, být trpělivá a mít odvahu. Odvahu si říci o pomoc a též ji přijmout a odvahu udělat krok do neznáma.

Anonymní  13.09.17 17:37

Vím jak ti je, moje matka na tom byla podobně když mě bylo deset let jen s tím rozdílem že měla na krku exekuce a úvěry který ji nasekal můj otec. Insolvence ji byla schválena až o deset let později a před rokem ji skončila a má se konečně skvěle. tím chci říct že máš štěstí že jsi insoovenci dostala a teď už jen zbývá vydržet než skončí. Nikdo neznáme tvou rodinu a možnosti na koho se můžeš obrátit takže ti tu nikdo nedokáže poradit co máš udělat. Jen dej hlavu vzhůru a zvaz všechny možnosti co máš, neboj se požádat o pomoc rodinu. Když je partner takovy že tě vyhazuje v situaci ve které jsi, kašli na něho. Na desetileté dítě ti přece ještě někdo musí platit alimenty ne? Moji mamine zustavalo z Insolvence 9 tisíc ale když šla marodit tak se jí částka zvýšila na 11měsíčně protože ze sociálních dávek se srážky dělat nemůžou a počítají se že mzdy před srážkou ale o daru v insoovenci jsem nikdy nic neslyšela.

Anonymní  13.09.17 19:11

Zakladatelko, dar je dar druhe osoby na tvoje splatky!!! Tobe nesmi byt strzen ani ho nesmis platit!!! Najdi si to v rozsudku, je to tam. Ihned se obrat na sveho spravce, at to napravi!!! Anonym, manzel v insolvenci a ma take dar.

cecetka
Kelišová 5799 příspěvků 13.09.17 19:33

@Pampelinka V kazdem vetsim meste je bezplatna obcanska poradna. Nehledej „rady“ na emiminu a vyhledej takovou poradnu. Pusobi v nich pravnici i soc. pracovnici, tak by meli umet poradit.

Adull
Kecalka 336 příspěvků 13.09.17 20:11

Z určitých dávek srážet lze, stejně tak z nemocenské, podpory v nezaměstanosti pokud dosahuje na srážky. Dar je dnes běžná forma v insolvenci, jen nechápu proč, když si někdo naseká dluhy, tak pak mu uznají, že je za něj bude splácet někdo jiný.

Kobliha51
Extra třída :D 13399 příspěvků 13.09.17 20:34
@Anonymní píše:
Zakladatelko, dar je dar druhe osoby na tvoje splatky!!! Tobe nesmi byt strzen ani ho nesmis platit!!! Najdi si to v rozsudku, je to tam. Ihned se obrat na sveho spravce, at to napravi!!! Anonym, manzel v insolvenci a ma take dar.

Ona to určitě ví. Jen někoho přemluvila, aby jí to „jako“ platil a přitom to platí ona. Jinak by jí insolvenci neschválili. Ono najít někoho, kdo bude za někoho platit pět let X tisíc, není jen tak.

Pampelinka
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 13.09.17 22:54

@Swami Harashimi
Napiste mi soukromou zpravu prosim. Dekuji

Pampelinka
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 13.09.17 22:57
@Anonymní píše:
Vím jak ti je, moje matka na tom byla podobně když mě bylo deset let jen s tím rozdílem že měla na krku exekuce a úvěry který ji nasekal můj otec. Insolvence ji byla schválena až o deset let později a před rokem ji skončila a má se konečně skvěle. tím chci říct že máš štěstí že jsi insoovenci dostala a teď už jen zbývá vydržet než skončí. Nikdo neznáme tvou rodinu a možnosti na koho se můžeš obrátit takže ti tu nikdo nedokáže poradit co máš udělat. Jen dej hlavu vzhůru a zvaz všechny možnosti co máš, neboj se požádat o pomoc rodinu. Když je partner takovy že tě vyhazuje v situaci ve které jsi, kašli na něho. Na desetileté dítě ti přece ještě někdo musí platit alimenty ne? Moji mamine zustavalo z Insolvence 9 tisíc ale když šla marodit tak se jí částka zvýšila na 11měsíčně protože ze sociálních dávek se srážky dělat nemůžou a počítají se že mzdy před srážkou ale o daru v insoovenci jsem nikdy nic neslyšela.

Ja jsem v insolvenci diky byvalemu partnerovi se ktwrym prave jeste ziji :-( bybaleho partnera jsem pozadala, aby udelal darovaci smlouvu na castku ab mi prosla insolvence, ale platim to ja z toho minima.. ne on.

Pampelinka
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 13.09.17 22:59
@Anonymní píše:
Zakladatelko, dar je dar druhe osoby na tvoje splatky!!! Tobe nesmi byt strzen ani ho nesmis platit!!! Najdi si to v rozsudku, je to tam. Ihned se obrat na sveho spravce, at to napravi!!! Anonym, manzel v insolvenci a ma take dar.

Jsem v insolvenci diky byvalemu partnerovi. :-( byvaleho partnera jsem pozadala, aby udelal darovaci smlouvu na castku aby mi prosla insolvence, ale platim to ja z toho minima.. ne on.

Pampelinka
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 13.09.17 23:00
@Kobliha51 píše:
Ona to určitě ví. Jen někoho přemluvila, aby jí to „jako“ platil a přitom to platí ona. Jinak by jí insolvenci neschválili. Ono najít někoho, kdo bude za někoho platit pět let X tisíc, není jen tak.

Dekuju. Presne tak to je a je to jedte clovek, diky kteremu v te to situaci jsem.

JTom
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 13.09.17 23:34

Větu o zamítnutí žádosti o odejmutí jsem nepochopil.
Protože je ale potřeba vyřídit víc nejasností, také se přikláním k návštěvě některé občanské poradny.

Příspěvek upraven 13.09.17 v 23:44

Pampelinka
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 13.09.17 23:40

@JTom
Ja nepsala nic o tom, ze by tamestnavatel hradil dar. Psala jsem, ze jsem v dluzich dik byvalemu partnerovi, ktereho jsem tadala o darcovskou smlouvu na urcitou castku, ale platim to ja misto nej. Nwbo suchod to je jedno. Spravce vi, ze to platim ja. Aˇe ma vyplata dosahuje na minimalni castku, presto je ten dar potreba, takze mi to soud zamitl, ze se msui hradit dal. Leda by muj prijem vzrostl o tu castku duchodu.

JTom
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 13.09.17 23:49

Psala jsi, cituji: „zamestnavatel jeste hradi 3 tisice dar“.
Skutečnost je ale jiná. Příspěvek jsem proto editoval.

Pampelinka
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 13.09.17 23:59
@JTom píše:
Psala jsi, cituji: „zamestnavatel jeste hradi 3 tisice dar“.
Skutečnost je ale jiná. Příspěvek jsem proto editoval.

Nedopsalo se mi pismeno m k hradi, tam melo byt ze ja hradim ten dar

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Soutěžte o 5 balíčků Elasti-Q®!

Těhotenství je pro maminky velmi náročné období. V této době je zvýšená... číst dále >

Každodenní boj. Lékaři zachrání děti, které schováte do dlaně

Malí uzlíčci, které váží i pouhých 1000 gramů a bez nadsázky se svým rodičům... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chudým kráskám plní jejich sny. U dcery bych byl zásadně proti, říká

Luxusní dárečky, výlety za hranice šedého průměru, nákladný život v krásných... číst dále >

Koupelna bez teplé vody a všude zima. Mise pomohla tátovi s malým synem

Svého drogového období Julián (29) lituje. Jenže nezůstalo bez následků, ze... číst dále >

Reklama