Pozná doktor neprůchodnost slzných kanálků?

4.2.20 19:36

Slzne kanalky, pozna doktor nepruchodnost

Ahoj holky, dceri je pul roku. Od narozeni ji trapi slzne kanalky. 2× jsme byly na proplachu. Oko ji uz jen slzelo. Doktorka mi rekla, ze pokud to do 14dnu nezmizi, musime jet do Brna. Uz jsem z toho deb*l jak ji sleduju, jeden den dobry, dalsi den treba najdu slzu, ale nevim, treba zrovna zivala, tak ji zaslzelo ocko. Ale k veci, chci se zeptat, nevite jestli doktor pozna, zda jsou kanalky stale nepruchozi aniz by ji musel delat ten proplach? Zazitek je to hroznej, tak bych ji nerada trapila, kdyz to treba ani neni potreba. Moc děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

166
4.2.20 19:51

@Sabinka92 ahoj, muj syn na slzne kanálky trpěl…cca od 2m do 6m na jednom oku a pak od 8m do 1,5r na druhem oku, chodili jsme k oční, ale na proplach jsme nastesti nemuseli, promackavala mu ty kanálky různe a říkala, ze to vypadá, ze jsou pouze pricpane a ze by to zatím neřešila, v zahraničí se to také cca do 2 let neřeší. Vystřídali jsme různé kapky a oči mu teda neslzely, ale hnisaly a to někdy opravdu hodně, byli jsme z toho s manželem na nervy. Každopádně oční měla pravdu, v tom roce a půl to proste přešlo (asi růstem) a od ty doby ani tuk, nevadi mu ani vítr, teď mu jsou 2 roky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.2.20 19:59

@Lenii1 moc dekuji za zkusenost, tak hlavne ze to zmizlo a mate klid :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.2.20 20:18

Cauky, u nás synovi proplachy nepomohly, ale zjistili to během toho proplachu, ze je má nepruchozi. Museli jsme na sondaz… syn měl 8M. Bylo to hrozné, ale opravdu účinné. Od te doby nic. Všechno super… :) A neboj, malá si to pamatovat nebude. Už je to rok, co jsme tam byli a od te doby žádné oční problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.2.20 20:54

My na proplachu byly taky dvakrát, stála jsem hned vedle toho a vidět to bylo děsný, nicméně dá se to poznat speciálními barevnými kapičkami, kapnou do oka už nevím přesně jak to funguje, ale když zůstanou v ocicku je to ucpaný, když zmizí barva kanálek je průchozí, vždy mu to kapali před pruplachem.

• Nahlásit
  • Citovat
4.2.20 21:09
@Anonymní píše:
My na proplachu byly taky dvakrát, stála jsem hned vedle toho a vidět to bylo děsný, nicméně dá se to poznat speciálními barevnými kapičkami, kapnou do oka už nevím přesně jak to funguje, ale když zůstanou v ocicku je to ucpaný, když zmizí barva kanálek je průchozí, vždy mu to kapali před pruplachem.

Faaaaakt? Ty jo, tak jestli to poznaji kapickama, tak to by bylo super. A kde jste byli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
418
5.2.20 12:16

JJ kapičkama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
418
5.2.20 12:23

Najdi si stránky Mudr. Červenka, má to tam hezky popsané.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.2.20 14:54
@Sabinka92 píše:
Faaaaakt? Ty jo, tak jestli to poznaji kapickama, tak to by bylo super. A kde jste byli?

Byly jsme na očním v Motole

• Nahlásit
  • Citovat
1805
5.2.20 15:45

Dnes jsme byli s malickym na pruplachu obou oček. U nas to dělají max. 2× a pak se čeká do roka věku a případně se řeší operaci.
Od narození 11tydnu jsme kapalin atb a nic, dnes ho teda zmucili, ja to protrpela u automatu na limonády, kterej hucel, a neslysela jsem krik. Nevím, jestli to vůbec nějak hledají, prostě řeší ty tekoucí očka, no. Ať je lip :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama