Služební poměr na dobu určitou

Anonymní
11.1.21 14:32

Služební poměr na dobu určitou

Prosím anonym osobní info o práci. Dostala jsem nabídku na služební poměr ve státní správě, ale je to na 3 roky s tím, že pak se dělá úřednická zkouška a pak je poměr na neurčito. Chci se zeptat, šli byste do toho? Nějak se bojím, že během 3 let se toho může hodně změnit a můžou mě pak vyhodit. Vždy jsem se době určité vyhýbala. Máte zkušenost, jak to ve státním chodí? Drží sliby? Co když bych šla na MD/RD to mi uplyne smlouva a budu bez práce… :think: díky za jakoukoliv zkušenost.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1730
11.1.21 14:42

Je to pro Sluzebni poměr naprosto běžný postup

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 14:47
@skorotehotna píše:
Je to pro Sluzebni poměr naprosto běžný postup

To nerozporuju. Jen si říkám, že 3 roky je dost dlouho.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 14:48

Pracuji u Policie ČR. Ano, je to asi osm let zpátky, kdy byla zavedena služební zkouška. Do její vykonání mají policisté smlouvu na dobu určitou. Zkouška se dá v pohodě zvládnout, víceméně prověřují Tvé znalosti za dobu, co sloužíš. V případě Policie ČR stejně po přijetí do služebního poměru (na tu dobu určitou) nastupuješ na tzv. Základní odbornou přípravu, trvá cca jeden rok. V té přípravě Tě školí na výkon policisty a z těch znalostí Tě potom po třech letech přezkouší. Nic katastrofického. Pokud vím, za tu dobu pamatuji dva kolegy, které vyrazili. Nutno podotknout, že oba dva měli sebevědomí vysoké až do nebe, takže dostali po prstech. Oba dva zvládnuli opravnou zkoušku.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 14:49

Ano to pak budeš bez práce, ale kdyz budeš mít zkoušku tak se pak prihlasis a budeš mít výhodu pred ostatními uchazeči. Navic pokud budeš dobrá, tak ti místo třeba prislibi. Moje zkušenost, mela jsem smlouvu na dobu určitou, do roka od nástupu jsem musela složit zkoušku. To jsem zvládla. Pak jsem otěhotněla a odešla na ppm 2mesice pred prodloužením smlouvy na dobu neurčitou. No byla jsem bez práce, ale při odchodu mi šéfova řekla ze jakmile se u nich uvolní místo, dají mi vědět. Vědět mi dala, přihlásila jsem se na výběrové řízení, diky zkoušce a zkušenostem jsem ho vyhrála. Takze ted uz mam zase smlouvu, na dobu neurčitou. Při řízení jsem už byla znovu těhotná, věděli o tom a neměli problém. Ted si najdou tedy někoho na dobu určitou za mou ppm a rd. Jo a jednalo se o OSSZ. Anonym z důvodů osobních údajů

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 14:53

Jestě dodám, že v případě ženy je lepší nastoupit k Policii bezdětná. Ten kurz totiž probíhá od pondělí do pátku, klasicky jako ve škole, a to buďto v Brně, Jihlavě, Pze, Holešově. Pokud nejsi z dojezdové vzdálenosti a musela bys tam být ubytovaná na ubytovně, o děti by se Ti musel starat manžel, babičky. Celý týden.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 14:59
@Anonymní píše:
Jestě dodám, že v případě ženy je lepší nastoupit k Policii bezdětná. Ten kurz totiž probíhá od pondělí do pátku, klasicky jako ve škole, a to buďto v Brně, Jihlavě, Pze, Holešově. Pokud nejsi z dojezdové vzdálenosti a musela bys tam být ubytovaná na ubytovně, o děti by se Ti musel starat manžel, babičky. Celý týden.

Jo tohle vím. Je to na 6 týdnů od po-pá. To je blbé. Protože jsem z daleka. Ale nějak bysme to snad zvládli. Náhodou na té ubytovně nemůžu být s dítětem? Že bych dítě přes den dala do nějaké dětské skupiny a večer bysme byli spolu?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 15:04

Když otěhotníš (i po služební zkoušce), nastupuješ na md. Můžeš se vrátit hned po té md (6 měsíců po porodu) a to by ses vrátila na to původní místo- jsou povinni Ti ho držet. Pokud bys nastoupila po md na rd, tak už Ti místo nedrží, a Ty se celou dobu na rd modlíš, aby pro Tebe po návratu nějaký flek byl. Když nebude, nabídnou Ti místo třeba v sousedním okrese. Když ani tam nic nebude, tak třeba v Aši nebo Hodoníně. Když odmítneš nebo žádný místo volný nebude, dají Tě do aktivních záloh a po půl roce, pokud se situace nezlepší, nazdar. Proto je dobré se s personalistkou domluvit, aby Ti v nějakém horizontu zavolala (nebo se aktivně zajímej Ty) a pokud by bylo někde místo, nastoupila bys z rd dříve. Ale to už zase musíš řešit hlídání dětí.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 15:12
@Anonymní píše:
Jo tohle vím. Je to na 6 týdnů od po-pá. To je blbé. Protože jsem z daleka. Ale nějak bysme to snad zvládli. Náhodou na té ubytovně nemůžu být s dítětem? Že bych dítě přes den dala do nějaké dětské skupiny a večer bysme byli spolu?

Na 6 týdnů? Tak to jsi s VŠ? Bohužel, o dětských skupinkách nevím, Policie je v tomto směru zkostnatělá. Však jsem už vedoucím říkala, že by neměli nouzi o zájemce, kteří by k Policii šli pracovat, kdyby zřídili nějakou takovou skupinu. V Brně tuším před pěti lety fungovaly nějaké jesličky či co v prostorách Magistrátu a byly určené pro děti úředníků a policistů. Ale podrobnosti neznám a v době covidové to může být jinak.

• Citovat
  • Nahlásit
54
11.1.21 15:21

U sboru je smlouva na dobu určitou vždy na 3 roky, pak se skládá služební zkouška + musíš počítat s nějakým základním kurzem. Mám kolegyně, co otěhotněly během těch tří let a normálně na mateřské udělaly služební zkousku a nikdo je nevyhidil. Aby tě vyhodili musela by jsi nezvladnout základní kurz(na který je víc šanci) nebo během těch tří let být úplně neschopná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
11.1.21 15:24

U sboru je smlouva na dobu určitou vždy na 3 roky, pak se skládá služební zkouška + musíš počítat s nějakým základním kurzem. Mám kolegyně, co otěhotněly během těch tří let a normálně na mateřské udělaly služební zkousku a nikdo je nevyhidil. Aby tě vyhodili musela by jsi nezvladnout základní kurz(na který je víc šanci) nebo během těch tří let být úplně neschopná.
Kam chceš nastoupit PČR, CS, HZS nebo Vězeňská služba?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11958
11.1.21 15:31
@Umík píše:

a já myslela, že na rd nemůžeš dělat služební zkoušku. U mě to tak tedy alespoň nešlo, musela jsem nejdřív nastoupit zpátky do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
11.1.21 15:34
@iiiv píše:
a já myslela, že na rd nemůžeš dělat služební zkoušku. U mě to tak tedy alespoň nešlo, musela jsem nejdřív nastoupit zpátky do práce.

U CS to evidentně jde, kamarádka tam byla s 4 měsíčním miminem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 15:40
@Anonymní píše:
Na 6 týdnů? Tak to jsi s VŠ? Bohužel, o dětských skupinkách nevím, Policie je v tomto směru zkostnatělá. Však jsem už vedoucím říkala, že by neměli nouzi o zájemce, kteří by k Policii šli pracovat, kdyby zřídili nějakou takovou skupinu. V Brně tuším před pěti lety fungovaly nějaké jesličky či co v prostorách Magistrátu a byly určené pro děti úředníků a policistů. Ale podrobnosti neznám a v době covidové to může být jinak.

No VŠ mám, ale mě rovnou řekli, že se jde na 6 týdnů, nic kratšího ani nezmiňovali. Já si na VŠ nezakládam a jestli by to, ze ji nebudu mít, zkrátilo ten kurz jen na týden, tak se diplomu klidně vzdám… To hlídání budeme muset nějak pořešit s manželem, kdyžtak si vezme neplacené volno.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 15:43
@Umík píše:

Díky, já se právě bojím, abych nebyla neschopná. Nikdy jsem ve státním nedělala, vše pro mě bude nové. Jedná se i PČR ale o kancelářskou pozici. Personalistika mi něco ve zkratce říkala s tou zkouškou na RD, ale moc jsem ji neposlouchala a ani jsem se na toto téma nechtěla bavit, aby to nevzali, že chci hned dítě… Protože zatím žádné další dítě neplanujeme. To se ptám jen pro případ co kdyby.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat