Šly byste s ucpaným nosem devítiměsíčního k doktorovi?

597
9.3.16 06:40

Šly byste s ucpanym nosem k dr.? 9 mesicu

Maminky poradte mi,

Doma nam koluje bacil, byli jsme vsichni postupne nemocni a vzdy to chytla i nejmladsi ta ma ted uz potreti rymu.. Nic jineho jen ryma..

Prvni dva dny ji teklo z nosu, ale jaks takz dychala. Ted 3 dny ji sice taky tece z nosu, ale uz nemuze dychat porad funi pusou :(

Morske vody ani odsavani nepomahaji.. Po ranu to ma vzdy nejhorsi uplne zabetonovany nos a suche kousky kolem nosu.. Kdyz striknu rano morskou vodou vylezou zlutozelene snople.. Pak uz ma cely den jen bilopruhlednou rymu..

Co dat na ten ucpany nos? (predtim to takive nemela)..

Nebo by hste sly k doktorce?

Dekuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58808
9.3.16 06:43

@Helll nešla, u dr by toho chytlo dítě víc.. je to jen rýma. Chodím s teplotama, kašlem (tam neváhám).. pokud není zelený sopel celý den, je to zbytečné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
597
9.3.16 06:50
@martina.se píše:
@Helll nešla, u dr by toho chytlo dítě víc.. je to jen rýma. Chodím s teplotama, kašlem (tam neváhám).. pokud není zelený sopel celý den, je to zbytečné.

A mas zkušenosti s tim ucpanym nosem? Jak dlouho to muze jeste trvat? Strikala by jsi nassivin, nebo ji nechat dychat pusou? Ani po odsati neni schopna se normalne nakojit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58808
9.3.16 06:53
@Helll píše:
A mas zkušenosti s tim ucpanym nosem? Jak dlouho to muze jeste trvat? Strikala by jsi nassivin, nebo ji nechat dychat pusou? Ani po odsati neni schopna se normalne nakojit

cca týden. Odsávala jsem, dávala vincentku, když bylo nejhůř, tak dětské kapky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5011
9.3.16 07:11

Zkusila bych nejdřív lékárnu nebo doktorovi jen zavolat, které kapky může, pokud by neporadili v lékárně. U doktora akorát chytnete něco dalšího. U dcery naštěstí stačila slaná voda a odsávat, v 9m chytla svoji první rýmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
9.3.16 07:23

Nasivin, olynth cokoloiv, v lékárně řekni že je to pro malý mimčo a oni ti dají speciální pro děti, stříkat max 5 dní, my máme rýmu v podstatě pořád, to tak prostě v tomhle šíleným počasí je, máme každej měsíc aspon jednu rýmu, já stříkám vincentku, a když má fakt ucpáno tak prostříknu tím nasivinem…dělá se to tak, že stříkneš vincentku, chvilku počkáš až se to malinko uvolní, odsaješ a hned stříkneš ten nasivin, ono to má i léčivý účinky, není to jen na uvolnění ;) když rýma teče tak je to v pohodě, ale jak se začne nosík ucpávat, tak stříkám 3× denně a během těch max 5 dní je to pryč

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka
9.3.16 07:24

Nesla bych, hodne odsavala (klidne co 15minut),mezitim strikala morskou vodu, pred kojenim a na noc dala Nasivin a pokud by se to nelepsilo tak 5dni, pak bych mozna k doktorce skocila.Taky pomaha dat teplejsi vodu do vany a mimi na brisko, na noc zvlhcovat vzduch (mokra plena pres postylku)-a zvednout matraci pod hlavou.

• Nahlásit
  • Citovat
494
9.3.16 07:29

Malá to teda neměla až tak moc, ale docela přes noc pomohlo, když jsem rozkrojila cibuli a dala ji do místnosti, kde spíme. Smrdělo to dost, ale oběma nám to rýmu spustilo a nos uvolnilo. Taková babská rada, ale zrovna jsem nic neměla a nakonec jsem ani žádný kapky nepoužila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
9.3.16 07:46

Pokud není rýma zelená a dlouhodobá, nentí třeba chodit k dr. Doporučuji Sterimar s mědí - ten mi poradila doktorka, když je rýma chronická, nebo se pořád vrací. Je to mořská voda s příměsí Cu a působí protibakteriálně. Navíc mají dva druhy - na rýmu a na rýmu s ucpaným nosem (takže bych volila tu) a funguje skvěle. Je docala drahý cca 300Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
9.3.16 07:50

Nešla bych a rozhodně neodsávala tak často, jak píše @Lutonka . To pak naopak sliznici dráždí. Je otázka, zda je noc ucpaný díky hlenům nebo díky naběhlé sliznici - to odsávačka nespraví, spíš zhorší. Pokud není teplota, jela bych s dítětem ven, krásně se to spustí. V případě potřeby (pokud se přes ten ucpaný nos nezvládne nakojit) bych použila kapky typu Nasivin. Stříknout mořskou vodu, nechat chvíli působit, odsát, pak Nasivin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
9.3.16 07:51

Tak tak odsávat se nemá tak často, mě dr řekla tak 5× denně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24108
9.3.16 08:11

@Helll nešla s rýmou a ucpaným nosem si umím poradit sama. Mořská voda, víncentka, libenar, nějaké kapičky, zvlhčit vzduch a zvýšená poloha na spaní, to zvládnu i bez lékaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
9.3.16 08:27

Už tu bylo vše napsáno, já ještě hodně používám v období rýmy aromalampu a do ní eukalyptový olejíček, krásně i na noc to protáhne a nos se neucpe. Ale opravdu neodsávej tak často jak tu kdosi psal. Ten nasivin stříkej 3× denně po odsání, jinak na zvlhčení sliznice vincentku, nebo Quix

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
9.3.16 08:40

Souhlas viz výše. nešla bych. třeba šla po 14 dnech, ale hned ne. s rozumeme odsávat, přes den mořskou vodu, na noc bych i stříkla olynth. hlavně větrat a na spaní otevřít okno! suchej teplej vzduch je nejhorší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka
9.3.16 09:10
@KatkaKlcova píše:
Tak tak odsávat se nemá tak často, mě dr řekla tak 5× denně

To je mozne, ale pokud ma dite stale nudli u nosu, tak mu ji logicky odsaju.Ja taky nebudu smrkat 2× do hodiny protoze se to tak treba doporucuje, vysmrkam se, kdyz to potrebuju ;) Me doktorka rika vzdy „odsavat, odsavat, odsavat“ :lol: Ja v te akutni fazi odsavam fakt casto, kdykoli vidim, ze ma plny nos a nemuze dychat a do tri dnu je ryma vzdy uplne pryc. Nerada bych si zahravala s le zanetem ouska atd. Je to vec nazoru :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama