Slunečnicový olej v pochvě u miminka

Anonymní
2.8.20 21:03

Slunecnicovy olej v pochvě u miminka

Zdravím zkušenější maminky a prosím o radu.

Bylo mi doporučeno čištění genitálu dcerky pomoci vatové tyčinky a slunečnicového oleje z lékárny. Dnes jsem ale oleje použila zřejmě více a holčičce stekl trochu i do pochvy. Řeším tedy situaci, jestli to nechat byt, nebo se snažit dostat co nejvíce oleje pryč. Bojím se, abych tim nenadelala víc škody, než užitku. Na druhou stranu bych ji nerada způsobila nějaký zánět v případě, ze ji tam olej jen tak nechám.

Prosím, nemáte zkušenosti? Děkuji!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4963
2.8.20 21:08

Zánět ji spíš způsobí když se jí tam budeš šťárat. Nech to být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2872
2.8.20 21:09
@Anonymní píše:
Zdravím zkušenější maminky a prosím o radu.

Bylo mi doporučeno čištění genitálu dcerky pomoci vatové tyčinky a slunečnicového oleje z lékárny. Dnes jsem ale oleje použila zřejmě více a holčičce stekl trochu i do pochvy. Řeším tedy situaci, jestli to nechat byt, nebo se snažit dostat co nejvíce oleje pryč. Bojím se, abych tim nenadelala víc škody, než užitku. Na druhou stranu bych ji nerada způsobila nějaký zánět v případě, ze ji tam olej jen tak nechám.

Prosím, nemáte zkušenosti? Děkuji!

Olej normálně vyteče, nejspíš se jí ani nikam nedostane…vodou nebo mydlem ji tam taky myješ ne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13314
2.8.20 21:09

Nechala bych to být, jen nechápu k cemu ho mas používat. Dceru mam taky a tohle mi nikdo nedoporucil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22015
2.8.20 21:11

@lachtanice86 Aby nedochazelo k srustum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6218
2.8.20 21:16

Nechala bych to být, přebytečné vyteče ven a zánět bys mohla způsobit naopak tím šťouráním vatovou tyčinkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
2.8.20 21:17
@lachtanice86 píše:
Nechala bych to být, jen nechápu k cemu ho mas používat. Dceru mam taky a tohle mi nikdo nedoporucil.

Mně to ukazovali přímo v porodnici, olej na látkovou plenu a “vyčistit“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13314
2.8.20 21:19

@Svistice @ctenarkaaa mne prave říkali jen roztahovat, proto se divím s tim olejem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31338
2.8.20 21:23

Nech to být. Já jsem u dcer používala Bepanthen. Je mastný, má stejný efekt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4230
2.8.20 21:28
@lachtanice86 píše:
@Svistice @ctenarkaaa mne prave říkali jen roztahovat, proto se divím s tim olejem

Taky mi říkali jen roztahovat, a vatovou tyčinkou vycistit od mazu, a krému na opruzeniny. V porodnici mi dokonce řekli vůbec na to nesahat, naopak vrstvit krém
Až dětská mi řekla pořádně čistit aby to nesrustalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1454
2.8.20 21:41

Jsi si jistá, že je až v pochvě? Dcera měla náběh na srůsty, takže jsme mazali dost (vždy na látkovou plenu, olej od Hipp) a nikdy se do pochvy nedostal. I teď ji občas olej jen tak kápnu a nikdy nebyl problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
2.8.20 21:47

Nás to v porodnici taky učili s tím olejem, já používala nějaký heřmánkový. Myslím ale, že i když jsi toho použila víc, nedostane se to kam nemá, neřešila bych a rozhodně bych nikam nešťourala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7023
2.8.20 23:55

Zkus tu vatovou tyčinku před použitím trochu pomačkat o kraj nádoby, aby z ní olej netekl a otři dcerku. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7023
3.8.20 00:00
@lachtanice86 píše:

Mně pediatrička poučovala s tím, že kromě mázku se vatovou tyčinkou odstaní i zbytky moči a stolice, co mezi pysky zatéká. A je fakt, že se při obyčejném koupání opravdu kolikrát všecko neumyje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3327
3.8.20 00:16

Rozhodně ji nikam ničím nešťourej se záměrem vyšťourat to ven. Pochva není díra, i když se jí tak říká, stěny pochvy jsou poměrně pevně přilehlé k sobě, takže se jí tam nic jen tak nedostane - pokud tomu teda nějak nešetrně nepomůžeš. Otři genitál plenkou a nech to být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama