Šly byste v mé situaci do třetího?

Anonymní
27.5.16 14:54

Šly byste v mé situaci do třetího?

Ahoj holky, nastíním naši domácí situaci..
Máme dvojčata, skoro šest let, oba s manželem pracujeme, on je lékař v nemocnici, nežijeme v luxusu, ale máme se dobře, jednou za rok lyže a letní dovolená - Chorvatsko, jednou dražší Řecko..
Děti mají každý kroužky, za půl roku 3000..
Přemýšlíme o třetím dítěti.. ale mě je už 37, pár zdravotních problémů, nic strašně závažného.. akorát těhotenství bylo hrozné, hrozba předčasného porodu od čtvrtého měsíce, děti se i přes kapačky narodily o dva měsíce dřív, po narození trochu boj o život, ale jsou v pořádku, až na drobnosti.. u syna opožděný vývoj řeči, logopedie..
Bojím se, jak bych s nimi zvládla těhotentsví, ležet s nimi nejde a kdyby došlo na nemocnici, kdo by se staral, manžel je hodně v práci.. na udržení mi dávali Gynipral, který jediný fungoval, ale te´d bych ho asi nemohla, mám víc než půl roku extrasystoly (srdce - nepříjemné) a nevím, co by s nimi Gynipral udělal..
Byt máme tak akorát pro čtyři, jeden dětský pokoj, museli by být všichni pohromadě, auto také pro čtyři, páté místo horko těžko..
Máme hypo, takže jiný byt určitě kupovat nebudeme..
Pořád se to v nás pere, srdce by chtělo, ale hlava říká ne.. bojím se i kdyby s enám něco stalo, i jen jednomu, jak uživíme 3 děti..
Chtěli bychom jim něco našetřit na budoucnost, moc se nedaří ani těm dvěma..
Dojíždím do práce, mám divnou šéfovou, buhví, jestli by moje místo pak ještě bylo k mání a v našem městě je to bída..
Tak co teď s tím? Díky za každý názor, inko

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2327
27.5.16 14:58

Bohužel myslím, že sis odpověděla sama…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4376
27.5.16 14:59

A nebo to muze byt naprosto pohodove tehotenstvi, dvojcatka budou napocmona, narodi se krasna holcicka a vse zvladnes bez problemu.
Jakmile si zacneme sami hazet klacky pod nohy, zacneme o ne zakopavat.
Jde jen o rozhodnuti ano-ne. A rozhodnuti, at je jakekoli, prijmout se vsim vsudy.
Tak se rozhodni spravne :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12166
27.5.16 15:00

Určitě nešla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4680
27.5.16 15:01

Rozhodnout se musíte sami, ale já bych podle popisu do třetího určitě nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1980
27.5.16 15:01

V žádném případě ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.16 15:03

Řiď se srdcem. Těhotenství s jedním je jiné než se dvěma, může to být dobré, ale taky to může být všechno špatné. Těžko říci. Na diskuzi to nevyvěštíme. Nalijte si víno a promluvte si o tom s manželem. Pokud to budete chtít oba, zvládnete vše. Pokud je to jinak, vykašlala bych se na to.

• Citovat
  • Upravit
187
27.5.16 15:05

Ne, žádném případě ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59310
27.5.16 15:05

Uvědom si, žes čekala dvojčata, proto ty problémy.. pokud se zadaří jedno, bylo by to v klidu, ovšem druhá dvojčata - toť otázka. ale v závěru píšeš samé ale - sama nejsi přesvědčena, můj závěr ne.. kdybys chtěla, nehledáš důvody :think: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
27.5.16 15:07

Ano, já šla. Co se týče těhotenství, to bych vůbec neřešila, je určité jiné s dvojčaty a jiné s jedním dítkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5725
27.5.16 15:07

Určitě bych do třetího nešla. Buďte rádi za dvě prakticky zdravé děti, za to, jak žijete, co jim dopřejete. Proč si zbytečně komplikovat život?

To už bych radši pořídila nějaké zvíře, pokud nemáte. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2341
27.5.16 15:11
@Judithkaj píše: Řiď se srdcem. Těhotenství s jedním je jiné než se dvěma, může to být dobré, ale taky to může být všechno špatné. Těžko říci. Na diskuzi to nevyvěštíme. Nalijte si víno a promluvte si o tom s manželem. Pokud to budete chtít oba, zvládnete vše. Pokud je to jinak, vykašlala bych se na to.

Pod to bych se mohla s dovolením podepsat. Těhotenství jsi měla náročné což bývá asi valná část těhotenství s dvojčaty. Nikdo ti samozřejmě nezaručí jen jedno miminko a 0 problémů, ale pravděpodobnost dalších dvojčat je myslím nízká. Bydlení, auto, zaměstnání, šéfová - to vše jsou velmi proměnné záležitosti. Pokud po třetím toužíte oba s manželem a věříte, že jste schopni to zvládnout, běžte do toho. Není to z mé hlavy, ale v tomto případě to platí na 100% - litovat budete jen toho, co jste neudělali ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8056
27.5.16 15:11

Já bych do toho nešla, hlavně teda kvůli tomu, co vlastně nezmiňuješ, tři roky bych zasekla rodinu na místě. Místo mimina bych se radši věnovala dovoleným a zábavě s dětmi. Ale já po třetím netoužím, tak to můžu brát hlavou. Pokud po benjamínkovi touží i manžel, asi bych do toho šla s tím, že to tak má být. Byt se dá vždy přizpůsobit a příjem ošetřit pojištěním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8511
27.5.16 15:13

Finančně v pohodě, ale nešla bych do toho důvodu zdravotního stavu. Některé problémy s udržením těhotenství byly asi proto, že bylo vícečetné.
Jenže teď jsi starší, takže též větší rizika a pokud máš problémy se srdcem…
Byla bych ráda za dvě samostatnější děti a realizovala se jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1112
27.5.16 15:13

Ahoj, mám jednovaječná 2 čata, holky - teď je jim 6let, bude jim 7 za 2 měsíce. Teď mám miminko - 3 měsíční. Moc si to užívám, což s 2 čaty u mě nešlo. Ty zdravotní problémy s těhotenstvím byly u 2 čat, u 1 dítěte by to bylo snad lepší (u mě ale paradoxně bylo hůř teď v těhotenství, bylo mi 9 měsíců zle od žaludku, šílená únava a musela jsem zvládnout holky i práci, to bylo šílené), teď mám „pohodu“, ale asi je to tím, že mám strašně hodné miminko :srdce:, zatím. Nemáte babičky? U nás mají holky svůj pokoj a miminko bude mít taky svůj, máme rodinný dům. Holky jsou hodně náročné, máme problémy s mluvením a také tu disfázii (u obou :,( ), teď mám dost času se jim konečně věnovat. Taky je mi už 36 let. Je to podobné, akorát já neměla žádné zdravotní problémy. Nevím, co poradit, jen píšu, jak to máme my se stejně starými 2 čaty teď i s miminkem :*.

Příspěvek upraven 27.05.16 v 15:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama