Služební zkouška (PBS), mateřská dovolená

Anonymní
3.2.20 14:18

Služební zkouška (PBS), mateřská dovolená

Ahoj, ráda bych se zeptala, jestli s tím má někdo zkušenosti.. jsem ve služebním poměru u celní správyna dobu určitou (3roky).Nyní jsem v 17tt a na MD bych měla nastoupit ke konci května. Trvat by měla do začátku prosince. Šlužební zkoušku, po které zaměstnanec dostane poměr na dobu neurčitou lze splnit nejdříve po odsloužených 2,5 letech.

1.dotaz: chtěla bych si část dovolené nechat na přechod mezi MD a RD, ale někde jsem četla, že zaměstnavatel mi muže nařídit si ji vybrat před. Je to pravda?

2.dotaz: mám právo se účastnit služebni zkoušky, když 2,5 let dovrším 1.1.2021, kde už pravděpodobně budu čerpat RD po MD?

Děkuji :)

  • Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12664
3.2.20 14:26

Domluv se na personálním. Každopádně já šla dělat služební zkoušku po 3 letech a dvou měsících od nástupu a měla jsem v té době půlroční dítě.

Jo a dovolenou mně nechali v pohodě vybrat po nástupu na MD.

Zkoušela jsem kdysi právní poradnu na Aperiu a tam se ve služebním zákoně stejně nevyznali.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.20 14:35

@Flyingfrog

Děkuji za odpověď :). A ty jsi tedy byla v době zkoušky na RD? Já mám personální na druhé straně ČR, takže jim tam musím zavolat nebo poslat mail.Tak chci být alepoň připravená :)

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10188
3.2.20 14:43

Dovolenou ti muze sluzebni funkcionar naridit vycerpat max. v delce 14 dnu. Ale proc by to delal?

Co se tyce sluzebni zkousky, pak § 12 odst. 4 zakona rika, ze brani-li prislusnikovi ve vykonani sluzebni zkousky zavazna prekazka (a tou cerpani RD je), sl. funkcionar prodlouzi prislusnikovi dobu trvani sluzebniho pomeru tak, aby ji mohl prislusnik vykovat do 1 mesice po odpadnuti teto prekazky.

Uprimne… nedovedu si predstavit, ze budu 3 roky doma a do jednoho mesice po navratu z RD musim slozit sluzebni zkousku. Z toho by me piclo :nevim:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12664
3.2.20 14:44
@Liskamalaa píše:
@FlyingfrogDěkuji za odpověď :). A ty jsi tedy byla v době zkoušky na RD? Já mám personální na druhé straně ČR, takže jim tam musím zavolat nebo poslat mail.Tak chci být alepoň připravená :)

Ano byla. Po MD jsem vyčerpala dovolenou a v době služební zkoušky jsem byla měsíc na RD.
Jsem tedy u jiného sboru, ale platí pro mě stejný služební zákon.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.20 15:48

@cecetka
Děkuju za odpověď, to by bylo super, kdyby to takhle bylo :). zkusím to pořešit s personálkou. Snad bude shovívavá, oni někdy nejsou moc ochotní.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.20 15:49

@Flyingfrog

Děkuji :). Jsi vlastně můj případ, tak snad to klapne.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama