Smlouva na neurčito při rodičáku + nová práce při Rod.

Napsat příspěvek
14746
26.6.19 05:22
@Anonymní píše:
Chtěla bych se zeptat, jsem na rodičovské do necelých 4 let dítěte, dcera má 2,5 roku.

Rodičovská dovolená (volno od zaměstnavatele) je nejvýš do 3 narozenin dítěte. Do necelých 4 let dítěte možná pobíráš rodičovský příspěvek (peníze) od ÚP.

@Anonymní píše:
Dostala jsem nabídku na novou práci. Jak mám postupovat s výpovědí u stávajícího zaměstnavatele, kde mám smlouvu na neurčito? Mám dát výpověď u stávajícího zaměstnavatele a podepsat novou smlouvu?

Ano, a s nástupem budete muset počkat do uplynutí výpovědní doby, pokud se se stávajícím zaměstnavatelem nedohodneš jinak.

@Anonymní píše:
A co rodičák, bude to na něho mít nějaký vliv? Když dám výpověď u zaměstnavatele, u kterého jsem pobírala mateřskou i rodičák?

Nic. Rodičovský příspěvek s tím nemá nic společného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70129
26.6.19 05:31
@eumedon píše:
Ano, a s nástupem budete muset počkat do uplynutí výpovědní doby, pokud se se stávajícím zaměstnavatelem nedohodneš jinak.

Proč by musela čekat pokud je na RD / neplaceném volnu, pokud to tedy není střet zájmů?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14746
26.6.19 05:51
@j.a.n.i1 píše:
Proč by musela čekat pokud je na RD / neplaceném volnu, pokud to tedy není střet zájmů?

Protože není na RD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.6.19 06:55

Děkuji za odpovědi a mohu mít více smluv? U stávajícího zaměstnavatele mám smlouvu na půl úvazku a u nového budu mít na třičtvrtě úvazku.

• Nahlásit
  • Citovat
70129
26.6.19 08:39
@eumedon píše:
Protože není na RD.

Tak evidentně do té práce nechodí, takže bude mít to neplacené volno…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70129
26.6.19 08:40
@Anonymní píše:
Děkuji za odpovědi a mohu mít více smluv? U stávajícího zaměstnavatele mám smlouvu na půl úvazku a u nového budu mít na třičtvrtě úvazku.

Můžeš, když to budeš stíhat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5880
26.6.19 11:34
@j.a.n.i1 píše:
Tak evidentně do té práce nechodí, takže bude mít to neplacené volno…

Píše, že má dcera 2,5 roku, takže bude nejspíš na RD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.6.19 14:50

Děkuji za odpovědi. Ještě jsem se chtěla zeptat, pokud ukončím starou smlouvu k 31.7. a novou budu mít od 1.9. co měsíc srpen, musím se na ten jeden měsíc někde hlásit, třeba na úřad práce? A co soc. a zdrav. pojištění, musím to taky někde hlásit? Stále budu pobírat rodičovský příspěvek.

• Nahlásit
  • Citovat
14746
27.6.19 21:22
@Anonymní píše:
Děkuji za odpovědi. Ještě jsem se chtěla zeptat, pokud ukončím starou smlouvu k 31.7. a novou budu mít od 1.9. co měsíc srpen, musím se na ten jeden měsíc někde hlásit, třeba na úřad práce? A co soc. a zdrav. pojištění, musím to taky někde hlásit? Stále budu pobírat rodičovský příspěvek.

Nemusíš se hlásit na ÚP. Teda jenom na zdravotní pojišťovně oznámíš, že v měsíci srpnu budeš státním pojištěncem zdravotního pojištění z toho titulu, že pobíráš rodičovský příspěvek.
Sociální není povinné a doba péče o dítě (nevím do kolika leta, ale po dobu pobírání RP určitě) se ti započítává do důchodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7561
28.6.19 08:05
@Anonymní píše:

Na pracáku můžeš čerpat podporu v nezaměstnanosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama