Sluneční brýle - sundáváte si je když s někým mluvíte?

13496
25.4.10 18:43

Sluneční brýle-sundáváte si je když s někým mluvíte?

Ahoj
mozna je to hloupy dotaz ale kdyz jste venku,sviti slunce,vy mate slunecni bryle a date se do reci s nekym kdo je nema,sundate si je nebo ne?
Ja teda nesundavam,boli me potom oci jak mi do nich sviti slunicko a neni mi to prijemne.
Dnes jsem byla s malou cely den venku,potkala jsem jednu maminku ktera se ocividne chtela se mnou bavit ale bryle nemela a kdyz na me mluvila tak se porad divala jaksi ze strany asi aby mi videla do oci..Jinak mam normalni skla,zadne tmave nebo cerne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1762
25.4.10 18:50

No upřímně, taky nemám rádá, když někomu nevidím do očí. Pokud ale brýle nejsou moc tmavé, tak to snad nevadí.
Sama si je taky nesundavám, ale omlouvám se, protože je mám hlavně kvůli alergii, aby mi nalétalo do očí méně pylu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17292
25.4.10 18:53

tami, podla etikety by si si ich mala dat dole, ja to dodrziavam, lebo tiez to nemam rada, ked niekomu nevidim do oci, ale inac si myslim, ze to je uplne jedno, pokial sa nezucastnujes nejakej honosnej recepcie :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16291
25.4.10 18:57

Tak toto mne nenapadlo nikdy řešit jestli někdo má či nemá sluneční brýle… Já sluneční brýle nemám ale určitě bych si je nesundávala jen proto že se mnou chce někdo mluvit a když tak bych mu řekla ať jde do stínu, že na slunci je fakt sundávat nebudu. A ani mne nikdy nenapadlo to po nikom chtít, stejně jako vyndat ruce z kapes nebo sundat čepici z hlavy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.10 18:58

No mne osobne prekaza ked nevidim cloveku s ktorym sa bavim do oci … ale popravde, zatial som len raz poziadala blizkeho kamarata ktory mal zrkadlovky, ze sa s nim neviem rozpravat. Lebo ja si tiez okuliare nedavam dole … nedocvakne mi :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68212
25.4.10 18:59

Tak hodně tmavé by se asi sundat měly, ale já to taky nedodržuju neb mám dioptrické a pak bych toho dotyčného zas neviděla já. A někdy jsou hodně tmavé, protože mám takové ty co se ztmavují podle intenzity sluníčka, ale s tím toho moc nenadělám, jen tu omluvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13101
25.4.10 19:30

Já sluneční brýle nenosím a je mi dost nepříjemný, když si je ten, s kým mluvím nesundá. Teda jen ty tmavé, světlé mi nevadí. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
25.4.10 19:33

Jasne,tmave taky nemam rada,jeste kdyz se v nich treba vidim :wink:
Ale mam fakt svetle,oci mi jdou videt a nerada bych na slunci oslepla jen kvuli tomu ze ten druhy je nema.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17842
25.4.10 19:50

Taky nemam rada,kdyz pres tmava skla nevidim do oci,znervoznuje me to..Kdyz mluvim s nekym,koho alespon trochu znam,pozadam o sundani :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
25.4.10 19:59

Já si je asi většinou sundávám, ale spíš na delší hovory a až od té doby, co jsem zjistila, že to některým lidem vadí :lol: Nikdy předtím mě to nenapadlo řešit, já se stejně moc lidem do očí nedívám (jako tím stylem, že bych na ně furt zírala a ještě to od nich vyžadovala :roll: ) a vůbec jsem dřív netušila, že to lidi dělají :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.10 20:10

Já si je většinou sundavám. Jelikož špatně slyším, tak vím, jak moc je důležité vidět mimiku obličeje. Takže asi tak. Mě řeba trochu štve, že můj muž si ty brýle nesundá ani ve stínu nebo v obchodě…ale rozhodně za to nikoho nelinčuju. Jen pak mám pocit, jako kdyby na mě mluvil prázdný obličej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
emocuc.polymorf
25.4.10 20:11

Vzhledem k tomu, že si myslím, že to někomu může být nepříjemné, tak se většinou ptám, jestli to nevadí, že si je nechám, a když je to místo ne až tak sluncem prozářené, kde jsme se potkali, sundám si je sama. I když teď jsme se potkaly s kamarádkou a až po chvíli v tom hovoru, jsem si uvědomila, že obě máme sluneční brýle a bavíme se normálně bez sundání. Na delší hovory mi přijde spíš normální si je z očí sundat - dávám si je do vlasů nahoru jako čelenku 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
12980
25.4.10 20:26

Sundavám - při rozhovoru, když příjdu do obchodu, do pasáže, do výtahu - prostě kde už je stín, tak mi přijde že nevidím..
Považuji to za slušnost, každý rád vidí při rozhovoru do očí, protože ty vyjadřují emoce apod..
Taminko - možná že té osobě se odráželo slunce od tvých jinak průhledných brýlí a i tak ti neviděla do očí..
Ale třeba když jdu s kočárem na sluníčku s mou mamkou a kecáme, tak nesundávám, to by mě musle opravdu někdo zastavit a popovídat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12141
25.4.10 20:31

Taky sundávám. Vadí mi to. Pokud ale potkám někoho, koho jenom pozdravím a míjím, nesundávám. Jinak sundám brýle z očí i při krátkých rozhovorech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7887
25.4.10 20:32

Ahoj Taminko, tak ja jsem expert na slunecni bryle,nosim je v zime v lete pokud sviti slunicko, mam to ze zdravotnich duvodu, protoze jakmile nemam bryle, tak nevidim nic. Pokud mam svetle bryle tak je nesundavam a pokud mam tmave bryle tak je sundavam…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama