SmartPhone - synchronizace kalendáře a kontaktů s PC

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Yarisek
Kecalka 446 příspěvků 19.02.18 11:39
SmartPhone - synchronizace kalendáře a kontaktů s PC

Ahoj,

dělám hodně na PC, ale se SmartPhonem (ač už ho mám už několik let) jsem se ještě úplně nesžila a spoustě věcí nerozumím.

Chtěla bych poradit se synchronizací mobilu a počítače. Mám telefon Asus s Androidem.

Jde mi hlavně o kalendář a kontakty. Mám v mobilu asi 700 kontaktů (ukládají se mi na vloženou SD kartu) a kalendář, který mám plný různých událostí starých cca 3 roky. Nechci o žádná tato data přijít, protože se často potřebuji podívat na některé věci zpětně.

Jde nějak kontakty uložit do Google účtu, tak že když si půjdu koupit např. nový mobil, tak tenhle zahodím, a až se přihlásím na novém mobilu přes můj Google účet, tak se mi kontakty načtou?

To samé bych potřebovala u kalendáře. Pokud zakládám novou událost, tak si můžu vybrat, jestli chci „Můj kalendář - zařízení“ nebo můj gmail. Ale u vytvořených událostí mi to změnit nejde.

Vyhovovalo by mi si občas některé události a kontakty spravovat v PC.

Moc děkuju za radu.

Reakce:
Yarisek
Kecalka 446 příspěvků 19.02.18 11:47

JoHoP
Stálice 77 příspěvků 19.02.18 12:02

@Yarisek Všechno co chceš to umí, jenom u dříve uložených událostí to asi nepůjde. U kontaktů je důležitý mít taky zatrhnutu uložit na gmail. U kontaktu máš ukázaný přes co jsi spojená s kontaktem. Musíš tam mít značku G. Telefon by to měl umět zatrhnout nastálo pro vešechny nově zadaný kontakty, starý budeš muset zkontrolovat a zatrhnout. Kontakty najdeš v gmailu: když si otevřeš mail vlevo nahoře máš Gmail. To jde rozkliknout na kontakty a úkoly. Kalendář by jsi měla mít někde mezi googlovskýma aplikacemi. Používáš chrome?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >