Slunce a kojenec ve sporťáku

2562
22.5.16 16:18

slunce a kojenec ve sportáku

Ahoj,

mám téměř 5 měsíční a už jsme ji dala do sportáku (x lander xa), jde do lehu, ale mám ji v mírném navýšení, v uplném lehu hystečí jak v korbičce, ale na co se chci zeptat, v korbičce byla uplně chráněná přes sluncem, případně jsme přehodila plenu, jenže v tom sportáku ji vyčuhují nožky a nevím jak, když bude přes 30 a bude mít na sobě kratší nhavičky či triko s krátkým rukávem, svítí na ni, bojim se, ba ye nespálila, četla jsme, že do roka by neměla být vystavena slunci, jak to řešíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4062
22.5.16 16:33

Opalovacím krémem ;)
Kup nejlépe v lékárně nějaký dětský s minerálním filtrem. Na hlavu klobouk nebo šátek (mně se osvědčily s kšiltem a takovým tím kusem látky vzadu, co kryje krk - legionářská čepice se tomu říká). A samozřejmě se držet co nejvíc ve stínu a nechodit ven přes poledne. Ale když cestou do obchodu nebo na procházce bude na dítě chvilkami svítit, protože zrovna budete proti sluníčku nevhodně otočení, tak ti hned neumře, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
22.5.16 16:35

Ptala jsem se ve čtvrtek doktorky. Našemu jsou 4 měsíce. Nejde zařídit, aby na něj sluníčko nezasvítilo. ;) Doporučila mi namazat nekrytá místa faktorem 10, 15. Vitamín D taky potřebuje, tak vyšší faktor pokud nejedeme k moři je zbytečný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2562
22.5.16 16:35
@Kassy píše:
Opalovacím krémem ;)
Kup nejlépe v lékárně nějaký dětský s minerálním filtrem. Na hlavu klobouk nebo šátek (mně se osvědčily s kšiltem a takovým tím kusem látky vzadu, co kryje krk - legionářská čepice se tomu říká). A samozřejmě se držet co nejvíc ve stínu a nechodit ven přes poledne. Ale když cestou do obchodu nebo na procházce bude na dítě chvilkami svítit, protože zrovna budete proti sluníčku nevhodně otočení, tak ti hned neumře, neboj.

no já se ptala u nás v jedné lékarně a ta lékarnice mi řekla, že do roka je nevhodné dítě mazat kréměm, že do roka ani nejsou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1038
22.5.16 16:44

@astoret
To je pěkná blbost.. Jsou krémy i od narození. Například Daylong Baby nebo Ladival, dále biooderma ABC a Nivea Baby… Za mě Ladival, vyšel nejlépe v testech :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11131
22.5.16 16:48
@astoret píše:
no já se ptala u nás v jedné lékarně a ta lékarnice mi řekla, že do roka je nevhodné dítě mazat kréměm, že do roka ani nejsou

tak obecne cim min chemi na dite prijde tim lip, ale je blbina, ze se dite nema mazat a ze ani kremy nejsou. ziju na jihu evropy a deti je tady potreba mazat od narozeni, protoze chvilema proste na slunce prijdou, i kdyz se clovek snazi a tady kdyz to sviti, tak to sviti…

kazdopadne je zbytecne diteti „opalovat“ nohy pri kazde prochazce a jsou na to UV clony na kocarek. ty navazovaci jdou upevnit ruzne an ruzne kocary, zkus mrknout na net a zvazit, jestli ti to na kocar nejde nejak instalovat. nebo pak pripadne slunecnik na kocarek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10211
22.5.16 16:49

Porid si nejaky krem s prirodnim slozenim, s mineralnimi filtry. Ten je na miminka nejvhodnejsi, nemazes pak na nej chemii. Treba z DM Alverde ;-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4062
22.5.16 16:51
@astoret píše:
no já se ptala u nás v jedné lékarně a ta lékarnice mi řekla, že do roka je nevhodné dítě mazat kréměm, že do roka ani nejsou

To je nesmysl, opalovací krémy pro kojence existují. Třeba Daylong nebo Bioderma. Oni jsoh lékárníci někdy zbytečně opatrní a pochopí hned dotazv extrémní verzi - zeptáš se na opalovací krém a oni to vezmou jako že chceš jít s dítětem nacelý den na pláž, tak řeknou „ne“.
Samozřejmě je lepší dítě sluníčku nevystavovat a pokud není extrémní vedro, tak kůži chránit spíš oblečením - volné dlouhé kalhoty a volná tunička s dlouhým rukávkem ve světlých barvách a z lehkého přírodního materiálu udělají v létě lepší službu než krátké bodýčko. Ale když už dítě máš v krátkém a potřebuješ se krátkodobě pohybovat na slunci, tak je určitě lepší namazat ho krémem než nechat spálit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1561
22.5.16 17:17

Taky mi v lekarne doporucovali do roka nemazat. Ja vzdycky nozky prikryla latkovou plenkou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14110
22.5.16 18:38

Nejlepší je zavřít dítě dop jednoho roku do sklepa a je po problému… ne vážně, myslím, že není potřeba brát všechno tak vážně, trocha slunce nikomu neublíží, stačí přes nohy hodit látkovou plínku a je to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25260
22.5.16 19:48

Já malýho vždycky namazala dětskym opalovacim krémem a přehodila jsem přes něj látkovou plenu, ale nejezdili sme ven na poledne, všechno sem oběhla ráno než byli nějvětší vedra nebo večer když se to zklidnilo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
22.5.16 20:28

Já vždy mazala 50 ladivalem a malej se nespálil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7320
22.5.16 21:05
@Kriss Tina píše:
Já malýho vždycky namazala dětskym opalovacim krémem a přehodila jsem přes něj látkovou plenu, ale nejezdili sme ven na poledne, všechno sem oběhla ráno než byli nějvětší vedra nebo večer když se to zklidnilo…

Taky tak. Faktor 50, nechodit na slunce a v nejvetsich vedrech. Nozky prehodit latkovou plenkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20804
22.5.16 23:34

Nemazat do roka je hloupost-clovek se muze spalit i kdyz neni primo vystaven slunci (odraz).S miminama nechodim ve vedrech ven, minimalne 11-15hod.Kdyz jdu, namazu pokazde kremem s faktorem 50+ a snazim se drzet ve stinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat