Smažené na másle ryba/hrášek - od kdy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 02.03.17 20:50
smazené na másle ryba/hrášek - od kdy?

Ahoj,
prosím od kdy jste dávaly dětem věci smažené na másle/oleji.
Mám syna necelých 8 m, příkrmi dáváme tak od 4 m, vždy ale jen pár lžiček. Teď dělám pro sebe a pro manžela rybu a hrášek (a brambor) a přemýšlím jestli to může už syn taky (samozřejmě bez koření) nebo jestli jemu to uvařit.
Díky za rady a zkušenosti,

Reakce:

Annapavelkovaml 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.17 20:53

Můžeš mu to klidbe dát, deti nesmí přepáleny tuk…a jak si dělala prikrmy do teď? Tys nikdy nedala maslo nebo olivový olej?? 8o

Aries6
Generální žvanilka 21960 příspěvků 5 inzerátů 02.03.17 20:57

Takhle malému bych to teda nedala. To měli jen na vodě/páře a slzu másla na omaštění na vitamíny.
Rybu na másle (v troubě, ale v tom asi rozdíl nebude), bych dala tak od 10. měsíce.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49087 příspěvků 02.03.17 21:01
@Aries6 píše:
Takhle malému bych to teda nedala. To měli jen na vodě/páře a slzu másla na omaštění na vitamíny.
Rybu na másle (v troubě, ale v tom asi rozdíl nebude), bych dala tak od 10. měsíce.

v troubě na rybu nepotřebuješ takové teploty jako na smažení

já ti nevim, tak od dvou. Jinak v tý troubě tak od roka.

Kriss Tina
Kelišová 5460 příspěvků 02.03.17 21:02

Ja teda rybu na masle dala az nekdy v 10 mesici neli dyl, treba varenou driv ale tohle mi pripadalo moc nato ze sme meli prikrmy pomerne kratce, v 8 mesici sme zacli pridavat maso atak, nehlede ze sem teda mela strach i kuli kostem.

Aries6
Generální žvanilka 21960 příspěvků 5 inzerátů 02.03.17 21:06
@Lama Lama píše:
v troubě na rybu nepotřebuješ takové teploty jako na smaženíjá ti nevim, tak od dvou. Jinak v tý troubě tak od roka.

Hmmmm, děkuji za postřeh. Já smažím jen jednou za rok řízky. Jinak restuju na kapce řepkového oleje (maso do těstovin např.) a pak spíš dusím.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17409 příspěvků 20 inzerátů 02.03.17 21:14

@malytlustyhroch Smažené (ať v trojobale nebo jako minutky) bych takto malému dítěti nedala.
Vy dospělý to můžete mít dělané v troubě, s minimálním množstvím másla, dítěti v páře.

Adrasteia
Závislačka 2760 příspěvků 2 inzeráty 02.03.17 21:25

Rozhodně bych nedávala. Synovi jsem do dvou let vše jen vařila a do hotového pokrmu jsem přidávala kousek másla nebo pár kapek kvalitního oleje (olivový, lněný,…).

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 02.03.17 21:49

Díky moc vám všem, tak já to tentokrát sním ještě všechno sama :D

dalmati
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 02.03.17 21:51

Začala jsem dávat teď v roce a půl smažené krátce a pak dušené, hlavně z důvodu, že už nevařím nic nadvakrát, ale rovnou pro všechny. Smažím jinak 1× do roka řízky na vánoce (a ty teda syn neměl). Hele, jedovaté to není, dávala bych si pozor, ať to nepřepálím. Pokud není zvyklý, asi bych mu dala jenom na lžičku kousek ochutnat a hotovo.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16469 příspěvků 02.03.17 21:58

@malytlustyhroch já bych mu to podusila na vodě a máslo přidala až potom. Je to zdravější a myslím, že i chutnější.

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 02.03.17 22:04

Spoustu kulinarske inspirace, dekuji :)

Pipet
Generální žvanilka 24104 příspěvků 03.03.17 09:03

Já jsem třeba zeleninu krátce osmahla na přepuštěném másle (nepřepálí se) a pak podlila a dusila, přišlo mi, že je to zas jiná chuť než jen vařené… ale asi až tak od 10m, už přesně nevím.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >