Smog a procházky - jak poznat, kdy nejít?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jonat
Povídálka 11 příspěvků 1 inzerát 15.12.16 12:58
smog a prochazky - jak poznat, kdy nejit?

Ahojte,
rada bych vas poprosila o radu jak rozpoznat, ze smogova situace ve meste neni vhodna k vychazkam s miminkem. Stav ovzdusi lze overit na portalu CHMI (http://portal.chmi.cz/!), ale bohuzel tam k tomu nemaji podrobne vysvetlivky. Osobne nevim, zda v momente, kdy je situace napr. uspokojiva, to vhodne je nebo uz radeji ne. Ve meste od pohledu nerozeznam mlhu od smogu, pro me osobne to vypada oboji stejne.
Jak to mate vy, kdo zijete ve vetsich mestech? Jak rozlisujete kdy jit a kdy ne?
Dekuji za vase nazory :)

Reakce:

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 15.12.16 13:06

Klikneš na třetí záložku v odkazu (ovzduší) a uvidíš tam mapu stavu ovzduší. Vysvětlivky tam jsou, u prvních 3 barev bych neměla obavy, u 4. bych zvolila jen kratší procházku a u dalších bych se radši zdržovala doma.

Pipet
Generální žvanilka 24103 příspěvků 15.12.16 13:18

http://portal.chmi.cz/…data_CZ.html
Dívám se sem.
U nás je problém s polétavým prachem, když je nad limit, tak venku nejsme - mimo nutné pochůzky atd.

jonat
Povídálka 11 příspěvků 1 inzerát 15.12.16 13:20
@zoy píše:
Klikneš na třetí záložku v odkazu (ovzduší) a uvidíš tam mapu stavu ovzduší. Vysvětlivky tam jsou, u prvních 3 barev bych neměla obavy, u 4. bych zvolila jen kratší procházku a u dalších bych se radši zdržovala doma.

Diky, ja jsem asi slepa, ale ja tam vysvetlivky nevidim, pouze legendu:/ Marne jsem guglila neco, co by jasne definovalo jakej stupen = deti, nemocni atd. nemaji vychazet ven.
Ja jsem si puvodne tez rikala, ze prvni tri jsou ok, ale napr. dnes tu mame Uspokojive a pritom je fakt mlha, vzduch rekla bych smrdi, kdyz se z okna podivam na tovarni kominy v dalce, tak vidim, jak se ten hustej dym nerozpousti ale jakoby se to zarezava do te mlhy - evokuje mi to inverzi, kdy se vytvori „poklicka“, co ty smrady drzi dole.

jonat
Povídálka 11 příspěvků 1 inzerát 15.12.16 13:27
@Pipet píše:
http://portal.chmi.cz/…data_CZ.html
Dívám se sem.
U nás je problém s polétavým prachem, když je nad limit, tak venku nejsme - mimo nutné pochůzky atd.

Na poletavy prach jsem uplne zapomnela, to je taky dobry informace, dekuji.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 15.12.16 13:28

@jonat Máš pravdu vysvětlivky tam nejsou, jen legenda.
http://portal.chmi.cz/…data_CZ.html#… tam je uvedeno, co to přesně znamená
A jinak ve školce jim každé ráno hlásí stupeň 1-6 (odpovídá to těm barvičkám) a od 4 ven nechodí.

jonat
Povídálka 11 příspěvků 1 inzerát 15.12.16 13:29

@zoy diky moc!

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 15.12.16 17:31
@jonat píše:
Ahojte,
rada bych vas poprosila o radu jak rozpoznat, ze smogova situace ve meste neni vhodna k vychazkam s miminkem. Stav ovzdusi lze overit na portalu CHMI (http://portal.chmi.cz/!), ale bohuzel tam k tomu nemaji podrobne vysvetlivky. Osobne nevim, zda v momente, kdy je situace napr. uspokojiva, to vhodne je nebo uz radeji ne. Ve meste od pohledu nerozeznam mlhu od smogu, pro me osobne to vypada oboji stejne.
Jak to mate vy, kdo zijete ve vetsich mestech? Jak rozlisujete kdy jit a kdy ne?
Dekuji za vase nazory :)

vzhledem k tomu, kde bydlíme, tak dokud není vyloženě mhd zadara, ve školce zákaz vycházení, t ak chodíme ven normálně :nevim:

jonat
Povídálka 11 příspěvků 1 inzerát 15.12.16 21:17

@martina.se jasne, chapu. ja jsem vyrostla ve velkym meste a odmala jsem mela 2× rocne atb, porad na hromade (horni a dolni cesty dychaci), lecebny, lazne…porad neco. v dospelosti se to zlomilo (fakt by me zajimalo, cim to je), a sice nejsem superzdrava, ale uz nejsem porad na hromade a v porovnani s detstvim je to nebe a dudy. kdyz jdu ted v zime s malou ven, tak je mne vyslovene lito tahat ji v tomhle pocasi a vystavovat ji tem smradum, a to bydlime vicemene na kraji mesta, kde jsem za chvili v lese, i kdyz musim minout kus silnice, nez se tam dostanu. kdyz neni vyslovene jasno, nejradeji bych s ni vubec nikam nechodila, ale zas si rikam, ze v tom meste stejne bude vyrustat a zit a ze nema smysl z ni delat pokojovou kvetinku…ale mam fakt dilema.
no urcite je tam spousta z lidi mnohem hur, mam na mysli ty, co bydli opravdu v centrech mest a ven muzou jit tak maximalne do parku obklopenyho silnicema

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 16.12.16 07:33

@jonat však právě - bude v tom vyrůstat.. jako jasný, když je mlha, že není na krok vidět, ven nelezem, ale zrovna my žijem v Ostravě, to bysme nemohli ven půl roku :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >