Smlouva na dobu určitou 3x po sobě ve školství

Anonymní
3.5.21 15:20

Smlouva na dobu určitou 3x po sobě ve školství

Dobrý den,
samozřejmě se zeptám i na pracovišti, ale než půjdu vyjednávat o mém dalším působení, ráda bych měla informace podložené z více stran.
Jsem momentálně 2. školní rok zaměstnaná jako učitelka 2. stupně ZŠ na dobu určitou - smlouvu jsem měla uzavřenou od září 2019 do srpna 2020, nyní od září 2020 do srpna 2021. Smlouva se mi v průběhu už cca 5× měnila pomocí dodatků (mateřská dovolená, nemoc kolegyň), mění se mi vždy počet hodin v úvazku. Ve smlouvě nemám nic o záskoku za rodičovskou, v aktuálním dodatku mám ale záskok za nemoc (to se týká asi 5 hodin z mého momentálního úvazku).
Když podepíšu smlouvu na dobu určitou na další školní rok - 2021/2022, znamená to, že tím vyčerpám 3 možnosti smlouvy na dobu určitou a další už nebudeme moct podepsat? Smlouvu na neurčito mi zaměstnavatel určitě nedá, zároveň je ale možnost, že bych tam mohla mít práci i v dalších cca 2-3 letech. Znamenalo by to tedy, že by škola za mě musela vzít někoho jiného, i když by si mě chtěli nechat a i když bych chtěla i za cenu neustálých smluv na určito zůstat?
Anonym kvůli práci, děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6859
3.5.21 15:35

Proč Ti určitě nedají smlouvu na neurčito, když evidentně pro Tebe práci mají?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47460
3.5.21 16:01
@janickaIII píše:
Proč Ti určitě nedají smlouvu na neurčito, když evidentně pro Tebe práci mají?

protoze zaskakuje za chybejici kolegy, nemaji pro ni uvazek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47460
3.5.21 16:02

Uz vis, jak to bude pristi rok? Ja bych za takovych podminek hledala praci jinde s vetsi jistotou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
695
3.5.21 16:15

Obávám se, že opravdu 3× a víc prodloužení není možné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47460
3.5.21 16:18

Pak sis odpovedela v dotazu. Dle zakoniku prace nelze uzavrit pp na dobu urcitou vice nez 3× po sobe. Objevilo se to tam po stiznostech na to, ze nekomu retezi smlouvy na urcito, nejlepe bez prazdnin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 16:19

@matkabagristy
Mám rozhozené sítě, zatím se ale nenašli nic, co by mi stalo za odchod. Na škole jsem z mnoha důvodů moc spokojená i přes tu nejistotu. Nicméně to je vedlejší, zajímá mě hlavně to, na co se v úvodu ptám.

• Citovat
  • Nahlásit
5599
3.5.21 16:43

Co máš za předměty? Do důchodu v brzké době nikdo nepůjde???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat