smlouva na dobu urcitou a materska

Anonymni
8.8.08 08:01

smlouva na dobu urcitou a materska

ahoj holky,
chtela jsem se zeptat jak je to s materskou, kdyz mam smlouvu na dobu urcitou (zastup za mat. dovolenou). pokud bych sla na materskou jeste pred ukoncenim prac.smlouvy, mam pri tomto druhu prac. smlouvy narok na materskou, kterou by mi vyplacel zamestnavatel?
diky:)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1274
8.8.08 09:52

Ahojky!
Byla jsem ve stejné situaci a na mateřskou jsem odcházela asi měsíc před vypršením pracovní smlouvy a mateřskou mi zaměstnavatel vyplatil normálně celou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17314
8.8.08 11:28
VerouS píše:
Ahojky!
Byla jsem ve stejné situaci a na mateřskou jsem odcházela asi měsíc před vypršením pracovní smlouvy a mateřskou mi zaměstnavatel vyplatil normálně celou.

byla jsem na tom uplne stejne :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4338
8.8.08 11:48

Bola som na tom podobne.30.8.07 mi skončila smlouva.Pak mi ješte platil 3 měsice nemocenskou(mala som rizikove tehu) a pak půl roku matersku.Takže bud klidna :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9534
9.8.08 12:35

tak jak píšou holky buď v naprostém klidu i nemocenskou ti platí já byla na tom samém místě jako ty a v pohodě. A Rodičák stejně vyplácí sociálka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
23.2.11 21:18

Tříletá mateřská???

Ahoj,
jsem ve 12tt, byla jsem zaměstnaná na dobu určitou půl roku, od 2.7. 2010 do 30.1. 2011. Od 18.1.2011 jsem na nemocenské a smlouvu mi samozřejmě neprodloužili. Nemocenská trvá do teď a mě zajímá, jestli můžu v nemocenské pokračovat do porodu a mít tak nárok na volbu tříleté mateřské. Nebo se nechat zaměstnat tam, kde mi nabízí smlouvu na dobu neurčitou, i když vím, že bych musela nejpozději po prvním měsíci zaměstnání odejít na rizikové těhotenství. Nevím, co mám zvolit, jelikož mi velice záleží na trvání a pobíráné čásce po dobu tří let. Můžete mi prosím někdo poradit? Děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.6.18 19:49

Zdravím sem tu uplně jako nováček a zatím nevím co a jak tu funguje. Ale potřebovala bych se zeptat o radu. Jsem ve 12tt a práci mám smlouvu na dobu určitou a to do července. Samozřejmě zaměstnávatel mi smlouvu neprodlouží, ale nabídnul mi do porodu docházet jako na brigádu. Z čeho se pak počítá mateřská? Není lepší jít než mi skončí smlouva na rizikové ? Děkuju za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10775
15.6.18 19:55

@Věra1991 od kdy si zaměstnana? Budeš mít odpracovano 270dnu? A rizikové ti doktor musí napsat z nějakého důvodu ne jen tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.6.18 21:24

@lachtanice86
Zaměstnaná jsem od 1února ale práci mám v kuse 6let ale tady od toho února mám smlouvu jen do července ale tam mi ji neprodlouží a bojím se kolik jako brigádě dostanu a z čeho mi budou počítat mateřskou. Co sem si sama počítala tak kdybych byla až do porodu doma měla bych pěkný penízky a i se vejdu do ochranný lhůty. Ale nevím jak by to bylo kdybych mu kývla na tu brigádu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10775
16.6.18 06:23

@Věra1991 bude se pocitat z posledního zaměstnání pokud se vejdes do ochranné lhůty, která je tak dlouhá jako to poslední zaměstnání, maximálně však 180dnu. Pokud na tu dohodu nikdy nepřesáhneš 10.000,– kc to by se to potom počítalo z dohody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.6.18 08:18
@lachtanice86 píše:
@Věra1991 bude se pocitat z posledního zaměstnání pokud se vejdes do ochranné lhůty, která je tak dlouhá jako to poslední zaměstnání, maximálně však 180dnu. Pokud na tu dohodu nikdy nepřesáhneš 10.000,– kc to by se to potom počítalo z dohody.

@lachtanice86
Tak to sem na to zvědavá já se nejvíc bojim toho že řekne dneska buď doma a nebudu stím moc udělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10775
16.6.18 08:46

@Věra1991 no na dohodu s tím nic neudělaš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.6.18 09:21

@lachtanice86
Ale moc děkuju..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu