Smlouva na dobu určitou - tatínek na MD

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1
4.5.22 20:25

Smlouva na dobu určitou - tatínek na MD

Ahoj, řeším, jak se nejlépe naplánovat rodičák, když plánujeme i druhé mimi.
Mám smlouvu na dobu určitou, to znamená, že druhou mateřskou už nedostanu. Mezi dětmi se mi jít do práce nechce, protože by to bylo jen na chvilinku kvůli té mateřské a hned bych chtěla pryč. Nepřijde mi to moc fér vůči firmě, ale zase o ppm nechci přijít.
Napadlo mě, je možné aby mateřskou čerpal tatínek? Nebo vím že jde, ale vyplatí se to, že?

Měl by skoro stejnou výplatu, a mohli bychom být spolu doma nebo bych si našla brigádku k tomu.

Takže bych kromě druhého rodičáku bychom měli navíc 6 skoro celých platů o které bychom jinak přišli. Je to tak? Musí tam být ale někde háček ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7216
4.5.22 20:37

Jakeho druhého rodicaku :think:… Otec může byt na md, ale Žádný rodicovsky prispecsk se v tu dobu nepobira

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1525
4.5.22 20:40

Ty brigádko :) já to asi nechápu. Jakože chlap bude na rodičovské (300 tisíc) a zároveň bude chodit do práce a ty budeš doma zadarmo jen s brigádkou? Nebo jak si to představuješ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36972
4.5.22 20:52

@Teri535 Pokud jeden z rodičů pracuje, RP na starší dítě si můžeš vybrat jednorázově po porodu mladšího.
Víc taky nerozumím dotazu. Jakože by otec nastoupil na mateřskou dovolenou a pečoval o novorozence? Žádat může až po ukončení šestinedělí, od 7.týdne od porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7216
4.5.22 20:52

@Malineka pri druhém dítěti by nemeli narok na mateřskou, tak by sel chlap, ale ona by musela pracovat. Nebo tedy mít nejakou brigádu, protože by měli jen tu materskou. Na jiny příjem nemají narok (rodicovsky prispevek)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2818
4.5.22 20:53

Chlap by šel na mateřskou a vy budete na pracáku, nebo jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2818
4.5.22 20:54
@Pears206 píše:
@Teri535 Pokud jeden z rodičů pracuje, RP na starší dítě si můžeš vybrat jednorázově po porodu mladšího.
Víc taky nerozumím dotazu. Jakože by otec nastoupil na mateřskou dovolenou a pečoval o novorozence? Žádat může až po ukončení šestinedělí, od 7.týdne od porodu.

Tak ona by mohla být do konce šestinedělí na neschopence, ale co pak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2805
4.5.22 20:55
@Pears206 píše:

Vybrat jednorázově? To od kdy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83152
4.5.22 20:56
@lucad77 píše:
Tak ona by mohla být do konce šestinedělí na neschopence, ale co pak?

Pak muze byt hlasena na zp jako osoba pečující.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83152
4.5.22 20:56
@Nowuka2 píše:

Asi rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2818
4.5.22 20:57
@j.a.n.i1 píše:
Pak muze byt hlasena na zp jako osoba pečující.

Aha, na to starší dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83152
4.5.22 20:58

@Teri535 Jo, jde to tak. Hacek v tom neni, jen tedy u vyssich platu to fakt neni stejny jako plat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83152
4.5.22 20:58
@lucad77 píše:
Aha, na to starší dítě.

Klidne na to mladší, to nicemu nevadi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36972
4.5.22 20:59
@lucad77 píše:
Tak ona by mohla být do konce šestinedělí na neschopence, ale co pak?

Jj, ale za mě je to zbytečně komplikované. Plán, jak získat co nejvíce peněz a být doma. Pravděpodobně bude kojit, o brigádě s miminkem bych si nedělala iluze. A chlap doma jí za chvíli možná poleze na nervy.
Nejjednodušší by bylo, aby chlap vyčerpal svoji otcovskou a zůstal v práci, ona rovnou na rodičák.

Nebo se skutečně nechat zaměstnat tak, aby nárok na ppm vyšel. Nevidím na tom nic divného, znám více ženských, co někam nastoupily jen k vůli ppm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36972
4.5.22 21:00
@Nowuka2 píše:

Nevím přesně, ale je to pár měsíců zpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat