Reklama

Smím z rodičáku na rodičák?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LuckaPicka
Stálice 58 příspěvků 16.01.17 18:37
Smím z rodičáku na rodičák?

Ahoj maminky, je možné si prodloužit na rodičák a přejít rovnou na rodičák? Protože s mateřskou bych si jednak pohoršila a navíc, bych nestihla vybrat rodičák a nechci jim to nechat navýšit mi to už víc ani nejde. Jen bych si to ponížila, aby mi to vyšlo z rodičáku na rodičák, pokud to jde. Máte někdo zkušenosti?? Děkuji za tipy a rady.

Reklama

Reakce:

maminka2017 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 18:40

@LuckaPicka Ahoj, já mám už po 3tí rodičák po sobě, vždy na 2roky..
Rodičák jde max.na ty 2roky, bohužel zbytek jim zustane

Příspěvek upraven 16.01.17 v 18:45

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62533 příspěvků 3 inzeráty 16.01.17 18:42

@LuckaPicka POkud máš nárok na mateřskou, tak na ni musíš přejít… akorát tedy to o pohoršení si je blbost, budeš na tom líp.

LuckaPicka
Stálice 58 příspěvků 16.01.17 18:46
@j.a.n.i1 píše:
@LuckaPicka POkud máš nárok na mateřskou, tak na ni musíš přejít… akorát tedy to o pohoršení si je blbost, budeš na tom líp.

Nebudu mateřskou jsem měla 4000kc vypocitanou z platu a rodičák mám 7900kc. Tak si nemyslim, že teď při druhém mi vypočítají mateřskou víc???Já jsem si naopak jako jedna z mála rodicakem prilepsila.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62533 příspěvků 3 inzeráty 16.01.17 18:50

@LuckaPicka Nojo, ale na to nesmíš koukat pohledem jednoho měsíce, nehledě na to, že k mateřské se dá brát doplatek do výše rodičáku, tedy v součtu dostaneš o tu mateřskou (i když není moc velká) víc.

LuckaPicka
Stálice 58 příspěvků 16.01.17 18:53
@j.a.n.i1 píše:
@LuckaPicka Nojo, ale na to nesmíš koukat pohledem jednoho měsíce, nehledě na to, že k mateřské se dá brát doplatek do výše rodičáku, tedy v součtu dostaneš o tu mateřskou (i když není moc velká) víc.

Aha. Já tomu totiz vůbec nerozumím..

zrcadlo
Kelišová 6627 příspěvků 16.01.17 19:03
@LuckaPicka píše:
Aha. Já tomu totiz vůbec nerozumím..

Na druhý rodičák musíš nastoupit (tedy nastoupila bys, pokud bys neměla nárok na PPM) dnem porodu, na druhou PPM se nastupuje 6-8 týdnů před porodem. Tzn. propadne ti sice rodičák na první dítě za těch 6-8 týdnů před porodem (který může být vyšší než PPM), ovšem tu PPM bereš 28 týdnů, takže i když je nižší, tak doba pobírání je tak dlouhá, že se ti to vždy vyplatí. Pokud je nízká, tak můžeš požádat o dorovnání z druhého rodičáku, a každý měsíc tak např. k PPM 4000Kč pobírat ještě dorovnání třeba 3000Kč z rodičáku (bude se ti to tedy odčítat z té částky 220tis. a zbytek si pak po PPM rozložíš, ale zaručí ti to měsíční částku stejnou jako pak na rodičáku).

LuckaPicka
Stálice 58 příspěvků 16.01.17 19:09
@zrcadlo píše:
Na druhý rodičák musíš nastoupit (tedy nastoupila bys, pokud bys neměla nárok na PPM) dnem porodu, na druhou PPM se nastupuje 6-8 týdnů před porodem. Tzn. propadne ti sice rodičák na první dítě za těch 6-8 týdnů před porodem (který může být vyšší než PPM), ovšem tu PPM bereš 28 týdnů, takže i když je nižší, tak doba pobírání je tak dlouhá, že se ti to vždy vyplatí. Pokud je nízká, tak můžeš požádat o dorovnání z druhého rodičáku, a každý měsíc tak např. k PPM 4000Kč pobírat ještě dorovnání třeba 3000Kč z rodičáku (bude se ti to tedy odčítat z té částky 220tis. a zbytek si pak po PPM rozložíš, ale zaručí ti to měsíční částku stejnou jako pak na rodičáku).

Ty jo děkuju, to by bylo fajn. Zajdu na sociálku a uvidím, co mi s tím poradí tam.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62533 příspěvků 3 inzeráty 16.01.17 19:13

@zrcadlo A o dorovnani jde pozadat i pred porodem z toho prvniho rodicaku.

zrcadlo
Kelišová 6627 příspěvků 16.01.17 19:17
@j.a.n.i1 píše:
@zrcadlo A o dorovnani jde pozadat i pred porodem z toho prvniho rodicaku.

No vidíš, to mi nedošlo (resp. jsem nepředpokládala u našich úředníků možnou kombinaci PPM na druhé dítě a RP na první), takže jí propadne ještě míň :)

LuckaPicka
Stálice 58 příspěvků 16.01.17 19:18
@zrcadlo píše:
No vidíš, to mi nedošlo (resp. jsem nepředpokládala u našich úředníků možnou kombinaci PPM na druhé dítě a RP na první), takže jí propadne ještě míň :)

Samí dobrý zprávy holky. :dance:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama