Sluneční brýle z optiky

14.6.15 22:49

Sluneční brýle z optiky

Už několik let toužím koupit si kvalitní sluneční brýle z optiky. Bohužel jsou hodně drahé a vždy byly potřeba peníze na něco jiného. Mám dvoje zn. EXE kupované v obchodě s oblečením. Sedí mi dobře a i mi myslím sluší. Filtr mají, to prý snad i brýle od vietnamců.
Min. týden jsem byla v optice, žádné brýle jsem nesehnala, samá hrůza a navíc mám úzký obličej a všechny brýle mi odstávají. Nechci, aby mi svítilo mezerou mezi brýlemi a obličejem. Což teda mimochodem paní prodavačka nemohla nějak pochopit-prý, jestli chci teda sportovní. To nechci, chci elegantní, ale oblých tvarů.
Takže můj dotaz. Je opravdu takový rozdíl ve slun. brýlích z optiky a z normálního obchodu? Vyplatí se investice?
Abych si nekoupila drahý kousek a pak nezjistila, že je to jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Meha
14.6.15 22:56

@Adinka_2012 Já kdykoli si koupila drahé brýle, tak jsem je rozbila nebo někde nechala.
Kupuju si už jen ve střední relaci, třeba esprit, které mají v optice, ale i v obchodě s oblečením.
Na řízení mám polaroid.
Mám i nějaké levnější brýle a rozdíl v tom subjektivně žádný nepociťuju.

• Nahlásit
  • Citovat
14.6.15 22:56

@Adinka_2012 mám z optiky za tehdy nějakých 900 a musím říct, že oproti brýlím ze supermarketu za 200 je to neuvěřitelný rozdíl. Mají polarizační filtr, takže se v nich prostě krásně kouká. Mám je už prrr asi 5 let a až na jeden vypadlý šroubek a jeden upadlý nosník(oboje vyměněné) pořád drží. Jako jasný, dneska jsem při čistění koukala, že na jednom místě už je zedřená barva na obroučkách(není vidět), ale pořád jsou dobrý. Za mě se ta investice vyplatí, ale mám to stejně, až je ztratím/rozbiju, tak se bude dlouho šetřit na jiný, protože vždcky se najde něco důležitějšího

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3348
14.6.15 23:05

Ja si minuly rok koupila v optice Vogue s 50% slevou, staly cca 60euro, tkz zadny mega luxus, ale jsou pekny. Mne se sunty za 200kc nelibi, ale zasadni rozdil mezi nimi asi nebude :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
14.6.15 23:11

Tak ono zalezi, co se bere jako „bryle z optiky“. Bezne se pordavaji v optikach znacky jako Guess, Hilfiger, Calvin Klein, coz jsou vsechno retezce zamerene na obleceni, takze tezko soudit, jestli ty bryle jsou z pohledu optiky vyrazne kvalitnejsi.
jo a jinak vsechny tyhle znacky jsem vyzkousela a vsechny se mi driv nebo pozdeji rozpadly. ale je fakt, ze ja jsem na tyhle veci desny nicitel :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3348
14.6.15 23:30

@Ali-Ali Tak ony snad vsechny modni znacky delaji i bryle a to jak dioptricke (tam samozrejme jen obroucky), tak slunecni. Rekla bych, ze hlavni rozdil u slunecnich bryli je zejmena ve zpravovani obroucek, ne tak ve sklech, tam bude vicemene jedno, jstl stoji 100 nebo 10 000 :nevim:.
Ja mam treba dioptricke Max Mara a Gucci, oboje uz 5 let a jsou jak novy, pak jeste YSL, ty snad uz 10 let a kdyby nebyly out, tak vypadaji taky jako novy :). Nenosim je teda kazdy den, ale hodne casto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
14.6.15 23:34

@Gorlami
no, ja to tak myslela, ze z pohledu optiky (=skel) to bude fuk. design a zpracovani je samozrejme neco jineho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13606
15.6.15 05:41

Nedávno jsem se ptala paní z optiky a ta mi řekla, že sluneční brýle z optiky fungují stejně jako od vietnamců :nevim:
Drahé žádné nemám, tak nemohu posoudit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.6.15 06:45

-

Příspěvek upraven 31.12.15 v 11:29

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Yoy
661
15.6.15 06:52

Urcite okuliare z optiky si kvalitnejsie ako od vietnamcov - tam ide, že nemaju žiaden filter a jedna sa len o zafarbene skla pricom v optike ti optik dokaže dat do slnecných aj dioptricke a tiež polaroid co samozrejme nejde porovnat s vietnamcami!!!
Nie su až tak drahe najdeš kvalitne v optike aj do 1000 a to už su dobre napriklad značka oneill ma kvalitne a dostupne slnečne bríle treba len hladať :pankac:

http://www.oneillstore.cz/…itney/87049/?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MarkétkaBeruška
15.6.15 07:05

@Adinka_2012 Ona hlavně záleží na tom jakou značku koupíš. Souhlasím s @lleennttiillkkaa také mám brýle s polarizačním filtrem, troufám si říct že i relativně kvalitní a když to srovnám s brýlemi co mám z „klasického“ obchodu tak prostě to rozdíl je a velký. Takže za mě se i vyplatí připlatit si, na druhu stranu brýle ti vydrží dýl, kvalita je také trochu někde jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
4578
15.6.15 07:31

@Adinka_2012 Jsem lehce krátkozraká a ve všech levných brýlích, tj. ne z optiky, nevidím. Proto jsem sluneční brýle nikdy nenosila, vždy jen nástavný filtr na brýle dioptrické (toto jsem nosila výhradně na řízení :) ) Nicméně na mateřské, kdy jsem s malým trávila hodně času venku, jsem zašla do optiky a koupila zde sluneční brýle jak pro malého, tak pro mě. Pro malého za 600 Kč, pro mě za 1500 Kč. Sice jsem dostala doma sekec, ale ani to mě neznejistilo v tom, že jsem nakoupila opravdu dobře. Malý má brýle již třetím rokem, stále mu jsou a rozhodně je nezničil, mají tzv. gumové panty či spoje nebo jak se tomu říká. Každé za stovku by po první manipulaci 1,5 rok starým dítětem byly zlomené. Dokonce nejsou ani poškrábané. No a ty moje? Naprostá paráda! Dokonce mám pocit, že v nich ve slunečním dni vidím lépe, než s dioptrickými brýlemi. Mají polarizační filtr, takže vidím i pod vodu (ryby ;) ) Nejsou vyloženě sportovní, ale ani elegantní, no možná spíš sportovní, fakt neumím posoudit, nicméně mi do nich nesvítí. Jen jednu vadu mají, povedlo se mi je maličko poškrábat hned krátce po koupi. Trochu to je vidět, ale při mém koukání skrz ně to naštěstí nevidím. Takže na brýle z optiky opravdu dávat velký pozor a ukládat výhradně do pouzdra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.6.15 09:34

Děkuji za názory a rady. Vidím, že to jednoznačné není. Takže až narazím na nějaké, které mi padnou, tak koupím, do té doby vydržím se svýma z obchodu. Jinak brýle od vietnamců nemám, jak jsem psala výše, a na značky si nepotrpím. Spíš se mi musí líbit a sedět mi. Rozhodně si já osobně kvůli úzkému obličeji brýle musím zkusit, většina mi jich odstává. Takže nehrozí nákup přes net.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.4.16 22:33

Holky, sluneční brýle relax… Je to opravdu kvalita??

Dekuji za názory :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
1.5.16 08:38

@MilijonDolarBejby Já jsem spokojená, mám je do auta a na „běžné nošení“, koupila jsem polarizační. Pak mám ještě „lepší značkové“, ale ty jsou buď na očích nebo v pouzdře (byly hodně drahé, tak si je hýčkám).
Je pravda, že na Relaxy extra opatrná nejsem a jsou v pohodě. Jelikož bez brýlí téměř nevycházím, je to pro mne záležitost na jednu sezónu (ale já je nosím i v zimě). Řekla bych, že cena odpovídá kvalitě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama