Služební auto úplatné či bezúplatné

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kros74
Povídálka 12 příspěvků 03.03.18 19:32
Služební auto úplatně či bezúplatně

Zdravím, může mě prosím někdo vysvětlit jaký je rozdil mezi poskytnutí vozidla úplatně či bezúplatně ze strany zaměstnance. Děkuji

Reakce:
Huk
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 03.03.18 19:41

Služební auto je v podstatě nefinanční benefit, ale protože všechno se dá vyčíslit a stát zajímá každá koruna (z něčeho je potřeba netahlům platit dávky, žeáno), tak se na daních strhává každý měsíc určitá částka - procenta z ceny toho auta. Aspoň před cca 10 lety to tak bylo. Na druhou stranu jsou tzv. referentské vozy a pro ty platí jiná pravidla.

histep
Závislačka 4555 příspěvků 03.03.18 19:48

Zalezi na tom, zda je auto poskytnuto pouze ke sluzebnim ucelum, nebo ho zamestnanec muze pouzivat i pro soukrome ucely. Pokud pouze ke sluzebnim cestam, nic se nezdanuje, pokud i k soukromym ucelum, pak se zamestnanci kazdy mesic do zakladu dane z prijmu ze zamestnanni pripocitava 1% porizovaci ceny vozu.

Ale uplatne/bezuplatne poskytnuti neznam. Uplatne - to jako ze by jako zamestnanec za sluzebni auto zamestnavateli neco mel platit?

Ivan PPZ
Kelišová 5787 příspěvků 03.03.18 20:02

Auto čistě služebně je „pracovní nástroj“ a zaměstnanec to dál neřeší. Auto i k osobním účelům je benefit, který se už daňově řeší.

Váš příspěvek
Reklama