Smlouva po 10 letech manželství

Anonymní
15.2.21 18:58

Smlouva po 10ti letech manzelstvi

Ahoj, rada bych se s Vami poradila. Jsme manzele pres 10let. Nastala u nas patová situace.. dostali jsme od mych rodicu pred casem auto - napsane je ale na me rodice, i tak zustane. Problem je ale ten, ze s nim jezdi manzel, denne. Ja o vikendu. To se mi nelibi a rada bych ho pouzivala na vozeni deti, taky denne. Manzel odmita!
Prisel s tim, ze si vezme uver na 200.000 a koupi si teda auto sve a to si bude splacet. S tim ja plne souhlasim - ale chceme aby si vzal pujcku pouze on, kdyby neplatil atd. nikdy nevim… 8o
Zuzeni SJM? Sepsat u pravnika? Ja si auto co si bude splacet nechci nijak narokovat.

Priznavam, ze je to divne a ujete, shanim jen radu, jak se domoci „sveho“ auta a nebyt dluznikem s manzelem…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21203
15.2.21 18:59

Co to mate proboha za vztah 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2468
15.2.21 19:01

Ano, zúžení SJM u notáře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
236
15.2.21 19:08

Takový tanečky kvůli plechovce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3878
15.2.21 19:09

To že je to ujeté víš… Ale ano, zúžení sjm u notáře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10964
15.2.21 19:12
@Anonymní píše:
Ahoj, rada bych se s Vami poradila. Jsme manzele pres 10let. Nastala u nas patová situace.. dostali jsme od mych rodicu pred casem auto - napsane je ale na me rodice, i tak zustane. Problem je ale ten, ze s nim jezdi manzel, denne. Ja o vikendu. To se mi nelibi a rada bych ho pouzivala na vozeni deti, taky denne. Manzel odmita!
Prisel s tim, ze si vezme uver na 200.000 a koupi si teda auto sve a to si bude splacet. S tim ja plne souhlasim - ale chceme aby si vzal pujcku pouze on, kdyby neplatil atd. nikdy nevim… 8o
Zuzeni SJM? Sepsat u pravnika? Ja si auto co si bude splacet nechci nijak narokovat.Priznavam, ze je to divne a ujete, shanim jen radu, jak se domoci „sveho“ auta a nebyt dluznikem s manzelem…

fakt divný 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3000
15.2.21 19:16
@Anonymní píše:
Zuzeni SJM? Sepsat u pravnika? Ja si auto co si bude splacet nechci nijak narokovat.Priznavam, ze je to divne a ujete, shanim jen radu, jak se domoci „sveho“ auta a nebyt dluznikem s manzelem…

Rodiče můžou to zapůjčené auto chtít vrátit a půjčit ho jenom Tobě.

Zúžit SJM byste mohli, ale to byste zužovali zejména o jeho příjmy, aby to auto splácel z vlastních peněz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1071
15.2.21 19:20
@Anonymní píše:

Sepsat u notáře, když už. A když už, tak rovnou vypořádat a ukončit SJM a dohodnout si režim oddělených jmění. Bude se vám to časem hodit, zjednoduší vám to rozvod :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24850
15.2.21 19:44

Co to mate za manzelstvi/vztah?
Kdybychom potrebovali druhe auto, tak ho poridime ze spolcne usporenych penez, nebo si na nej vezmeme pujicku a bude se opet splacet ze spolecnych penez. Stejne, jako se splacelo prvni auto nebo byt.

Ty mas v planu kopnout ho do zadele, ze si jistis, ze v pripade rozvodu nepujde pujicka za tebou?

Nicmene s tim zuzenim sjm by chlap musel souhlasit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15726
15.2.21 19:48
@Anonymní píše:

Rodiče vám auto nedali, ale půjčili na dobu neomezenou.
A proč je problém koupit druhé auto, když potřebujete dvě?

Jinak bych rovnou zrušila SJM. U vás to asi bude snazší. Ideálně poradit s právníkem a pak k notáři

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21323
15.2.21 19:55

No teda finance mate teda nejake divne.

At rodice chteji vratit auto, nechaji si ho tyden dva a pak ho daji tobe a manzelovi dost razne reknou, ze auto davaji tobe na vozeni deti a ne jemu.

Tvuj muz je drzy jak lazenska veverka. Jak mate poresene financovani bydleni, deti a spolecne domacnosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3162
15.2.21 19:57
@Svistice píše:
Co to mate za manzelstvi/vztah?
Kdybychom potrebovali druhe auto, tak ho poridime ze spolcne usporenych penez, nebo si na nej vezmeme pujicku a bude se opet splacet ze spolecnych penez. Stejne, jako se splacelo prvni auto nebo byt.

Ty mas v planu kopnout ho do zadele, ze si jistis, ze v pripade rozvodu nepujde pujicka za tebou?

Nicmene s tim zuzenim sjm by chlap musel souhlasit.

Když mi manžel vyprávěl, že jeho kamarád z dětství (vydělává dost peněz, mají super barák, nějaké peníze jim dala rodina) nechává manželku vozit děti ve staré jedničkové oktávce a sám jezdí v nové s bezpečnostními prvky (k výkonu povolání auto nepotřebuje), tak jsem zírala. Žiju mezi lidmi, kteří raději narvou co nejbezpečnější věci ženě, chtějí aby měla to nej :) To co tady čtu mi přijde jak scifi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5310
15.2.21 19:57

Taky nerozumím, proč je problém koupit druhé auto. Podle mě to, že manžel bude mít auto napsané jen na sebe je pro tebe dost nevýhodné. Splácet se bude sice z jeho, ale předpokládám společných peněz, co by jinak šly do rodiny a ty na něj nebudeš mít nárok? K čemu ti to bude?
Nikdy jste neměli na nic půjčku, že se tak děsíš toho půjčit si 200 tisíc? A doteď jste byli bez auta, nebo jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2468
15.2.21 20:04

Zúžit nebo rozšířit SJM nešlo vždy, za BSM se museli manželé podřídit zákonu chtě nechtě. Možnost smluvně zúžit nebo rozšířit SJM je výrazem větší svobody, tak proč z toho dělat nějaké drama, ten vztah nemusí být narušený? Prostě tohle bude moje, tohle tvoje, tohle nás obou, o tom je třeba předmanželská smlouva. Jinak SJM nelze za trvání manželství úplně zrušit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24850
15.2.21 20:05

Jinak teda nevidim problem vzit si k sobe papiry od auta a klicky, kdyz chci jezdit. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat