SmartPhone - synchronizace kalendáře a kontaktů s PC

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Yarisek
Kecalka 441 příspěvků 19.02.18 11:39
SmartPhone - synchronizace kalendáře a kontaktů s PC

Ahoj,

dělám hodně na PC, ale se SmartPhonem (ač už ho mám už několik let) jsem se ještě úplně nesžila a spoustě věcí nerozumím.

Chtěla bych poradit se synchronizací mobilu a počítače. Mám telefon Asus s Androidem.

Jde mi hlavně o kalendář a kontakty. Mám v mobilu asi 700 kontaktů (ukládají se mi na vloženou SD kartu) a kalendář, který mám plný různých událostí starých cca 3 roky. Nechci o žádná tato data přijít, protože se často potřebuji podívat na některé věci zpětně.

Jde nějak kontakty uložit do Google účtu, tak že když si půjdu koupit např. nový mobil, tak tenhle zahodím, a až se přihlásím na novém mobilu přes můj Google účet, tak se mi kontakty načtou?

To samé bych potřebovala u kalendáře. Pokud zakládám novou událost, tak si můžu vybrat, jestli chci „Můj kalendář - zařízení“ nebo můj gmail. Ale u vytvořených událostí mi to změnit nejde.

Vyhovovalo by mi si občas některé události a kontakty spravovat v PC.

Moc děkuju za radu.

Reklama

Reakce:

Yarisek
Kecalka 441 příspěvků 19.02.18 11:47

JoHoP
Stálice 74 příspěvků 19.02.18 12:02

@Yarisek Všechno co chceš to umí, jenom u dříve uložených událostí to asi nepůjde. U kontaktů je důležitý mít taky zatrhnutu uložit na gmail. U kontaktu máš ukázaný přes co jsi spojená s kontaktem. Musíš tam mít značku G. Telefon by to měl umět zatrhnout nastálo pro vešechny nově zadaný kontakty, starý budeš muset zkontrolovat a zatrhnout. Kontakty najdeš v gmailu: když si otevřeš mail vlevo nahoře máš Gmail. To jde rozkliknout na kontakty a úkoly. Kalendář by jsi měla mít někde mezi googlovskýma aplikacemi. Používáš chrome?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama