Smlouva na určito a další těhotenství

275
1.4.20 09:22

Smlouva na urcito a další těhotenství

Zdravím.

Rada bych radu, čiste teoretickou. Dohadujeme se doma a nemuzeme se dobrat výsledku.
Příští rok v srpnu mi konci smlouva. Teď jsem na neschopence a v červnu nastupuju na materskou, v srpnu rodim.
A teď k otázce. Jak to bude s dalším mimcem, materskou, nemocenskou apod., když už nebudu mít smlouvu, kam se vrátit do za zaměstnání?
Dejme tomu, ze otehotnim až po uplynutí smlouvy, budu mezitím na rodicaku. Na co budu mít narok, až mi rodicak skončí a ja nebudu mít kam se vrátit a budu těhotna, ale ještě už po uplnynuti ochranné lhůty, po vyčerpání rodicaku a novou práci nenajdu, protože pujdu na rizikové (je u mě velka pravděpodobnost)?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4503
1.4.20 09:35

No, nárok na další mateřskou mít nebudeš, když ti skončí smlouva. Leda bys po prvním dítěti zase někde začala pracovat a byla tam tak dlouho, aby ti vznikl nárok na mateřskou. Nebo jsi měla počkat na smlouvu na neurčito a otěhotnět až pak. Já to tak udělala, čekala jsem na smlouvu dva roky! Ale hodně se mi to vyplatilo. Dvě navazující mateřské a rodičáky a měla jsem se kam vrátit. Byla pak krize a nemít tuto práci, byla bych skončila na pracáku. Začínala jsem na trochu jiné pozici a poptávala jinde a fakt práce v oboru nebyla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71436
1.4.20 09:35

@Jeanine33 Na žádné rizikové nepůjdeš, prostě se buď nahlásíš na ZP jako osoba pečující o dítě a budeš doma zadarmo nebo se nahlásíš na UP a budeš mít tu minimální podporu a pak v obou případech od porodu rodičák. Nebo odložíš snahu o druhé dítě a najdeš mezitím práci a budeš těhotnět až po nějaké době v nové práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
1.4.20 09:38
@truelly
@truelly píše:
No, nárok na další mateřskou mít nebudeš, když ti skončí smlouva. Leda bys po prvním dítěti zase někde začala pracovat a byla tam tak dlouho, aby ti vznikl nárok na mateřskou. Nebo jsi měla počkat na smlouvu na neurčito a otěhotnět až pak. Já to tak udělala, čekala jsem na smlouvu dva roky! Ale hodně se mi to vyplatilo. Dvě navazující mateřské a rodičáky a měla jsem se kam vrátit. Byla pak krize a nemít tuto práci, byla bych skončila na pracáku. Začínala jsem na trochu jiné pozici a poptávala jinde a fakt práce v oboru nebyla.Mela jsem pockat? Tak ja ji mela slíbenou, jenže vedeni je trochu neupřímne. A dělám tam 3 roky. Nejdřív na dva roky, pak další smlouva na dva roky… To za prve. Za druhé jsem potratila a těhotenství si nenaplanujes. Takže jsem rada, ze to podruhé vůbec vyšlo…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1721
1.4.20 09:39

Tak to budete mit deti rychle za sebou :lol: :lol: :lol:
V srpnu ti skonci smlouva, tak nejlip, abys do prosince porodila. To bys pak mela PPM diky ochranne lhute :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
1.4.20 09:40
@j.a.n.i1 píše:
@Jeanine33 Na žádné rizikové nepůjdeš, prostě se buď nahlásíš na ZP jako osoba pečující o dítě a budeš doma zadarmo nebo se nahlásíš na UP a budeš mít tu minimální podporu a pak v obou případech od porodu rodičák. Nebo odložíš snahu o druhé dítě a najdeš mezitím práci a budeš těhotnět až po nějaké době v nové práci.

Ta doma je 270 dni? Vzhledem k tomu, ze mi bude 31..
Každopádně, když teoretický otehotnim před koncem smlouvy (tedy ještě než bude prvnímu roku)a nástup na materskou bude během 180 dni ochranné lhůty, tak narok mam ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71436
1.4.20 09:41

@Jeanine33 Ano, když stihneš nastoupit do 180 dnů od konce smlouvy, tak nárok máš, ale na to ses v úvodním příspěvku neptala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4503
1.4.20 09:45

@Jeanine33 tak to je jasné…nedali ti to na neurčito kvůli věku :zed: vys. ranci. :poblion:. Díky za státní sektor. Mě bylo 29 když jsem odcházela na mateřskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71436
1.4.20 09:46

@Jeanine33 A jinak tedy 31 mi nepřijde jako věk, kvůli kterému by bylo potřeba nějak extrémně spěchat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2258
1.4.20 09:50

Během rodičovské mi skončila smlouva. Normálně dál pobírám RP na nejmladší dítě. Po porodu miminka nahlásím jeho narození na UP. Oni ukončí RP na starší dítě a já si vyřídím nový RP na novorozeně. Prostě přejdeš z jednoho RP na druhý. Maximální měsíční výše RP bez nároku na PPM je teď 10.000, celková částka 300.000. Pokud bys chtěla měsíčně čerpat víc, musíš doložit manželův denní vyměřovací základ za 12 měsíců před narozením dítěte na OSSZ a oni vypovídají max částku, kterou můžete čerpat. Ta je měsíčně (stejně jako u PPM) 70% denního vyměřovacího základu x 30. Na UP můžeš až po vystavení rodného listu.

Za chvilku mě to čeká a mám obavu, jak dlouho bude vyřízení v současné době trvat. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
1.4.20 20:45

@truelly ja jsem ve státním, jsem ve škole. Pan reditel ma skvele chování no… slibil po dvou letech smlouvu na neurčito a nic :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
1.4.20 20:45

@j.a.n.i1 tohle ma každý jinak. Ja chtela mimco už mnohem driv :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
1.4.20 20:48

@lucka_mac manžel ma příjem několika násobné vyšší, takže to půjde zvýšit. Ale teda 10.tisic určit je dost na hlavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
1.4.20 21:14

@1mila2 teoreticky bych musela otehotnet, když by prvnímu bylo 7 měsíců :mrgreen: :nevim: :) :) :) samozřejmě se ptám jen pro info a clovek tohle nenaplanuje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
496
1.4.20 21:30

Ahoj holky já mám trošku podobnou otazku. Jsem ted zamestnana na dobu neurčito ale proste je to tam hrozný zeser ted že budu dávat vypoved už na to fakt nemam. Snažíme se o mimčo s tím že samozřejmě když dám vypoved tak snažení přeušíme ale ted mi jde o jedno. Abych mohla pobírat mateřskou a pak měla nárok na vyběr jak si rodičák rozložit tak jak je nejlepší otehotnet když zřejmě budu mít v te nové práci smlouvu na dobu určitou? jen dodám do téhle práce kde mám na dobu neurčito bych se určitě už po rodičáku nevracela je to fakt peklo… takže když plácnu podepíšu smlouvu 1.6. otehotním po 3 mesiční zkušebce dejme tomu 1.11. tak mi smlouva bude končit zase v tom červnu ale to už bych odchazela na mateřskou tak mi normlaně platí stale zamestnavatel a pak přecházím na rodičák i když bude po platnosti 1roční smlouvy?? děkuji moc holky :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama