Smlouva na energie při úmrtí odběratele

Anonymní
30.1.21 09:25

Smlouva na energie při úmrtí odběratele

Bydlíme v domě, který patří manželovi. Energie jsou psány na jeho mamku, protože to bylo prakticky celý život. Momentálně nastala situace taková, že manželova mamka je hodně vážně nemocná, do toho přichází o paměť, zmatenost, ztráta orientace. Bohužel ji včera hospitalizovali v nemocnici. Při podepisování papírů nebyla schopna se pomalu ani podepsat natož aby si pamatovala co podepisuje. Celou dobu co byla ještě ok mluvila o tom že energie přepíše na moje jméno, ale nikdy se k tomu nerozhoupala. A teď jsme to na téma energie hovořili s mužem, jak by to bylo když současná smlouva psaná na ni, platí ještě rok a ona by umřela (ikdyž věřím že ji v nemocnici dají do pořádku jako za poslední půl rok 3×) jak to bude se smlouvou na energie? Pokud bychom nechtěli současného dodavatele, ale zároveň je důležité, že v tom domě bydlíme a nemůžeme si dovolit, aby nám odpojili elektriku a plyn. Jde to nějak, nebo se to potom musí přepsat na mě a až bude končit smlouva mě, tak teprve přehlásit se k jinému dodavateli?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29571
30.1.21 09:40

Měli byste si urgentně vyřídit plnou moc na zastupování maminky při úředních jednáních, banky apod. Já to měla, zastupovala jsem ji všude, i při těchto úkonech. Plnou moc vám vyhotoví na každé poště, jen je třeba osobní účast maminky a její op.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20451
30.1.21 09:44

Pokud maminka zemře mělo by stačit vzít úmrtní list papíry od elektiriky a dojít tam a nechat přepsat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.1.21 09:47

@berry4 děkuji, ona v bance účet nemá, jenom sipo na poště a ty energie. snad se podaří ji ještě na tu poštu nějak dostat, kdyby jsme to nestihli co potom?

• Citovat
  • Nahlásit
29571
30.1.21 09:50
@Anonymní píše:
@berry4 děkuji, ona v bance účet nemá, jenom sipo na poště a ty energie. snad se podaří ji ještě na tu poštu nějak dostat, kdyby jsme to nestihli co potom?

Asi ten přepis. Ale když tam bydlíte i vy, tak nevím, to netuším. Já jsem potom lítala s úmrtním listem všude, vše jsem odhlásila, ale maminka se mnou nebydlela. Možná zavolej na bezplatnou linku na vašeho dodavatele energií a poptej se tam v pondělí. Jistě nějaký postup musí být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
30.1.21 09:50

@Anonymní pokud platite, tak vas nikdo nikdy neodpoji. Pokud by se stalo nejhorsi a tchyne umrela, tak na dodavatele energii poslete umrtni list a energie prepisou na vas.
Kdybyste to chteli prepsat driv, tak to urcite jde taky, ptz kdyz jsme my kupovali barak, tak jsme do formulare podepisovali ze byvaly majitel je nekontaktni a prepsali nam to i bez jeho podpisu. Ale nevim, jak by to bylo s ukoncenim smlouvy-my jsme pokracovali v te jeho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13414
30.1.21 09:54

Uz to nechejte tak, energie vam nikdo neodpoji, pokud radne platite. Kdyby umrela :,( u dodavatele energii udelate zmenu na vas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.1.21 10:05

Děkuji všem za odpověď, ano asi to tak zatím necháme, stejně ty energie platím já.

• Citovat
  • Nahlásit
119
30.1.21 13:01

Před mateřskou jsem pracovala v oboru… Určitě není problém přepsat energie po úmrtí zákazníka stačí vám úmrtní list a smlouvu si můžete podepsat u jakéhokoliv dodavatele. Pokud jsem správně pochopila, že nebudete chtít stejného u kterého jsou energie nyní. Jedná se o změnu dodavatele s přepisem zákazníka po úmrtí a nikdo vás nemůže nutit podepsat smlouvu u současného dodavatele. Jen jsem na to chtěla upozornit často se mi stávalo že chodili zákazníci s touto mylnou informací od jiných dodavatelů, že smlouva je ještě na rok a musí v ní pokračovat nebo zkouší podepište to u nás a pak si to převedete jinam a tvrdili zákazníkům že toto bude jednodušší. Ovšem to je jen taktika jak udržet zákazníka u nich. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.1.21 13:55

@Eloa takže normálně jako zrušíme smlouvu z důvodu úmrtí a uzavřeme to jinde? A jak je to se lhůtou, jako prodlevu mezi tím když se vypovi smlouva tak za jak dlouho nejpozději se musí uzavřít smlouva aby bylo vše v pořádku?

• Citovat
  • Nahlásit
119
30.1.21 22:50

Tak teoreticky, v případě úmrtí zajděte za vybraným dodavatelem s úmrtním listem a opsaným stavem a výrobním číslem elektroměru/plynoměru tam se vyplní příslušné formuláře (žádost o přepis zákazníka z důvodu úmrtí a smlouva na vás) s tímto potom váš nový dodavatel bude schopen se sám postarat o ukončení smlouvy u stávajícího dodavatele… Samozřejmě mluvím za společnost pro kterou jsem pracovala, pro solidního dodavatele je to běžná věc a není v tom nic složitého. Měli by určitě vše vyřídit za vás, v případě že by s tím měl nový dodavatel problém bych přemýšlela zda smlouvu u takové společnosti vůbec podepsat… Ale to opět beru dle zkušeností zákazníků, jak časem bylo u takových společností řešení jiných záležitostí „složité“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1432
30.1.21 23:48

Když umřela babička, která bydlela v dolní části domu, nahoře naši, tak prostě naši platili SIPO za ní (chodilo do schránky) a až se vyřídilo dědictví, tak s úmrtním listem oslovili dodavatele a nechali to přepsat na rodiče…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.1.21 04:59

@Eloa takže třeba u e-onu kdybych to chtěla u nich, by s tím nemuseli mít problém, že? Takže bych zavolala na eon nebo domluvila si schůzku na pobočce donesla bych úmrtí list a měli by to tedy vyřešit za mě, jestli dobře chápu.

• Citovat
  • Nahlásit
119
31.1.21 08:42

Ano určitě domluvte si schůzku na pobočce a problém u E.ONu určitě s tímto nebude :palec: klidně se předem domluvte co budete ještě potřebovat s sebou… Je možné že za ten rok co nejsem v práci bude potřeba ještě něco krom toho co jsem psala :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.1.21 08:53

@Eloa děkuji moc :hug:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie