Slzné kanálky 3 měsíční miminko

46
16.11.20 19:41

Slzné kanálky 3 měsíční miminko

Ahojky.
Měla jste některá s mimčem problém s ucpanými slznými kanálky u dítěte 3 měsíce?
Jak se to u vás řešilo?
Náš malý má často zahnisane očko levé. Nemá to každý den. Jen občas. Pár dní to máme, tak to čistíme borovou vodou nebo kapkami acuflash, za pár dní se to zlepší. Pak se to za pár dní vrátí. Říkám si, zda to není jen alergie, hlavně se to objevi, co jsme byli venku a svítilo sluníčko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20028
16.11.20 19:51

Proplachovali mu to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
16.11.20 19:53

Ahoj. Nemusí to být váš případ, ale brácha měl jako mimino zúžený slzný kanálek. Vůbec není od věci návštěva očního lékaře. Mamka mu dělala nějaké masáže toho kanálku a kapala speciální kapky. Bohužel to v jeho případě nepomohlo a musel na drobný zákrok. Trvalo to chviličku, bez narkózy. Brácha měl určitě do půl roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
16.11.20 19:53
@ka2ka píše:
Proplachovali mu to

Jak? Nebolelo to malé?
Mám docela obavy, jak to probíhá.
Já četla i o masáži.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
16.11.20 19:54
@Dinomama píše:
Ahoj. Nemusí to být váš případ, ale brácha měl jako mimino zúžený slzný kanálek. Vůbec není od věci návštěva očního lékaře. Mamka mu dělala nějaké masáže toho kanálku a kapala speciální kapky. Bohužel to v jeho případě nepomohlo a musel na drobný zákrok. Trvalo to chviličku, bez narkózy. Brácha měl určitě do půl roku.

Toho se bojím.
Už týden se snažím dovolat na oční, marně. Máme tu jednoho očního dětského.
Moc díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20028
16.11.20 19:56
@Rossallie píše:
Jak? Nebolelo to malé?
Mám docela obavy, jak to probíhá.
Já četla i o masáži.

nebolelo, řval protože ho drželi, dojdi na oční nejdřív se masíruje pak proplachuje když masáž nepomáhá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1073
16.11.20 19:58
@Rossallie píše:
Ahojky.
Měla jste některá s mimčem problém s ucpanými slznými kanálky u dítěte 3 měsíce?
Jak se to u vás řešilo?
Náš malý má často zahnisane očko levé. Nemá to každý den. Jen občas. Pár dní to máme, tak to čistíme borovou vodou nebo kapkami acuflash, za pár dní se to zlepší. Pak se to za pár dní vrátí. Říkám si, zda to není jen alergie, hlavně se to objevi, co jsme byli venku a svítilo sluníčko.

Atb kapky jsme dostali, masírovali, na očním jsme byli snad šestkrát vždy po týdnu, a nakonec mu to stejně proplachovali. Pak přišla korona, naštěstí uz pak problémy neměl. Ted když fouká, oci mu slzi vic nez prvnímu, ale nic hroznýho. Doporučuji návštěvu očního.

Edit, měl to asi od tří nedel do tří čtyř měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3985
16.11.20 20:03

@Rossallie dcera to mela jako mala. Masirovali jsme, mela asi ctvery ruzny kapky a nastesti to zabralo.Ji to zaclo trapit uz tak tyden po narozeni, chodili jsme na ocni a rikali mi ze je na pruplach moc mala, ze se to dela snad od pul roka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
16.11.20 21:06

Nám doporučovali do 4 měsíců počkat. Nic nepomahalo. Nakonec dělali na jednom ocicku průplach a na druhém sondaz. Po zákroku ten hnis byl nejhorší, ale po týdnu kapani ATB a konečně účinné technice masáži ok. Teď až ppsledni měsíc je to úplně ok (ťukam) a malý je 9 měsíců.
Tu techniku jsem našla tady na emimino. Snad nebude vadit, když komentář vložím:

Od uživatelky Samamama

Mladší synek to měl taky, mám kamarádku očařku, která mi dala instrukce o oční masáži přímo doma, tak zkusím popsat (už jsem to tu asi někde psala v jiné diskuzi): ukazovákem vyhmatat těsně pod vnitřním koutkem oka na přilehlé části kořene nosu takový důlek v kosti, je cítit špičkou prstu a taky masírovat krouživým pohybem, poměrně velkým tlakem tak, abyste jakoby tlačily zhora dolů. Představte si, že v tom důlku je slzný váček, od kterého vede kanálek do nosní dutiny a vy se snažíte vytlačit obsah toho váčku do kanálku směrem do nosu, proto vychází u pravého oka miminka kroužit po směru hodin. ručiček, u levého proti. Masírovat aspoň 4× denně půl minuty až minutu, poté kapnout o- Septonex. Je dobré si najít třeba anatomický obrázek slzných kanálku, aby vám ten pohyb byl jasný, asi jsem to nepopsala úplně ideálně. ATB kapky řeší zánět, ne příčinu. Pokud nepomůže masáž, tak se dělají průplachy, při nejhorším operace. Nám masáž naštěstí pomohla, zabralo to po 10 dnech, stylem že furt nic, pořád stejný a pak najednou po spaní bylo očičko úplně čisté, neslepené a už to zůstalo. Tak přeju hodně zdaru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1177
17.11.20 21:54

Synovi proplachovali slzny kanalek nejak tesne pred 6mesicem. Taky porad dokola zanety, masaze nepomohly. Samozrejme rval, ale to je tim, ze ho proste drzi. Jemu to delali v Motole a byla to minutka. Od te doby je klid. Obvykle se ceka, treba do toho 4.mesice, ale zas neni dobre cekat dlouho. Jednak neustale kapani cimkoliv neni pro to oko nic moc a taky mimino, ktere ma uz nejakou silu a vic kilo, hur udrzi. Je to banalni zakrok. Pripadne se toho neboj, i kdzy tady na emiminu se doctes zkazky, jak kdyby to byla transplantace srdce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1622
17.11.20 22:00
@Rossallie píše:
Ahojky.
Jak se to u vás řešilo?

Musíš kanálek každý den několikrát masírovat krouživým pohybem. Ukáže to i dětská dr. (krouživý pohyb od vnější strany oka k vnitřnímu koutku) A vykapávat oftalmoseptonexem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
17.11.20 22:32
@Coleta píše:
Musíš kanálek každý den několikrát masírovat krouživým pohybem. Ukáže to i dětská dr. (krouživý pohyb od vnější strany oka k vnitřnímu koutku) A vykapávat oftalmoseptonexem.

Tak naše doktorka mě řekla, že mám dávat borovou vodu a nebo mateřské mléko.
Začala jsem shánět dětského očního. Jenže v této době je to těžké.
Dostala jsem kontakt ještě na další oční, která bere děti, tak zkusím štěstí.
Děkuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2239
17.11.20 22:43

Syn to měl od porodnice a dlouho se to nelepšilo, takže pak mu to už propláchli. Vypadalo to hrozně, když vytáhla tu jehlu a ječel, protože jsme ho drželi, ale pak už dobrý. Prý to nebolí. Po tomhle jsme měli klid a už se to nevrátilo. Teď je mu už 9 let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
17.11.20 23:29

Ahoj, meli jsme to samé. Paní doktorka nám poradila několikrát denně (zvolili jsme čas po každém prebaleni) kapat Optalmoseptonex na vyčištění a ještě předtím ukazováčkem třikrát na každou stranu stlačit na 5 sekund dolík těsne pod koutkem oka mezi nosankem a okem jak je ten kanálek, jakoby to místo stlačit směrem k nosanku. Neumím to dost dobře popsat, ale snad pochopíš… Že prý ty kanálky ještě neumí slzet a proto ocicka hnisají, tak je třeba jim takto pomoct tlakem. Celý jeden den jsme tohle dělali a za den a půl bylo po problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1177
18.11.20 07:09
@Rossallie píše:
Tak naše doktorka mě řekla, že mám dávat borovou vodu a nebo mateřské mléko.
Začala jsem shánět dětského očního. Jenže v této době je to těžké.
Dostala jsem kontakt ještě na další oční, která bere děti, tak zkusím štěstí.
Děkuji moc

Me detska pred borovou vodou varovala :roll: zkus si vyzadat doporuceni na ocni. Ty masaze mohou a nemusi pomoct. Me to ukazoval ocni v Motole na tom pruplachu a je to pouze tlak natazenym prstem do koutku oka, jak prechazi u korene nosu ta kost a u koutku uz je ta mekka tkan. Lepsi by bylo, aby ti to ukazal ocar a taky rekl, co kapat. Je treba totiz i to kapani nepraktikovat mesice s prechodnym zlepsenim, pak je fakt na miste ten pruplach. Drzim palce

PS - materske mleko pry opravdu pomaha, ja ho nezkusila teda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama