Smlouva na dobu určitou, mateřská, lze se pak vrátit?

Anonymní
7.11.19 17:46

Smlouva na dobu určitou, mateřská, lze se pak vrátit?

Ahoj, mam smlouvu na dobu urcitou momentalne do cervence 2020. Jenze od srpna letosniho roku jsem na rizikovem tehotenstvi a takze budu rovnou pak prechazet na mateřskou. Vim, ze mi nikdo misto drzet nebude. Navic uz se tam zaucuje nova kolegyne. Jenze ja bych se rada do prace pak vratila. To uz ale nemam sanci ze? U nas v praci je to prodluzovani smluv takove, ze se prodlouzi na 3× a pak az na neurcito. (poprve na pul roku, pak rok, a dalsi rok, na neurcito bych dostala prave az v tom 7/20.) Ja tu praci milovala, penize dobre, vyhody, vim, ze podobne podminky u nas ve meste ci v okoli nebudou. Sef s tim asi take nic neudělá ze? Prosim anonym, mam tu lidi co by me v tom mohli poznat a nechci aby vedeli vic, nejsem uplne oblibena)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12966
7.11.19 17:50

Upřímně, šéf by byl blázen, kdyby ti smlouvu v průběhu mateřské prodloužil. Ale pokud máte nadstandardní vztahy, můžeš to zkusit. Jinak jediná šance na návrat je, že se tam uvolní místo a ty vyhraješ výběrové řízení. Pokud jsi o tu práci tak moc stála, měla sis to těhotenství naplánovat, až bys měla smlouvu na dobu neurčitou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6594
7.11.19 17:50

Ne, nemají tě povinnost vzít zpět. Nebudeš jejich zaměstnanec, leda že by tě pak o své vůli zaměstnali znovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21580
7.11.19 17:56

Ne, smlouva skončí uplynutím doby na kterou byla sjednaná. Pokud se budeš chtít vrátit, tak jedině pokud budou mít volné místo. Ne z důvodu, že ti ho mají držet. Ale že tě budou chtít přijmout znovu. A znovu to kolečko smluv na určito a až pak na neurčito.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.11.19 17:56
@nozu píše:
Upřímně, šéf by byl blázen, kdyby ti smlouvu v průběhu mateřské prodloužil. Ale pokud máte nadstandardní vztahy, můžeš to zkusit. Jinak jediná šance na návrat je, že se tam uvolní místo a ty vyhraješ výběrové řízení. Pokud jsi o tu práci tak moc stála, měla sis to těhotenství naplánovat, až bys měla smlouvu na dobu neurčitou.

On se tam totiz nikdy nikdo po materske nevrátil, je to narocne, 15 hod kratky a dlouhy tyden. Dela se svatky, vikendy porad. Jenze bohuzel tehotenstvi prislo a nelituji toho. Nova kolegyne ma pry i laxni pristup, on je tam problem nekoho totiz sehnat. Spis me zajima, zda by byla nejaka moznost ale vim ze je to asi nulove… Jen me zajimalo jestli to taky nekdo resil nebo zda to nejak jde.

• Nahlásit
  • Citovat
18487
7.11.19 17:57

Tak pusu mas, takze Ti nic nebrani, az budes zase chtit jit do prace jit se poptat, jestli neni v dohledne dobe volne misto. Zas firma vezme radeji nekoho, koho zna a kdo zna firmu a praci, nez nekoho no-name z ulice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21580
7.11.19 18:02
@Anonymní píše:
On se tam totiz nikdy nikdo po materske nevrátil, je to narocne, 15 hod kratky a dlouhy tyden. Dela se svatky, vikendy porad. Jenze bohuzel tehotenstvi prislo a nelituji toho. Nova kolegyne ma pry i laxni pristup, on je tam problem nekoho totiz sehnat. Spis me zajima, zda by byla nejaka moznost ale vim ze je to asi nulove… Jen me zajimalo jestli to taky nekdo resil nebo zda to nejak jde.

A budeš to zvládat potom?
U nás je pořád málo lidí, věřím, že kdybych chtěla tak po RD mě vezmou, ale bylo to na dvě směny a to už s dětmi nechci. Budu naopak hledat kratší úvazek. Taky mi skončila smlouva během těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
520
7.11.19 18:03

Jedině se zkusit zeptat až ti skončí rodicak. Místo ti držet nebudou když máš na dobu určitou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.11.19 18:10
@andelka83 píše:
A budeš to zvládat potom?
U nás je pořád málo lidí, věřím, že kdybych chtěla tak po RD mě vezmou, ale bylo to na dvě směny a to už s dětmi nechci. Budu naopak hledat kratší úvazek. Taky mi skončila smlouva během těhotenství.

Pritel dela na 3 smeny, a uplne krasne by nam to prave vychazelo. I kdybych potrebovala jit drive, nez treba odejde na nocni, vim ze to pujde, pac mam super kolegyni. Toto je jen denni provoz, ale na 15 hodin. I kdyby v mem pripade 13,14 bych ukecala. Taky mi plno lidi rika at si pak najdu 8hod prac dobu jen ranni jenze ono to tak dobre placeny zas moc neni. Tady jsem brala 23 cisteho coz jsem jinde nikdy nemela. Na smeny jsem nikdy nedelala. Ale tak i kdybych mela bejt doma jen treba 2 roky tak se urcite zeptam.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.11.19 18:11
@JancaS84 píše:
Jedině se zkusit zeptat až ti skončí rodicak. Místo ti držet nebudou když máš na dobu určitou.

Asi jo no. No bylo by dobry kdyby tam tu novou pak vyhodili :mrgreen: ne to uz je skodoliby, jenze :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
4785
7.11.19 18:14

Tak smlouvu ti teď určitě neprodlouzi. Byl by blázen. Co když otehotnis třeba ještě 2×. Ale nic ti nebrání se po skončení rodicaku jít na tu práci znovu zeptat. Ale počítej opět s několika smlouvami na dobu urcitou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1812
7.11.19 18:27
@Anonymní píše:
Pritel dela na 3 smeny, a uplne krasne by nam to prave vychazelo. I kdybych potrebovala jit drive, nez treba odejde na nocni, vim ze to pujde, pac mam super kolegyni.

Krasne, ze se jen budeze mijet a stridat v praci a u ditete? Super kolegyne uz tam ale nemusi pracovat a taky vam nemusi porad vychazet vstric.

Za me to zbytecne resite dopredu. Vubec nevite co za ty 2-3 roky bude. Vsak se tam muzete jit zeptat i na brigadu az bude moct pritel sam hlidat. (Dalsi vec je, jestli on by taky byl ochotny byt porad s ditetem, nekteri k tomu az tak nakloneni nejsou)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.11.19 18:33
@Cenarius píše:
Krasne, ze se jen budeze mijet a stridat v praci a u ditete? Super kolegyne uz tam ale nemusi pracovat a taky vam nemusi porad vychazet vstric.Za me to zbytecne resite dopredu. Vubec nevite co za ty 2-3 roky bude. Vsak se tam muzete jit zeptat i na brigadu az bude moct pritel sam hlidat. (Dalsi vec je, jestli on by taky byl ochotny byt porad s ditetem, nekteri k tomu az tak nakloneni nejsou)

My bychom se az tak nemijeli. Vychazi nam spolecne dny i prave v tydnu, i o vikend, ja delam 14 dni v mesici. On kdyz prijde napriklad z ranni smeny, a ja v 6 vecer, zase tak dlouho bysme se nemijeli. Neni to uplne ze se budem stridat. I dost spolecneho casu by nam zbylo. Brigadnici se u nas nikdy nebrali. Ale tak uvidime, zeptat se pujdu urcite. Jsme zásadně pro 1 dite, vic nechceme/neplanujeme.

• Nahlásit
  • Citovat
21580
7.11.19 18:36
@Anonymní píše:
Pritel dela na 3 smeny, a uplne krasne by nam to prave vychazelo. I kdybych potrebovala jit drive, nez treba odejde na nocni, vim ze to pujde, pac mam super kolegyni. Toto je jen denni provoz, ale na 15 hodin. I kdyby v mem pripade 13,14 bych ukecala. Taky mi plno lidi rika at si pak najdu 8hod prac dobu jen ranni jenze ono to tak dobre placeny zas moc neni. Tady jsem brala 23 cisteho coz jsem jinde nikdy nemela. Na smeny jsem nikdy nedelala. Ale tak i kdybych mela bejt doma jen treba 2 roky tak se urcite zeptam.

Tak uvidíš. Nárok aby tě vzali nemáš no. Ale pokud budou mít místo, tak proč by tě nevzali, když už máš zkušenosti. Kdoví co za 2-3 roky bude..
Prosím tě, kde se dělá 15h směna? Mně teda těch mých 8h stačilo. Občas byl přesčas a to už mi přišlo na budku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21580
7.11.19 18:40

Já jsem měla kolegyni, která měla upravenou pracovní dobu, aby se mohla střídat s manželem. U nás dělala ranní, odpolední, a on dělal jinde, noční. Měli roční dítě. Vyhovovalo jim to, rychleji splatili úvěr, ale muselo to být náročné. My jsme s mužem určitou dobu dělali proti sobě směny, též to šlo, ale žádný zázrak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama