Služební cesty mimo ČR v těhotenství

Anonymní
29.1.20 04:59

Služební cesty mimo ČR v těhotenství

Dobrý den, tento týden jsem zjistila, že jsem těhotná. K lékaři jdu příští týden, takže ještě nemám oficiální potvrzení. Každopádně, co se tyče mé práce. Součástí jsou pracovní cesty do zahraničí ať letadlem nebo autem a většinou se jedno o delší dobu (více jak týden) a je to nápor jak psychický i fyzicky ve špatném prostředí. Je tu někdo, kdo si zažil něco podobného? Myslím, že v práci zaziju slušné peklo až jim oznámim, že jsem tehotna. Jezdit samozřejmě nechci, ale obávám se, že nejbližší sluzebku bude dřív, než to oznámim v práci (chceme čekat jak kvůli rodině i abychom to zatím nějak nezařekli). Nějak nevím jak teď postupovat a mám až strach chodit do práce. Omlouvám se, myslím že na to snad ani není pořádně jiná odpověď nez: Nebuď blbá nejde jen o tvé zdraví ale už musíš myslet za oba. Každopádně všem děkuji předem za komentáře, rady a podobně. Hezký den přeji ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
29.1.20 05:11

Hlavně v klidu a nestresuj :kytka: Já když zjistila že jsem těhotná jela do Budapešťe a týden po té ještě letěla do Milana a pak mě teprv čekala kontrola u lékaře. Miminko mělo už srdíčko a vše bylo v pořádku :andel:
Teď už začínám 10tt a jelikož mi začalo být nevolno tak jsem už ani neměla chuť a ani náladu někde cestovat. Zůstala jsem už doma, a jsem za to hodně ráda :kytka: Takže dělej to na co se cítíš ty, sama musíš vědět co je teď pro tebe nejlepší ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.1.20 05:26
@Anonymní píše:
Hlavně v klidu a nestresuj :kytka: Já když zjistila že jsem těhotná jela do Budapešťe a týden po té ještě letěla do Milana a pak mě teprv čekala kontrola u lékaře. Miminko mělo už srdíčko a vše bylo v pořádku :andel:
Teď už začínám 10tt a jelikož mi začalo být nevolno tak jsem už ani neměla chuť a ani náladu někde cestovat. Zůstala jsem už doma, a jsem za to hodně ráda :kytka: Takže dělej to na co se cítíš ty, sama musíš vědět co je teď pro tebe nejlepší ;)

Stresuju se právě kvůli tomu, že se bojím jak to vezmou v práci. Jsme na to všechno v podstatě jenom 2 a kolegyně už by taky chtěla na mateřskou, je ta víc oblíbená (což rozhodně nemyslím nějak zle, o pozornost nestojim) takže u té by se to prijmulo líp. Co se týče těch cest, jsou opravdu hodně náročné a člověk pracuje až 16 hodin v kuse téměř bez jídla, v hodně špatném prostředí a většinou má jeden den odpočinek během těch 14 dní. Přítel o tom nechce ani slyšet že bych někam měla jet, jenže jsem blbec blbá a vždy spíš myslím na ostatní než na sebe a nechci v tom všem kolegyni nechat. No na tohle holt není rada, jen to nemám kde pořádně vypustit. :?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.1.20 06:35
@Anonymní píše:
Stresuju se právě kvůli tomu, že se bojím jak to vezmou v práci. Jsme na to všechno v podstatě jenom 2 a kolegyně už by taky chtěla na mateřskou, je ta víc oblíbená (což rozhodně nemyslím nějak zle, o pozornost nestojim) takže u té by se to prijmulo líp. Co se týče těch cest, jsou opravdu hodně náročné a člověk pracuje až 16 hodin v kuse téměř bez jídla, v hodně špatném prostředí a většinou má jeden den odpočinek během těch 14 dní. Přítel o tom nechce ani slyšet že bych někam měla jet, jenže jsem blbec blbá a vždy spíš myslím na ostatní než na sebe a nechci v tom všem kolegyni nechat. No na tohle holt není rada, jen to nemám kde pořádně vypustit. :?

Jedině zajít k lékaři a zůstat doma z důvodu nemoci. V době chřipkové epidemie je nemocný každý druhý. Já jsem teď taky sama v práci, kolegyně jsou dlouhodobě nemocné (jedna závažné onemocnění, druhá operace) a také se to musí nějak udělat. A to je leden, kdy jsou na všechno termíny.

• Nahlásit
  • Citovat
22026
29.1.20 07:20
@Anonymní píše:
Jedině zajít k lékaři a zůstat doma z důvodu nemoci. V době chřipkové epidemie je nemocný každý druhý. Já jsem teď taky sama v práci, kolegyně jsou dlouhodobě nemocné (jedna závažné onemocnění, druhá operace) a také se to musí nějak udělat. A to je leden, kdy jsou na všechno termíny.

Ale to jaksi na to ta druhá kolegyně bude stejně sama. Já bych se nebála zařeknutí, nechala se převést na jinou práci a byla bych vysmátá. Aspoň budou mít čas najít adekvátní náhradu. Sama jsem to tak udělala a miminko zdárně donosila bez problémů a na mateřskou šla klasicky 6 týdnů před termínem porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.1.20 07:24
@Russet píše:
Ale to jaksi na to ta druhá kolegyně bude stejně sama. Já bych se nebála zařeknutí, nechala se převést na jinou práci a byla bych vysmátá. Aspoň budou mít čas najít adekvátní náhradu. Sama jsem to tak udělala a miminko zdárně donosila bez problémů a na mateřskou šla klasicky 6 týdnů před termínem porodu.

Já mám v práci celkem v klidu, dělám v kanceláři nenosím těžký věci, pracovní dobu si můžu upravovat, jen jednou za čas se jede právě přes hranice a tam to je masakr. Holt zatnu zuby nehty a řeknu to, dospělá jsem, právo na to mám, tak snad to dopadne dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
70088
29.1.20 08:19
@Anonymní píše:
Já mám v práci celkem v klidu, dělám v kanceláři nenosím těžký věci, pracovní dobu si můžu upravovat, jen jednou za čas se jede právě přes hranice a tam to je masakr. Holt zatnu zuby nehty a řeknu to, dospělá jsem, právo na to mám, tak snad to dopadne dobře.

Je to jednoduche, bud oznamis těhotenství hned a na sluzebku jet nemusis nebo to budes (nevim proc) tajit, ale pak nemuzes chtit nejake ulevy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.20 08:23

Drzim palce, at to vezmou co nejlip. Ale stejne trochu nechapu smysl techto diskuzi: jsem v situaci, ktera mi nevyhovuje, delat s tim nic nechci, prosim poradte :lol:

Jinak ja byla ve Frankfurtu, pak jsem vezla na otocku synka k moři (16h v autobuse, jsem si rikala, ze jestli to dite nevytresu tady, tak uz prezije vsechno), v prvnim tehotenstvi jsem se zucastnila sportovnich závodů (ac netrenovana), vse ok. Ted napodruhe jsem pak zacala krvacet, sla jsem na PN a byl klid ;) vse se zaridilo, praci jsem dodelala z domova. Rekla jsem jim, ze jsem stara tehna a krvacim. Vzali to :lol: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.1.20 09:11

V cem konkretne spociva ten masakr? ja stravila obe tehotenstvi takto: patek brzy rano letadlo, doletet nekam, pujcit si auto, dojet nekam, skoncit kdykoli mezi osmou a pulnoci, odchodit to do ctvrtka, v patek prace v mem kanclu / z domu. v prvnim jsem prestala litat v sestym mesici kvuli nejakym zdravotnim trablum (ne nutne navozenych tim rezimem, nicmene me strcili do postele), ve druhem jsem zustala doma po ukoncenem 36 tydnu (uz jsem nesmela do letadla u zadnych aerolinek). vlastne nejnarocnejsi na tom byl prvni trimestr druheho tehotenstvi kdy jsme delali nejake zkoumani cehosi na cistickach, a ten smrad v kombinaci s vlastnima nevolnostma byla teda lahudka :joy: :nauseated_face: ale jinak to vlastne nicemu nevadilo

vcem spociva ten tvuj “masakr”? nesnazim se te nijak premluvit abys jezdila, ale jen nabizim jiny pohled na vec. nemela jsem pocit, ze by me
tehotenstvi omezovalo v konani, i kdyz hodne lidi si mysli ze je to masakr i normalne…

tak jen abys to posuzovala i jinym uhlem pohledu nez v cr beznym “jsem tehotna vseho musim nechat” pripadne “jsem tehotna musim hned na neschopenku”…

• Nahlásit
  • Citovat
29.1.20 09:22
@Anonymní píše:
V cem konkretne spociva ten masakr? ja stravila obe tehotenstvi takto: patek brzy rano letadlo, doletet nekam, pujcit si auto, dojet nekam, skoncit kdykoli mezi osmou a pulnoci, odchodit to do ctvrtka, v patek prace v mem kanclu / z domu. v prvnim jsem prestala litat v sestym mesici kvuli nejakym zdravotnim trablum (ne nutne navozenych tim rezimem, nicmene me strcili do postele), ve druhem jsem zustala doma po ukoncenem 36 tydnu (uz jsem nesmela do letadla u zadnych aerolinek). vlastne nejnarocnejsi na tom byl prvni trimestr druheho tehotenstvi kdy jsme delali nejake zkoumani cehosi na cistickach, a ten smrad v kombinaci s vlastnima nevolnostma byla teda lahudka :joy: :nauseated_face: ale jinak to vlastne nicemu nevadilo

vcem spociva ten tvuj “masakr”? nesnazim se te nijak premluvit abys jezdila, ale jen nabizim jiny pohled na vec. nemela jsem pocit, ze by me
tehotenstvi omezovalo v konani, i kdyz hodne lidi si mysli ze je to masakr i normalne…

tak jen abys to posuzovala i jinym uhlem pohledu nez v cr beznym “jsem tehotna vseho musim nechat” pripadne “jsem tehotna musim hned na neschopenku”…

Tak tleskam tvemu hrdinstvi, ale fakt si myslis, ze takova naloz je normalni? 8o jinak gratuluju, ze ses citila tak skvele :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.1.20 10:47
@Anonymní píše:

Tak to vás obdivuji, já toho taky snesu dost, jde mi spíš o to, že si nechci pridelavat na průšvih. A asi bych si dost vyčítala kdyby se mě nebo tomu malému něco stalo jen proto, že jsem si neuměla určit hranici kdy už je toho moc. Na neschopenku určitě neplánuju jít pokud to nebude nezbytně nutné. Takže mi asi nezbývá nic jiného než to říct opravdu co nejdřív.

• Nahlásit
  • Citovat
29.1.20 11:52

Známá byla také “akční” celé těhotenství, pracovně jezdila na delší trasy po celé ČR, v pátém nebo šestém měsíci ale způsobila nehodu - usla za volantem… :,( naštěstí se nikomu nic nestalo, ale i tak, stojí to za to???
Těhotenství není nemoc, to ne. Ale kolikrát je potřeba se zamyslet, co ještě zvládnu a co ne. Nejít z extrému do extrému. Přijde mi, že jsou tady názory od zdi ke zdi. Nějaký střed, zvolit kompromis, to je podle mě to nejlepší. Prostě jen trochu ubrat a né hned PN s počůraným testem nebo v 9.měsíci skákat s padákem… 8o :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.1.20 13:29

@PaníKadrnožková cauky, nejsem zadna udernice ale funguju takhle bezne, pred detma, s detma (v brise), s detma (venku). tvuj komentar vnimam spis jako sarkasticky a moc nechapu proc. nebo se pletu? pokud jo tak promin! :kytka:

bud se citim dobre = zvladnu to co vzdycky nebo se opravdu citim zle = lehnu si doma do postele / pozadam o adekvatni ulevu. moc nechapu a tudiz nemam rada zpusob premysleni “jsem tehotna pojdme honem na mne brat desny ohledy, zejmena v praci by bylo bezva kdybych tam mohla chodit ale nemusela vubec nic delat”. clovek se akorat vystresuje ze teda ma nejaky teoreticky ztizeny podminky a vsichni jsou na nej zly a nechapou ho. kolegyne to co ja odchodila s dvojcatama a spousta dalsich s normalnima tehotenstvima. vlastne si krom svyho prvniho a jedny zavazny hospitalizace u nas nevybavuju pripad, kdy by nekdo lehnul nebo vyzadoval zasadni zmenu rezimu

netvrdim ze vsichhni musi delat to co ja / my, ackoli to neni nicim jiny nez dvanactky v nemocnici nebo treba narocny soudy. znam lidi, co jeste pomerne dlouho v tehotenstvi krasobruslili, delali profesionalni tanecni vystoupeni nebo akrobacii - to je zas hardcore pro mne. ale jsem tehotna = nemuzu jet na sluzebku se mi nezda tak narocny na zaklade toho co znam a vidim okolo sebe ja, a proto jsem chtela nabidnout alternativni pohled.

jak se zakladatelka rozhodne je samozrejme ciste na ni. pokud pujde cestou nejmensiho odporu (neschopenky) jak uz tu nekdo radi, je to jeji vec a co si o tom mysli nejaka anonymni konvalinka z netu ji muze byt zejmena sumak… pokud nekdo blije jak amina, krvaci nebo sotva stoji na nohach tak predpokladam lezi doma a ma uplne jiny starosti nez sluzebku

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.1.20 13:39

@Nina.Praha znam i takovy, co v 9 mesici lyzovaly (i kdyz teda padak to neni) a do porodnice si hodily tasku pres rameno a jely tramvaji. kazdy podle svych sil :)

nehoda je blba vzdycky, v tehotenstvi taky. ale co je ten point - ze byla unavena PROTOZE byla tehotna nebo ze nemela radsi jezdit autem vubec? ale to mohl usnout za volantem nekdo jiny, nebo mohl zpusobit nehodu z jineho duvudu, nebo to mohla byt chyba jineho vozidla, nebo mohla mit nehodu tramvaj / autobus, nebo…

zakladatelko, odpust mi zvedavost ale jsi anonymni: v cem teda spociva ten masakr? souhlasim a tebou ze zbytecne riskovat je nesmysl a urcit si hranice je rozumne a zdrave. ale porad mi neji jasny co je narocnyho na sluzebce krom toho ze jsi na par dnu / tydnu jinde?

• Nahlásit
  • Citovat
22026
29.1.20 13:48

Já bych se třeba asi v pozdějším těhotenství bála létat nebo řídit. Byla jsem ospalejší. Ale jinak je aktivita při těhotenství, kdyz není problém, žádoucí. Sedět doma na zadku a čekat, až se mimino narodí, to je blbost. A co třeba takový sex? To mimino taky zažije lecos a ženy nepotrácejí. Měla jsem i odpolední směny, jezdili jsme na pěší výlety (ne dlouhé tůry), spala jsem ve stanu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama