Reklama

Smažené na másle ryba/hrášek - od kdy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

malytlustyhroch
Kecalka 455 příspěvků 02.03.17 20:50
smazené na másle ryba/hrášek - od kdy?

Ahoj,
prosím od kdy jste dávaly dětem věci smažené na másle/oleji.
Mám syna necelých 8 m, příkrmi dáváme tak od 4 m, vždy ale jen pár lžiček. Teď dělám pro sebe a pro manžela rybu a hrášek (a brambor) a přemýšlím jestli to může už syn taky (samozřejmě bez koření) nebo jestli jemu to uvařit.
Díky za rady a zkušenosti,

Reklama

Reakce:

Annapavelkovaml 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.17 20:53

Můžeš mu to klidbe dát, deti nesmí přepáleny tuk…a jak si dělala prikrmy do teď? Tys nikdy nedala maslo nebo olivový olej?? 8o

Aries6
Generální žvanilka 21913 příspěvků 2 inzeráty 02.03.17 20:57

Takhle malému bych to teda nedala. To měli jen na vodě/páře a slzu másla na omaštění na vitamíny.
Rybu na másle (v troubě, ale v tom asi rozdíl nebude), bych dala tak od 10. měsíce.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 47708 příspěvků 02.03.17 21:01
@Aries6 píše:
Takhle malému bych to teda nedala. To měli jen na vodě/páře a slzu másla na omaštění na vitamíny.
Rybu na másle (v troubě, ale v tom asi rozdíl nebude), bych dala tak od 10. měsíce.

v troubě na rybu nepotřebuješ takové teploty jako na smažení

já ti nevim, tak od dvou. Jinak v tý troubě tak od roka.

Kriss Tina
Závislačka 4707 příspěvků 02.03.17 21:02

Ja teda rybu na masle dala az nekdy v 10 mesici neli dyl, treba varenou driv ale tohle mi pripadalo moc nato ze sme meli prikrmy pomerne kratce, v 8 mesici sme zacli pridavat maso atak, nehlede ze sem teda mela strach i kuli kostem.

Aries6
Generální žvanilka 21913 příspěvků 2 inzeráty 02.03.17 21:06
@Lama Lama píše:
v troubě na rybu nepotřebuješ takové teploty jako na smaženíjá ti nevim, tak od dvou. Jinak v tý troubě tak od roka.

Hmmmm, děkuji za postřeh. Já smažím jen jednou za rok řízky. Jinak restuju na kapce řepkového oleje (maso do těstovin např.) a pak spíš dusím.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 02.03.17 21:14

@malytlustyhroch Smažené (ať v trojobale nebo jako minutky) bych takto malému dítěti nedala.
Vy dospělý to můžete mít dělané v troubě, s minimálním množstvím másla, dítěti v páře.

Adrasteia
Závislačka 2660 příspěvků 02.03.17 21:25

Rozhodně bych nedávala. Synovi jsem do dvou let vše jen vařila a do hotového pokrmu jsem přidávala kousek másla nebo pár kapek kvalitního oleje (olivový, lněný,…).

malytlustyhroch
Kecalka 455 příspěvků 02.03.17 21:49

Díky moc vám všem, tak já to tentokrát sním ještě všechno sama :D

dalmati
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 02.03.17 21:51

Začala jsem dávat teď v roce a půl smažené krátce a pak dušené, hlavně z důvodu, že už nevařím nic nadvakrát, ale rovnou pro všechny. Smažím jinak 1× do roka řízky na vánoce (a ty teda syn neměl). Hele, jedovaté to není, dávala bych si pozor, ať to nepřepálím. Pokud není zvyklý, asi bych mu dala jenom na lžičku kousek ochutnat a hotovo.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15544 příspěvků 02.03.17 21:58

@malytlustyhroch já bych mu to podusila na vodě a máslo přidala až potom. Je to zdravější a myslím, že i chutnější.

malytlustyhroch
Kecalka 455 příspěvků 02.03.17 22:04

Spoustu kulinarske inspirace, dekuji :)

Pipet
Generální žvanilka 24063 příspěvků 03.03.17 09:03

Já jsem třeba zeleninu krátce osmahla na přepuštěném másle (nepřepálí se) a pak podlila a dusila, přišlo mi, že je to zas jiná chuť než jen vařené… ale asi až tak od 10m, už přesně nevím.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama