Smlouva na dobu určitou - co v případě těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 14:50
Smlouva na dobu určitou poradte prosim

Dobry den, chci se zeptat když zjistim TĚHOTENSTVÍ a pujdu na PN protože mam narocnou praci a JINA pozice neni kam ese dat a smlouvu budu mit na 3 roky tak budu mot mateřskou nebo ne? Nebo jak by jste postupovali vy kdyby jste zjistili tehotenstvi??

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10778 příspěvků 04.05.19 14:55

Tak zaprvé pokud jiná práce není a ta stávající je nevhodná pro těhotnou, tak tě zaměstnavatel musí nechat doma za plný plat. Jinak pokud máš odpracovano a v době kdy bys nastupovala na mateřskou budeš mít stále platnou smlouvu nebo budeš v ochranné lhůtě, tak samozřejmě nárok na mateřskou máš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 15:00
@Kriss Tina píše:
Tak zaprvé pokud jiná práce není a ta stávající je nevhodná pro těhotnou, tak tě zaměstnavatel musí nechat doma za plný plat. Jinak pokud máš odpracovano a v době kdy bys nastupovala na mateřskou budeš mít stále platnou smlouvu nebo budeš v ochranné lhůtě, tak samozřejmě nárok na mateřskou máš.

A vyhodit mě nemůže?? Když bych na PN nešla a v praci nahlasila tehotenstvi..odpracovano mám.

Šáruší
Závislačka 2960 příspěvků 04.05.19 15:04
@Anonymní píše:
A vyhodit mě nemůže?? Když bych na PN nešla a v praci nahlasila tehotenstvi..odpracovano mám.

nemůže

Kriss Tina
Extra třída :D 10778 příspěvků 04.05.19 15:05
@Anonymní píše:
A vyhodit mě nemůže?? Když bych na PN nešla a v praci nahlasila tehotenstvi..odpracovano mám.

Těhotná jsi nevyhoditelna (pokud nejsi ve zkusebce). Ale pozor záleží co děláš za práci, ono jsou nějaké kritéria co těhotná nesmí podle zákona, ne že si řekneš jenom tohle je pro mě složité tak to dělat nebudu. Takže si nejdřív zjisti, jestli přímo ta tvoje práce je v tom seznamu věcí, co dělat nesmíš…

NeferetNefertari
Kecalka 386 příspěvků 04.05.19 15:12

Vyhodit te nemuze, ale nevim kolik ti zbyva do konce doby do kdy smlouva je, protoze mam pocit, ze smlouva klasicky skonci a nema povinnost ti ji prodlouzit. To je velka nevyhoda smluv na dobu urcitou. Co mas za pracovni pozici? :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 15:29
@NeferetNefertari píše:
Vyhodit te nemuze, ale nevim kolik ti zbyva do konce doby do kdy smlouva je, protoze mam pocit, ze smlouva klasicky skonci a nema povinnost ti ji prodlouzit. To je velka nevyhoda smluv na dobu urcitou. Co mas za pracovni pozici? :)

Pracovník sociálních služeb-pečovatelka

NeferetNefertari
Kecalka 386 příspěvků 04.05.19 15:36
@Anonymní píše:

Ty jo to si nedovedu predstavit co vlastne delas. :D Tipnu si, ze tedy v nejakem pecovatelskem dome? Tam delala sestrenka a preradili ji do kanclu, protoze mezi pacienty nemohla nekteri byli udajne agresivni, ale nakonec si vzala myslim nemocenskou. Ale tezko rict jak to mate u vas, treba by ti zamestnavatel praci dokazal priradit jinou a nebo by se snazil tvarit, ze ji vykonavat muzes. To by chtelo domluvit se se sefovou. :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 15:40
@NeferetNefertari píše:
Ty jo to si nedovedu predstavit co vlastne delas. :D Tipnu si, ze tedy v nejakem pecovatelskem dome? Tam delala sestrenka a preradili ji do kanclu, protoze mezi pacienty nemohla nekteri byli udajne agresivni, ale nakonec si vzala myslim nemocenskou. Ale tezko rict jak to mate u vas, treba by ti zamestnavatel praci dokazal priradit jinou a nebo by se snazil tvarit, ze ji vykonavat muzes. To by chtelo domluvit se se sefovou. :think:

Delam v domově důchodců. Krmim, prebaluji, koupu, oblekam, chodim s nima ven, doprovod k doktorovi, hygiena, taham se s nima na vozik atd..proste se o ne staram 12h a vim, ze by mi jinou pozici nedali..a abych delala jen neco a ostatni kolegyne vse to by nebylo dobryy :joy:

Kriss Tina
Extra třída :D 10778 příspěvků 04.05.19 15:41
@Anonymní píše:

A tam jina práce není? Já jsem taky pečovatelka, v domově důchodců a než aby těhotné nechávali doma za plný plat jim teda nějakou práci raději vymysli :D netahali se teda lidi, ale třeba pomáhat při rozvozu jídel, dělat těm klientům nějakou zabavu, chodit si s nima povídat apod to sme mohli. Já si nakonec musela neschopneku vzít, protože mi bylo zle a nedokázala sem tam dojíždět a ještě tam cichat ty všelijaké pachy :D plus sem pak měla komplikace, že sem měla klidový režim, takže nebylo na výběr, ale třeba kolegyně tam chodila těhotná normálně, byla taková k ruce, spíš přines tamto podej tohle, a kecala s těma babkama.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 15:57
@Kriss Tina píše:
A tam jina práce není? Já jsem taky pečovatelka, v domově důchodců a než aby těhotné nechávali doma za plný plat jim teda nějakou práci raději vymysli :D netahali se teda lidi, ale třeba pomáhat při rozvozu jídel, dělat těm klientům nějakou zabavu, chodit si s nima povídat apod to sme mohli. Já si nakonec musela neschopneku vzít, protože mi bylo zle a nedokázala sem tam dojíždět a ještě tam cichat ty všelijaké pachy :D plus sem pak měla komplikace, že sem měla klidový režim, takže nebylo na výběr, ale třeba kolegyně tam chodila těhotná normálně, byla taková k ruce, spíš přines tamto podej tohle, a kecala s těma babkama.

Opravdu tam jina prace neni..a abych si s klientama povidala 12h kazdej den opravdu nee. Hlavne tam se aktivity delaji v danou hodinu a kazdou hodinu je jenej harmonogram na praci..a urcite by se to holkam nelibilo abych delala jen neco a ony vsechno. Tak to teda nevim no :joy:

Kriss Tina
Extra třída :D 10778 příspěvků 04.05.19 16:02
@Anonymní píše:
Opravdu tam jina prace neni..a abych si s klientama povidala 12h kazdej den opravdu nee. Hlavne tam se aktivity delaji v danou hodinu a kazdou hodinu je jenej harmonogram na praci..a urcite by se to holkam nelibilo abych delala jen neco a ony vsechno. Tak to teda nevim no :joy:

No já vím že u nás se to taky nelíbilo, že jedny musely všechno oddrit a další jenom chodila a dolejvala jim třeba pití, vymyslela jim zábavu na odpoledne, pomohla roznest obědy, ale třeba se chodilo ve 2, ta těhotná třeba při přebalování netahala lidi ale utirala, podávala veci, než jedna toho člověka vykoupala těhotná mu mohla prevlict postel, odnest prádlo do pračky, roznest léky atak. Neříkám že to tak bude i u vás, ale jenom aby sis nemalovala, že nahlásíš těhotenství a automaticky budeš doma, i přes krafani kolegyň ti vedení může najít takové činnosti, které dělat můžeš :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 16:12
@Kriss Tina píše:
No já vím že u nás se to taky nelíbilo, že jedny musely všechno oddrit a další jenom chodila a dolejvala jim třeba pití, vymyslela jim zábavu na odpoledne, pomohla roznest obědy, ale třeba se chodilo ve 2, ta těhotná třeba při přebalování netahala lidi ale utirala, podávala veci, než jedna toho člověka vykoupala těhotná mu mohla prevlict postel, odnest prádlo do pračky, roznest léky atak. Neříkám že to tak bude i u vás, ale jenom aby sis nemalovala, že nahlásíš těhotenství a automaticky budeš doma, i přes krafani kolegyň ti vedení může najít takové činnosti, které dělat můžeš :D

Chapu Vas, ale u nas je to trochu jine. Na smenach jsme 4,5 takze je vse vzdy hotovo. Neco jineho je kdyz je svatek a jsme 2. Proto pisi U ze na vyber nemam jinou pozici takze bych asi stejne PN. A kdybych ji volila..pak muzu nastoupit na materskou tech 6-8 tydnu pred porodem nebo ne?? Dekuji za odpoved

Ps:.jsem tam z kolegyn nejmladsi a vim, ze by se jim to nelibilo abych delala jen lehke práce vetsina ma 45-50+ roku.

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 44667 příspěvků 04.05.19 16:18
@Anonymní píše:
Chapu Vas, ale u nas je to trochu jine. Na smenach jsme 4,5 takze je vse vzdy hotovo. Neco jineho je kdyz je svatek a jsme 2. Proto pisi U ze na vyber nemam jinou pozici takze bych asi stejne PN. A kdybych ji volila..pak muzu nastoupit na materskou tech 6-8 tydnu pred porodem nebo ne?? Dekuji za odpovedPs:.jsem tam z kolegyn nejmladsi a vim, ze by se jim to nelibilo abych delala jen lehke práce vetsina ma 45-50+ roku.

nedoufala bych že mne nechá zaměstnavatel doma za 100%.

Kriss Tina
Extra třída :D 10778 příspěvků 04.05.19 16:18
@Anonymní píše:
Chapu Vas, ale u nas je to trochu jine. Na smenach jsme 4,5 takze je vse vzdy hotovo. Neco jineho je kdyz je svatek a jsme 2. Proto pisi U ze na vyber nemam jinou pozici takze bych asi stejne PN. A kdybych ji volila..pak muzu nastoupit na materskou tech 6-8 tydnu pred porodem nebo ne?? Dekuji za odpovedPs:.jsem tam z kolegyn nejmladsi a vim, ze by se jim to nelibilo abych delala jen lehke práce vetsina ma 45-50+ roku.

Máme stejně, taky je nás na směně minimálně 5 :D tady jde o to, že to vedení když bude vybírat mezi tím, jestli tě nechat sedět za plnej plat doma nebo ti nechat plnej plat, ale abys dělala třeba jenom poloviční směnu a nějaké lehčí práce, tak může volit to ať děláš aspoň něco :D z neschopenky pak můžeš nastoupit jak se ti chce na mateřskou, já na ní nastupovala 6 týdnu před termínem, to se pak vyplatí vic.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama