Šly byste na alergologii?

627
30.3.16 10:11

Šly byste na alergologii?

Maminky,

pomozte se mi rozhodnout, dcera měla první dávku hexy 19.1 v 8 měsících. Za týden ji i starší (4r.) začla rýma.. a ta rýma ji trvá pořád..k tomu se přitalo slzeni a hnisani oči, měli jsem od očni ATb kapky, ale oči slzi pořád pry od rymy.. jednou žluta, pak bila, pak k rýmě i kašel, pak kychani, zase žluta ryma, pak ji to vjelo na prudušky dostala spiropent. Byli jsem dvakrat na orl - tam říkali, že je to v pořádku jen zahleněná. U obvodní jsem děli 2× vytěr z krku a nosu. Jednou vyšly ++ podruhé +. Pry je to bacil, ale není to na léčení Atb. Dr obvodní už je nervozni chce očkovovat..

objednala nas na alergoloii (15.4)… jenže včera mi volala dr. že máme jít na alergologii už zítra, že jim někdo vypad..

Minulý týden na orl mi doktor říkal, že si myslí, že to má od starší jak chodí do školky, že to pořád nosí domu, a tím, že je starší tak to ustojí a mala jak je oslabená tak to pořád a pořád chytá.., že by malou ještě navštěvou u alergologa už nestresoval..

Musím podoknout, že dcera 10 měsícu, u odsavani už opravdu panicky řve, ale opravdu řve.. takže už to ani neodsavam, stejně ji to pořád teče..

Pořád přemýšlím jestli jit na tu alergologii v rodině nikdo alergii nemá tak ani nevím jak takové vyšetření probíhá.. zas na druhou stranu dceři už opravdu 2 měsíce teče z nosu, nos ma občas ucpany, že se nenakoji, někdy to rozdycha.. jak ktery den..

Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17654
30.3.16 11:10

Zkusila bych tam zajit. Alergologie je spojena s imunologii. Pokud jste objednane u dobreho imunologa, muze prijit na to, kde je problem.
Podle me bude problem v soucasnem pocasi. Uz nekolik tydnu se hodne lidi trapi s rymou a ucpanymi dutinami a dokola si to navzajem predavaji. Imunolog muze nasadit leky, ktere podpori obranyschopnost organismu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
627
30.3.16 12:11
@cecetka píše:
Zkusila bych tam zajit. Alergologie je spojena s imunologii. Pokud jste objednane u dobreho imunologa, muze prijit na to, kde je problem.
Podle me bude problem v soucasnem pocasi. Uz nekolik tydnu se hodne lidi trapi s rymou a ucpanymi dutinami a dokola si to navzajem predavaji. Imunolog muze nasadit leky, ktere podpori obranyschopnost organismu.

Jak poznam jestli je to dobry doktor? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17654
30.3.16 13:10

Podle vzhledu ne :-( Zkusenosti cizi nebo vlastni, vetsinou nahoda. I podle prvotniho pristupu lekare, zda nasloucha pacientovi, zda se o skutecne problemy zajima nebo jen automaticky pise recept, protoze ostatnim pacientum to zabralo. Je to tezke.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4376
30.3.16 13:20

@Moniulik U nás také nemáme alergika a dcera má alergii na pyly. Jenže alergická rýma nebývá zbarvená, spíš jen voda.
Nicméně jsme bojovali podobně jako vy-neustále ucpaný nos, pokašlávání a až z ORL nás odeslali na alergo a tam automaticky udělali hned na počátku testy i na imunitu. Tu má naštěstí dobrou, ale byla jí zjištěna právě alergie na pyly. Šla bych tam už jen pro vyloučení tohoto problému, abyste se posunuli dále.
Jinak očko počká, zvlášť když ani dr neví, kde je problém. Nemá být co nervózní..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat