Smlouva na dobu určitou, nárok na mateřskou

Anonymní
18.8.21 10:12

Smlouva na dobu určitou, nárok na mateřskou

Dobrý den milé dámy, chtěla bych se zeptat na pár otázek.

Minulý rok 1.9.2020 jsem nastoupila po tří leté rodičovské (mateřské + rodičovské) do práce. Rodičovský příspěvek jsem ale ještě pobirala během práce myslím do listopadu. Smlouvu mám na dobu určitou (1 rok) s možností prodloužení. Ovšem tento týden jsem se dozvěděla, že jsem těhotná. (7+5tt) moje otázka z ní:

Budu mít nárok na mateřskou?
A jak je to vůči zaměstnavateli? Musím nahlásit, že jsem těhotná?

Ráda bych chodila dále (pokud nenastanou komplikace) do práce dokud to půjde a nechala si smlouvu prodloužit, ale je mi jasné, že jak to v práci řeknu, tak mi dobrovolně smlouvu neproudlouží.

Děkuji za věcné odpovědi.

Přeji krásný den.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25416
18.8.21 10:15
@Anonymní píše:
Dobrý den milé dámy, chtěla bych se zeptat na pár otázek.

Minulý rok 1.9.2020 jsem nastoupila po tří leté rodičovské (mateřské + rodičovské) do práce. Rodičovský příspěvek jsem ale ještě pobirala během práce myslím do listopadu. Smlouvu mám na dobu určitou (1 rok) s možností prodloužení. Ovšem tento týden jsem se dozvěděla, že jsem těhotná. (7+5tt) moje otázka z ní:

Budu mít nárok na mateřskou?
A jak je to vůči zaměstnavateli? Musím nahlásit, že jsem těhotná?

Ráda bych chodila dále (pokud nenastanou komplikace) do práce dokud to půjde a nechala si smlouvu prodloužit, ale je mi jasné, že jak to v práci řeknu, tak mi dobrovolně smlouvu neproudlouží.

Děkuji za věcné odpovědi.

Přeji krásný den.

Tak počkej až ti smlouvu prodlouží a oznam to v práci až potom, pokud děláš něco, co nevadí, když děláš jako těhotná. Pokud hodláš pracovat až do nástupu na mateřskou, tak je to fér. Nemáš žádnou povinnost v práci těhotenství okamžitě oznamit, to je jen tvoje volba na kdy to necháš. Na mateřskou bys měla mít nárok ať ti smlouvu prodlouží nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11504
18.8.21 10:18

Tak jestli ti mají k 1.9. prodlužovat smlouvu tak to neříkej. Stejně bych to neříkala před 1.screaningem a to ti vyjde až po tomto datu. Nárok na mateřskou budeš mít pokud budeš zamestnana, nebo se vejdes do ochraně lhůty 180 dní od konce smlouvy, což by ti asi s odřenýma ušima vyšlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.21 11:03

Ahojte, k tématu.

U nás ve firmě se 2-3× prodlouží smlouva o rok a pak až na neurčito.
Nastoupila jsem minulý rok v červenci, teď v červenci další smlouva, do 31.6.2022.
Zatím se jen snažíme, ale kdyby to vyšlo? Jak se posupuje? Pracuji nepřetržitě už 6 let, ale se snažením na dobu neurčitou ze zdravotních důvodů čekat nechceme…

Díky za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
11504
18.8.21 12:52
@Anonymní píše:
Ahojte, k tématu.

U nás ve firmě se 2-3× prodlouží smlouva o rok a pak až na neurčito.
Nastoupila jsem minulý rok v červenci, teď v červenci další smlouva, do 31.6.2022.
Zatím se jen snažíme, ale kdyby to vyšlo? Jak se posupuje? Pracuji nepřetržitě už 6 let, ale se snažením na dobu neurčitou ze zdravotních důvodů čekat nechceme…

Díky za odpověď.

Kdyby to vyšlo tak budeš pracovat dal a pak nastoupís na PPM. Pokud by ti skončila smlouva tak na ni musíš nastoupit do 180 dní od konce jinak by si neměla nárok. Akorát kdyby si pak chtěla druhé dítě tak to už na PPM nárok mít nebudeš když nebudes mít smlouvu na neurčito.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.21 12:43

Dobrý den chci se zeptat. 2018 jsem nastupovala mateřskou a pak na rodicak rodicak mi koncil v květnu 2021 a fabrika mi oznámila že Končí že mě propuštej k 30.6 tak jsem byla doma na překážce duben.,kveten, ceven s tím že mě platily. Od 1.7 jsem vedená na úřadě práce. Pak jsem zjistila že jsem těhotná taky mě jenom zajímalo jestli mám nárok na mateřskou? Volala jsem na Okresní správu sociálního zabezpečení a ta mi řekla že mám nárok na mateřskou mám že mám vyplnit papír a odnes ho do bývalé práce. Nevíte náhodou jak to do opraví je.? Já si furt myslím že nárok na mateřskou nemám

• Citovat
  • Nahlásit
11504
9.9.21 13:42
@Anonymní píše:
Dobrý den chci se zeptat. 2018 jsem nastupovala mateřskou a pak na rodicak rodicak mi koncil v květnu 2021 a fabrika mi oznámila že Končí že mě propuštej k 30.6 tak jsem byla doma na překážce duben.,kveten, ceven s tím že mě platily. Od 1.7 jsem vedená na úřadě práce. Pak jsem zjistila že jsem těhotná taky mě jenom zajímalo jestli mám nárok na mateřskou? Volala jsem na Okresní správu sociálního zabezpečení a ta mi řekla že mám nárok na mateřskou mám že mám vyplnit papír a odnes ho do bývalé práce. Nevíte náhodou jak to do opraví je.? Já si furt myslím že nárok na mateřskou nemám

Nejspíš nemáš. Těhotná jsi byla az na tom pracaku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat