Smlouva na určito v těhotenství

8
8.5.21 14:04

Smlouva na určito v těhotenství

Hezký den, mám smlouvu do konce června a teď jsem zjistila, že jsem v 7 týdnu. Je mi strašně špatně. Nevím jak to v práci zvládnu. Asi to do června neutajím. Co mě teda čeká? Jít do konce června marodit a pak? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
997
8.5.21 14:11
@Vendelink píše:
Hezký den, mám smlouvu do konce června a teď jsem zjistila, že jsem v 7 týdnu. Je mi strašně špatně. Nevím jak to v práci zvládnu. Asi to do června neutajím. Co mě teda čeká? Jít do konce června marodit a pak? Děkuji

Pak vam skonci smlouva, kterou vam urcite neprodlouzi, takze v neschopence pokracovat i nadale.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1681
8.5.21 14:14
@janikema90 píše:
Pak vam skonci smlouva, kterou vam urcite neprodlouzi, takze v neschopence pokracovat i nadale.

No ale není to tak, že na neschopenku má nárok pouze pokud má nějakého zaměstnavatele? Logicky-pokud nepracuje, nepotřebuje doklad o pracovní nechopnosti, nebo ne…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9395
8.5.21 14:16

@prokr Není to tak, může pokračovat i po skončení pracovního poměru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1681
8.5.21 14:17

Zakladatelko a je nějaká šance, že pokud by se Ti to podařilo utajit a v práci vydržela, tak Ti v červnu smlouvu prodlouží? To by pro Tebe bylo nejjistější asi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
997
8.5.21 14:19
@prokr píše:
No ale není to tak, že na neschopenku má nárok pouze pokud má nějakého zaměstnavatele? Logicky-pokud nepracuje, nepotřebuje doklad o pracovní nechopnosti, nebo ne…?

Ne, smlouva skonci a proste zustane dal na neschopence. Klidne az do nastupu materske (pokud bude mit narok) a pokud samozrejme lekar nazna, ze je k neschopence duvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
997
8.5.21 14:21
@prokr píše:
Zakladatelko a je nějaká šance, že pokud by se Ti to podařilo utajit a v práci vydržela, tak Ti v červnu smlouvu prodlouží? To by pro Tebe bylo nejjistější asi…

Tohle by bylo samozrejme uplne nejlepsi, sice ne uplne fer vuci zamestnavateli, ale pokud je ji fakt blbe, tak vydrzet jeste dva mesice v praci, aniz by si nekdo neceho nevsiml je nerealny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
8.5.21 14:24

@janikema90 přesně tak. Doma jen ležím odpo tak na 2 hodiny je to lepší ale jinak nevydržím. Uvidim příští tyden jak to v práci pujde. Smlouvu by určitě prodloužili nebyl důvod proč ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9395
8.5.21 14:25

@Vendelink Neschopenka, pokud bude zdravotní důvod. Pokud nebude, tak zkusit najít jinou práci od července nebo jít na pracák nebo se zkusit v práci domluvit na pokračování pracovního poměru aspoň do nástupu na PPM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
8.5.21 14:25

@janikema90 to se mi právě nezdá. Budu na tom lépe když budu na neschopence? I když už mi skončí smlouva? Jinak budu na ÚP? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
997
8.5.21 14:26
@Vendelink píše:
@janikema90 přesně tak. Doma jen ležím odpo tak na 2 hodiny je to lepší ale jinak nevydržím. Uvidim příští tyden jak to v práci pujde. Smlouvu by určitě prodloužili nebyl důvod proč ne.

A budete mit narok na materskou aspon?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
8.5.21 14:27

@Lendeš jak jsem psala, je mi tak špatně že nemůžu normálně fungovat natož pracovat. Takže určitě ani žádná brigáda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
997
8.5.21 14:29
@Vendelink píše:
@janikema90 to se mi právě nezdá. Budu na tom lépe když budu na neschopence? I když už mi skončí smlouva? Jinak budu na ÚP? Děkuji

Tak muzete jit na pracak, kde dostanete podporu na pet mesicu, nejakych 60% z platu. A pak uz nic. To mi neprijde moc vyhodny 😀 Na neschopence mate vic penez a muzete na ni byt az do nastupu na materskou nebo do porodu. Smlouva s tim nema nic spolecnyho. I kdyz vam skonci, tak na neschopence muzete dal zustat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
8.5.21 14:30

@janikema90 v této praci jsem přes 2 roky. Celkově odpracovaných 6 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9395
8.5.21 14:32

@Vendelink Taky píšu podle toho, jestli bude zdravotní důvod nebo ne, za měsíc ti klidně může být dobře. U brigády ale pozor, aby ti neovlivnila výši PPM - ta se počítá z posledního zaměstnání, ze kterého bylo odváděno nemocenské.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat