Smlouva o nájmu bytu- na dobu neurčitou - je to výhoda?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
irena irenka
Povídálka 29 příspěvků 26.10.14 20:41
Smlouva o najmu bytu-na dobu

Smlouva o najmu bytu, smlouva na dobu neurcitou, trvaly pobyt. Vyhoda? Nebo naopak nevyhoda? Docetla jsem se ze vypoved z bytu neni lehka pokud je to formulovano tak jak to mam ja. pouze vypovedi dle zakonu, pri poruseni zakonu, a pres soud, a tri mesicni vypovedni doba, a jeste musi pronajimatel najit pristresi.mate zkusenosti? dekuji

Reakce:
pikola
Generální žvanilka 20158 příspěvků 26.10.14 20:44

A ty jsi pronajimajci nebo ten druhy?

KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 26.10.14 20:48

@irena irenka dle nového občanského zákoníku již nemá majitel či pronajímatel bytu povinnost zajistit přístřeší. Platí to pouze pro smlouvy uzavřené do 31.12.2013.
Dle nového OZ platného od 1.1.2014 musí nejprve zaslat výzvu k odstranění závadného chování (víc než 3 měsíční dluh na nájmu, porušování dobrých mravů, opakované stížnosti), poté výpověď z nájmu bytu - nájemní poměr končí dnem převzetí výpovědi či dnem uložení do sféry nájemce na poště. Pokud do stanoveného data byt nevyklidí a nepředá majiteli či pronajímateli, ten má možnost podat žalobu o vyklizení bytu u příslušného sou­du.

irena irenka
Povídálka 29 příspěvků 26.10.14 20:59

Ja mam smlouvu od 15.11 2013 sem najemce

KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 27.10.14 10:09
@irena irenka
@irena irenka píše:
Ja mam smlouvu od 15.11 2013 sem najemce

Pak, pokud by Ti dal pronajímatel výpověď z nájmu bytu pro dluh či porušování dobrých mravů, musí ti zajistit přístřeší (většinou jsou to hotelové domy či ubytovny). Do přístřeší tě vyzve písemně, aby ses přestěhovala. Pokud tak neučiníš do jím stanoveného data, má právo podat k soudu žalobu o vyklizení bytu. Náklady na žalobu jsou v lepším případě 2.000,– soudní poplatek, pokud si podá žalobu pronajímatel sám, v opačném případě, když bude žalovat prostřednictvím advokáta, náklady řízení až 15 tis.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Dana Morávková: Kdyby manžel věděl, kolik mám kabelek, byl by rozvod!

I hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Dana Morávková (47) má neřesti,... číst dále >

Bývalý Terezin právník Zafar: Udělala chybu, že mě vyhodila. Já bych ji osvobodil!

Úsměv vystřídal pláč. Češka Tereza Hlůšková (22) za pašování heroinu... číst dále >