Smrt blízkého člověka v těhotenství

44
14.3.17 16:35

Smrt blízkého člověka v těhotenství

Ahoj, jsem ve 20. týdnu těhotenství a před pár dny mi umřel blízký člověk. Jsem z toho hodně špatná. Klidně mohl mít ještě 30 let před sebou. Byla to náhlá smrt a nikdo jsme to nečekali :,( dva měsíce zpět mi zemřel pes, také v těhotenství.. Už se bojím, co se zase přihodí :( teď je na tom špatně babička se srdcem, kterou mám také moc ráda. Jsou to samé tragédie a bojím se, aby to nepoznamenalo miminko :( mám samý stres. Naštěstí přítel mi hodně pomáhá, ale stejně je to těžké :( stalo se vám něco podobného v těhotenství? bojím se, že pak miminko bude neklidné, nebude moct spát a bude hodně brečet… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15533
14.3.17 16:42

Ano, smrt v blízké rodině, dost nepříjemné stresy. Miminko je naprosto v pohodě a mnohem usmevavejsi než starší braska :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.17 16:43

V těhotenství mi taky zemřel někdo blízký. Navíc jsem byla na neschopence, pořád nějaké problémy s miminkem. Přestěhovaná v jiném městě, žádní známí… Rozjela se mi z toho všeho asi deprese. Měla jsem velký problém své dítě přijmout. Miminko bylo po narození hodně dráždivé, neklidné, nespí celou noc ani ve dvou letech, pořád kontroluje, jestli jsem na dosah. Pořád potřebuje ujišťovat, že jsem nablízku, že ho mám ráda, ale už se to dost zlepšilo.

• Citovat
  • Nahlásit
14533
14.3.17 16:45

Umřela mi babička, když jsem byla ve 3. měsíci, můj nejmilovanější člověk na světě. Nabrečela jsem se jako ještě nikdy v životě :,(. Syn byl od narození úplně klidný, hodný, pohodový miminko a je takovej dodnes. Vždycky říkám, že mi ho poslala babička :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
399
14.3.17 16:46

Ahoj, je mi moc líto, co se ti stalo a o to hůř, že zrovna v těhotenství. Mě zemřel náhle táta na infarkt v 50 letech,doma.Bylo to velice náročné období. Mamka se zhroutila, bratr, kterého jsme neviděli 8 let se najednou zajímal, ale ne o nás, ale o dědictví, hádal se se mnou, byl hnusnej.Byla jsem ve druhém měsíci těhotenství. Dcerku, které je nyní 5 let, to myslím nepoznamenalo, je to hodná, šikovná, veselá, společenská bytost.Ona a manžel byli to jediné co mě drželo nad vodou. Zvládneš to, musíš. Myslim na tebe. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9328
14.3.17 16:47

To je mi moc lito, taky me to potkalo, moje mamka umrela 16 dni pred porodem moji druhorozeny dcery, odesla dobrovolne. Krome smutku, bolesti, jsem mela hroznej strach, ze nezvladnu porod, ze se malej pri porodu neco stane, ze bude nemocna… ale kupodivu byl porod celkem hezkej, oproti tomu prvnimu, kdy mi nikdo nezemrel, bylo to uplne spokojeny a ukazkovy miminko. Nijak ji to nastesti nepoznamenalo. Nezbyva nez myslet na miminko, s tim ostatnim stejne neudelas nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3164
14.3.17 17:17

Mě umřela babička, před dvěma měsíci teď jsem 35 tt. Vzala jsem to ale dobře, až se divim. Myslím, že těhotenství mi pomohlo to tak dobře vzít

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Doe_Jane
14.3.17 17:24

Je tady někdo, komu během těhotenství nikdo nezemřel? Mi to a každý mi říkal že to tak je vždy, že někdo zemře aby se někdo mohl narodit… bohužel neznám nikoho kdo by to neprožil :/

• Citovat
  • Nahlásit
7332
14.3.17 17:27
@Doe_Jane píše:
Je tady někdo, komu během těhotenství nikdo nezemřel? Mi to a každý mi říkal že to tak je vždy, že někdo zemře aby se někdo mohl narodit… bohužel neznám nikoho kdo by to neprožil :/

u nás při těhotenství nikdo nezemřel :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Doe_Jane
14.3.17 17:32
@Nina Filipi píše:
u nás při těhotenství nikdo nezemřel :)

to je dobře :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
2670
14.3.17 17:32
@Doe_Jane píše:
Je tady někdo, komu během těhotenství nikdo nezemřel? Mi to a každý mi říkal že to tak je vždy, že někdo zemře aby se někdo mohl narodit… bohužel neznám nikoho kdo by to neprožil :/

U mě taky ne, ale jak melo děcko asi 2 měsíce tak manželovi strýc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
839
14.3.17 17:45

@Doe_Jane mě nezemřel.. ani při jednom. A ani nikomu z mých kamarádek.
Tahle pověra je příšerná - u nás v rodině jsme se báli babičce říct, že bude mít první pravnouče, protože přesně na tuhle kravinu věřila.. No nakonec se dočkala narození 3 pravnoučat.
@Vyvy ovlivnit to může i nemusí.. záleží na tom, co má mimčo dané do vínku a jak moc tě to skolilo, jak moc se dokážeš i přesto radovat ze života, který jde dál.. Jak moc ti umí přítel dobít baterky, potěšit.. Děti mohou být následkem stresu v těhotenství neklidné, ale mohou být i s horším imunitním systémem - častěji nemocné nebo atopici.. Ale taky mohou být naaaaprosto v pohodě.. Ideální to není, to víš i bez hromady zkušeností, tak se snaž si najít útěk do šťastných chvil - at už při čemkoli, jakémkoli koníčku.. Držím palce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31693
14.3.17 18:33

Mě nikdo nezemřel v těhotenství. Ale u druhého jsem měla velký trápení(nebylo to nic „opravdovýho“, prostě se mnou mlátily hormony, a až do porodu jsme se nemohla úplně smířit s těhotenstvím), slz tekly potoky, ani jsem k mimču neměla přd porodem žádný vtah, a malej byl neskutečně klidný mimčo, co do 8m nebrečelo vůbec nikdy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3686
14.3.17 19:25
@Doe_Jane píše:

Já jsem to neprozila. Dikybohu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
14.3.17 21:58

Byla jsem ve třetím měsíci, když mi náhle umřela maminka. Na návštěvě jsem byla v pátek a po třech nevydařených těhotenstvích o dalším neřekla a v pondělí umřela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama