Smí se jezdit na chalupy, zahrady?

Napsat příspěvek
Anonymní
27.3.20 19:10

Když se dodrží to známé- kdo jede na chatu, ať jede, ale nacárá mezi místní a do jejich obchodu, tak nevidím problém. Ti lidé se tam znají, stejně ví, kdo je místní a kdo ne. U nás dnes jedny vyhodili, cizí, do obchodu prý 3× během dne, pro „důležité“ věci typu energeťák, holýma rukama brali a prohlíželi výrobky, vraceli zpět do regálu :zed: Máme tady chataře, co tu tráví celou letní sezónu, s těmi problém není, naopak hlásí, ti starší, že se sem uklidili, nikam jinam už nejezdí, zůstávají. Proč ne, když nependlují, takoví nikomu nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
316
27.3.20 19:15

Jsem z vesnice a chataře (pokud nelezou do místního obchodu - 1 případ, stačil telefon od starosty) tu nikdo nijak zvlášť neřeší. Ale tady jsou zodpovědní, jsou na svých pozemcích a s místními se nestýkají. Ovšem cca 7 km je Lidl a Penny, takže :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1513
27.3.20 20:27

My jezdíme na zahradu, když je hezky, večer zase domů. Bydlíme v paneláku, takže s dvouma prckama jsem ráda, že se můžou trochu vyběhat. Nikam ale ve vesnici nechodíme, s nikym se nebavíme, jsme jen na naší zahradě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5522
27.3.20 23:09
@J_Doe píše:
No tak ono někdo se zahradou opravdu asi těžko pochopí člověka z paneláku, který se chce po týdnu taky nadýchat čerstvého vzduchu ;) Zvlášť, když si kvůli tomu tu chalupu pořizoval…

Jasně, reagovala jsem na to, že si někdo může přivézt nakazu naopak z chalupy do města, jak jsem psala. Tak prostě nemá nikam jezdit, nemusí to pak řešit. Chápu, za v paneláku je to mnohem horší. Pokud se však na chalupě s místními nesetká, ok. Ideálně spíš třeba chalupa na samotě. Spousta je jich však třeba uprostřed vesnice. A pokud přijedou na delší čas, pak dřív nebo později do obchodu půjdou… Třeba po týdnu, dvou…

Ale prostě aby se člověk vyvaroval toho coby kdyby, to by fakt nesměl nikdo nikam… Ani do obchodu, do práce… Nikam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.20 07:09

Chalupa - teď?

Ahojky, od začátku karantény jsme doma a už nám to mírně leze na mozek. Děti jsou už na ránu. Proto nás napadlo že by jsme jeli na chatu. Nebyli jsme s nikým v kontaktu, manžel chodí do práce 2 x týdně a je tam sám a jezdí autem. Na chatě budeme samy, nikdo tam nebude, jen my 4. Jeli by jste? Mám strach aby nás třeba nikdo nenahlásil. Nebudeme ani chodit na nákupy. Prostě fakt jen čistě na chatě. Manžel říká že chce jet.. já taky, pro děti by bylo lepší být na zahradě, ale upřímně se fakt bojím..

• Nahlásit
  • Citovat
13316
31.3.20 07:16
@Anonymní píše:
Ahojky, od začátku karantény jsme doma a už nám to mírně leze na mozek. Děti jsou už na ránu. Proto nás napadlo že by jsme jeli na chatu. Nebyli jsme s nikým v kontaktu, manžel chodí do práce 2 x týdně a je tam sám a jezdí autem. Na chatě budeme samy, nikdo tam nebude, jen my 4. Jeli by jste? Mám strach aby nás třeba nikdo nenahlásil. Nebudeme ani chodit na nákupy. Prostě fakt jen čistě na chatě. Manžel říká že chce jet.. já taky, pro děti by bylo lepší být na zahradě, ale upřímně se fakt bojím..

Ano, jela bych…zakázané to není, jen se nemáte na chatě družit s někým dalším…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
713
31.3.20 10:13
@Anonymní píše:

Pokud nebudete chodit na nakupy a poradat posezeni s mistnimi, tak si muze hlasit kdo chce, co chce, ale zakazane to neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1299
31.3.20 14:02

Určitě jeďte, než to zase zakazou.. Teď můžete

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3770
1.4.20 14:39
@Anonymní píše:

Je celkem vtipné, jak se lidé ani tam nebojí nákazy, jako spíš bonzování…

A ano, jela bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama