Smlouva na dobu určitou "po dobu mateřské a rodičovské dovolené"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 20:19
Smlouva na dobu určitou "po dobu mateřské a rodičovské dovolené"

Dobrý večer, dne 24.6.2011 jsem uzavřela prac. smlouvu na dobu určitou s vymezením doby „po dobu mateřské a rodičovské dovolené paní XY“. Paní XY po prvním dítěti nastoupila na cca 10 dnů do práce na neplacené volno, protože byla znovu těhotná a nevyšlo ji přejít přímo z rodičovské na druhou mateřskou dovolenou. Nadřízený mi mou smlouvu nijak neupravil. Paní XY se nyní vrací do práce a mě přišla výpověď. Mám nárok aspon na odstupné?
 Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

unuděná
Kelišová 5586 příspěvků 2 inzeráty 19.09.18 20:28

Moc nechapu, proc odstupne, kdyz mas jasne vymezeno, ze jsi zaskok po dobu materske kolegyne? Myslim, ze ti spis vysel vstric s tim, ze smlouvu neukoncil uz po jeji prvni materske :nevim:

eumedon
Extra třída :D 13733 příspěvků 19.09.18 20:37
@unuděná píše:
Moc nechapu, proc odstupne, kdyz mas jasne vymezeno, ze jsi zaskok po dobu materske kolegyne? Myslim, ze ti spis vysel vstric s tim, ze smlouvu neukoncil uz po jeji prvni materske :nevim:

Protože v den, kdy paní XY se vrátila do práce, zakladatelce skončila sjednaná doba. Pokračovala-li poté v práci s vědomím zaměstnavatele, platí, že má pracovní poměr na dobu neurčitou.

Zakladatelko, jaký je důvod výpovědi?

truelly
Závislačka 2829 příspěvků 19.09.18 20:41

Tak na to si počkám…zaměstna­vatel si toto jistě neuvědomil a teď bude mít problém, pokud by ses chtěla bránit. nicméně, pokud je tam místo jen pro jednoho člověka, najde si asi způsob, jak tě vyštípat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 20:47
Zakladatelka

Ano, předpokládanám, že tím se mi pracovní smlouva změnila na dobu neurčitou. Důvod výpovědi je ukončení doby na niž byl pracovní poměr sjednán (návrat paní XY).

eumedon
Extra třída :D 13733 příspěvků 19.09.18 20:56
@Anonymní píše:
Ano, předpokládanám, že tím se mi pracovní smlouva změnila na dobu neurčitou. Důvod výpovědi je ukončení doby na niž byl pracovní poměr sjednán (návrat paní XY).

Moment. To je nesmysl: Tam je napsáno, že jde o výpověď (a jako důvod je uvedeno, že důvodem je uplynutí sjednané doby?) To je nesmysl!
Buď je to výpověď (zákoník práce, § 48 odst. 1 písm. b), § 52), nebo sdělení, že tvůj pracovní poměr skončil uplynutím sjednané doby (§ 48 odst. 2).

Kdyby to byla výpověď ze strany zaměstnavatele (§ 52), tak by tam musel být jeden z důvodů uvedených v § 52 pod některým písmenem. Z žádných jiných důvodů ti zaměstnavatel výpověď dát nemůže!

Opiš, co přesně ti zaměstnavatel napsal!

Celeana
Stálice 90 příspěvků 19.09.18 20:58

Pokud to bylo informace o skončení prac. poměru- na odstupné nárok nemáte, protože se nejedná o výpověď z organizačních důvodů. Ale můžete se domáhat určení, že prac. poměr trvá. Do jeho platného ukončení byste pak měla nárok na 100% náhradu mzdy- tedy pokud by nezačali přidělovat práci.

sediza
Ukecaná baba ;) 1635 příspěvků 19.09.18 21:16

Proboha..věděla jste, že jste tam jako zástup za mateřskou a že až paní přijde, odejdete nez odstupného a teď se snažíte vytřískat ze svého zaměstnavstele peníze kvůli jeho možné administrativní chybě. Je mi z vás lidí někdy zle :poblion:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 21:17
Zakladatelka

Je tam napsáno „ukončení pracovního poměru uzavřeného na dobu určitou“
Jsem teď na rodičovské dovolené a každá koruna se hodí. Nerada bych se nechala odrbat. Přece jenom jsem tam pracovala pěkných pár let.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 21:19
Zakladatelka

Mě je taky občas z některých lidí zle.

sediza
Ukecaná baba ;) 1635 příspěvků 19.09.18 21:21
@Anonymní píše:
Je tam napsáno „ukončení pracovního poměru uzavřeného na dobu určitou“
Jsem teď na rodičovské dovolené a každá koruna se hodí. Nerada bych se nechala odrbat. Přece jenom jsem tam pracovala pěkných pár let.

Zajímavé, jak si někteří lidé ospravedlni svoje jednání :poblion: Zaměstnavatel peníze má já je potřebuju, protože mám dítě, tak si je zasloužím. Jak za komunismu…

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2242 příspěvků 19.09.18 21:25

@sediza jasně a my zaměstnanci si můžeme nechat kálet na hlavu a za svoje chyby někdy platit daleko hůř. Běžně se propouštějí samoživitelky kvůli častému OČR a zaměstnanci,kteří mají zdravotní problémy,ale chudák zaměstnavatel udělal chybu.. tak ať za ní platí stejně tak,jako ti pod ním…

sediza
Ukecaná baba ;) 1635 příspěvků 19.09.18 21:37
@Aduš8 píše:
@sediza jasně a my zaměstnanci si můžeme nechat kálet na hlavu a za svoje chyby někdy platit daleko hůř. Běžně se propouštějí samoživitelky kvůli častému OČR a zaměstnanci,kteří mají zdravotní problémy,ale chudák zaměstnavatel udělal chybu.. tak ať za ní platí stejně tak,jako ti pod ním…

Já se bavim o tomto jednom konkrétnim pripadu. Ne o samoživitelkach a lidech se zdravotnimi problémy. To je něco zcela jiného…

eumedon
Extra třída :D 13733 příspěvků 19.09.18 21:54

@sediza ****laskavě, nikdo se tě na nic neptal!

edit admin - odstraněny nevhodné výrazy

sediza
Ukecaná baba ;) 1635 příspěvků 19.09.18 21:55
@eumedon píše:
@sediza Drž klapačku laskavě, nikdo se tě na nic neptal!
:lol: :lol: :lol:
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >