Smekla jsem se a upadla na zem, bolí měv místě ledviny

Anonymní
16.10.20 16:56

smekla jsem se a upadla na zem, bolí měv místě ledviny

Ahoj holky, prosím o radu. Dnes ráno jsem doma uklouzla ( dcera vylila vodu na kachle) já si toho nevšimla a spěchala jsem do koupelny a uklouzla jsem a velkým pádem upadla na pravou stranu těla. Dala jsem si do boku, žeber, loket. Nic mě extra nebolí, akorát pravý bok a jakoby cítím pravou ledvinu. Ne nijak extra ale cítím. Tak mám strach, jestli jsem si s ní něco neudělala. Modřín zatím vidět není. Do toho mám MS, tak mě třeba ledviny bolí z toho ( ale k tomu se moc nepřikláním) Myslíte že bych měla jet na pohotovost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4739
16.10.20 17:14

Ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14377
16.10.20 17:15

No a je to ledviny a nebo naražená žebra natažené mezižeberní svaly? Zhorší se to při nějakém pohybu? Bolí to při mírném tlaku? pokud jo, tak to vypadá spíš na natlučení, než vnitřní zranění.

Při běžném pádu v domácnosti bys sebou neměla švihnout tak, aby ti to zplsobilo vnitřní zranění. Pokud si spadla na něco co by „útočilo“ přímo na oblast kříže - v domácnosti si neumím moc představit co, ale venku třeba velký ostřejší šutr, tak bych volala na pohotovost, pokud ses fakt jen natáhla a spadla na pravý boj na dlaždičkách, tak bych počkala do rána, co to udělá. Pokud čirou náhodou mechanismus úrazy byl úplně jiný, tak volej pohotovost.

jestli máš doma diagnostické papírky na moč, tak stojí za to se na něj vyčůrat a pokud ti to ukáže krev v moči, tak jeď na pohotovost, respektive si zavolej na pohotovost a konzultuj to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.20 17:24

@Ou ne, pobolívá to když sedím a když se jakoby nakloním dopředu, tak to cítím víc. No šlupa to byla pořádná, ale spadla jsem jen na kachle, nenarazila jsem na nic. žádný bodavé rány nebo tak, nemám. Jen takovej divný tlak, prostě citlivější. Asi jsem se opravdu jen narazila. Papírky doma bohužel nemám.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.20 17:25

Pardon,, bodavou bolest nemám,,

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14377
16.10.20 17:26

To bude jen naražený. nechala bych to bejt.

Resektive jestli máš nějaké mazání na svaly, tak to tím maž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.20 17:27

@Ou Dobře, tak počkám do rána, uvidím, jak mi bude

• Citovat
  • Nahlásit
8137
16.10.20 17:30

Ne, toto fakt není na pohotovost :roll:
Se nedivím, že pohotovosti omezují služby a jsou tam naštvaní doktoři. Když tam lidi jezdí s každým prdem :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.20 17:58

@Šmoulice Jo? Tak já na pohotovosti nebyla xxx let. K doktorovi jdu jen když už je to opravdu moc. Ona ta rána byla dost velká, 10 minut jsem se nemohla zvednout ze země. Víte, nikdo není z ocele a i malá rána dokáže dost způsobit, tak hned nemusíte takhle reagovat. Moje máma leží v nemocnici s velkým krvácením do mozku a taky si jen cvakla hlavou o skříň. Děkuji za reakce a přeji hezký večer.

• Citovat
  • Nahlásit
4301
16.10.20 18:08

Mně se včera stalo přesně to stejné, akorát venku. Uklouzla jsem na hřišti, spadla na pravý bok a loket. Taky mě z toho bolí jakoby v místě ledviny, ještě i dnes, ale fakt jen maličko a občas. Nenapadlo ke to nějak řešit, jen mě to zarazilo, to ano. Ale dnes je to lepší, mám na boku malou moderinu, prostě jsem jen potlucena. Na pohotovost to fakt není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8137
16.10.20 18:20
@Anonymní píše:
@Šmoulice Jo? Tak já na pohotovosti nebyla xxx let. K doktorovi jdu jen když už je to opravdu moc. Ona ta rána byla dost velká, 10 minut jsem se nemohla zvednout ze země. Víte, nikdo není z ocele a i malá rána dokáže dost způsobit, tak hned nemusíte takhle reagovat. Moje máma leží v nemocnici s velkým krvácením do mozku a taky si jen cvakla hlavou o skříň. Děkuji za reakce a přeji hezký večer.

Cvakla hlavou o skříň a velké krvácení do mozku, jo? Lepší pohádku tam nemáš? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.20 18:42

@Šmoulice Moje mamka je opravdu v nemocnici s krvácením do mozku. Ona už tu hlavu měla jednou rozraženou ( není tomu dávno) a teď je tam s krvácením do mozku. Dala si do té rány. Není to pohádka a já se o tom teď v tuhle chvíli ani víc bavit nechci, nikdo neví co s ní bude, teď za ní ani nemohu, takže prosím.. dál to neřeš

• Citovat
  • Nahlásit
8137
16.10.20 18:46
@Anonymní píše:
@Šmoulice Moje mamka je opravdu v nemocnici s krvácením do mozku. Ona už tu hlavu měla jednou rozraženou ( není tomu dávno) a teď je tam s krvácením do mozku. Dala si do té rány. Není to pohádka a já se o tom teď v tuhle chvíli ani víc bavit nechci, nikdo neví co s ní bude, teď za ní ani nemohu, takže prosím.. dál to neřeš

To mě samozřejmě mrzí a doufám, že to dobře dopadne. :kytka:
Jen to teda asi nebylo jenom cvaknutí, jak jsi psala :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
532
16.10.20 18:49

Jestli se necítíš dobře, klidně na tu pohotovost jeď. Málokterý doktor by ti takhle od monitoru s jistotou tvrdil, že ti nic není. Já jen koukám, kolik je tu jasnovidek. :roll:
Pádem za zem by sis ledvinu poškodit neměla, ale víš jak. A pokud ses nemohla 10 min zvednout, zas tak v pohodě to asi nebylo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.20 19:29

Nene, zůstanu doma, snad to bude dobrý. Není mi nějak extra špatně, že bych nemohla chodit nebo se hýbat. Jen mě bolej záda u lopatky ( asi jak jsem padla bokem) a trochu ten bok, ale hýbat se mohu a že bych při tom měla nějaký extra bolesti také ne. Asi jsem se fakt jen natloukla.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama