Smrt maminky. Dotaz pro ty, kteří tohle zažili...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Toma18
Kecalka 317 příspěvků 1 inzerát 21.01.19 10:40
Smrt maminky, dotaz pro ty, kteří tohle zažili...

Ahoj, před měsícem a něco mi náhle umřela maminka, teď už je to lepší, sem tam horší, nekdy ještě beru prášky na spaní a na uklidnění neurol. Ale co me stále tíži je to, že stále čekám na sen, ve kterém se mi objeví a něco mi řekne, že je spokojená nebo tak, ale od te doby zatím žádný sen :,(, cítím se divně, že se třeba maminka zlobí nebo tak. Proto bych se chtěla zeptat těch, které tohle zazili, za jak dlouho se vám o mamince nebo o tatinkovi zdál sen? Vím, ze je to ujeté nebo si zase někdo bude myslet co resim, ale prostě me to trápí a nevím, zda je normální, že se ještě nezdál žádný sen :,(.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.19 10:50

Tatínek mi zemřel v listopadu před 4 lety.tak nečekaně.
A živý sen přišel pak až v červnu. Pamatuju si to proro,že jsem byla na dovolené. Živý sen,který si pamatuju dodnes.a musím rict,že až po tom snu to začalo být lepší.
Drž se a upřímnou soustrast :hug:

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1222 příspěvků 21.01.19 10:57

@Toma18 táta mi nečekaně umřel loni v srpnu, pak se mi o něm zdálo pořad, ale takové blbosti. Jeden ale co mi utkvěl se mi zdál v září, to byl v tom snu i s mým zemřelým dedou a neříkali nic, jen koukali. Mě to teda nějak neuklidnilo. O tátovi se mi občas zda i teď, ze je třeba na nějaké oslavě s námi a tak… jinak čas to už otupil… a cítím se relativně dobre… i když občas si pořad poplacu, držím palce

jack-and-rose
Stálice 59 příspěvků 21.01.19 11:13
@Toma18 píše:
Ahoj, před měsícem a něco mi náhle umřela maminka, teď už je to lepší, sem tam horší, nekdy ještě beru prášky na spaní a na uklidnění neurol. Ale co me stále tíži je to, že stále čekám na sen, ve kterém se mi objeví a něco mi řekne, že je spokojená nebo tak, ale od te doby zatím žádný sen :,(, cítím se divně, že se třeba maminka zlobí nebo tak. Proto bych se chtěla zeptat těch, které tohle zazili, za jak dlouho se vám o mamince nebo o tatinkovi zdál sen? Vím, ze je to ujeté nebo si zase někdo bude myslet co resim, ale prostě me to trápí a nevím, zda je normální, že se ještě nezdál žádný sen :,(.

Ahoj,
táta ani mamka mi nezemřeli, ale zemřela mi přítelkyně(22let).
Sny přichází jak kdy, někdy 2 krát do měsíce někdy se mi o ní zdá i obden, taky podle toho jak spím… Ale nejsou to sny, že by ke mně promlouvala, spíš to je přehrávání vzpomínek. Vidím jí při něčem co jsme spolu prožili. Párkrát se mi zdálo, že jí vidím s dítětem, s malou holčičkou…nevím proč, přikládám to k faktu, že jsme se asi měsíc před nehodou domluvili že vysadí antikoncepci, a také mi řekla 2 dny před smrtí, že mi musí něco důležitého říct až přijedu(byl jsme tenkrát pracovně na 10 dní pryč). Ale to pomyšlení, že by s ní zemřelo i naše dítě je devastující.
Drž se :hug:

edit: jinak první sen přišel asi po měsíci a půl…

Daniela PB
Kecalka 235 příspěvků 82 inzerátů 21.01.19 11:22

Mě mamka zemřela před čtyřmi lety. Žádný sen se mi nezdál. Jen jsem pořád měla pocit, že je někde na blízku a pak ten pocit nějak odezněl…
Tohle chce opravdu čas. Upřímnou soustrast a drž se :hug:

eela
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 21.01.19 11:35

Ahoj, me mamka zemrela letos o prazdninach, v cervnu nam oznamila, ze je nemocna a v pulce srpna uz tu nebyla.Taky jsem dlouho cekala na takovy sen, jako ty, ale zatim nic, urcite se ale maminka nezlobi. Me se o ni obcas sny zdaji, jen se mi tam obcas mihne, ale i to staci. Nejhorsi sen jsem mela v noci, nez zemrela, vybirala jsem detem veci na pohreb…
Obcas si vycitam, ze na ni nemyslim, jenze starosti se 3 detma je az az…Samozrejme si na ni vzpomenu, ale rikam si, ze bych mela vic. Navic musime dat nejak dohromady tatku, nese to opravdu spatne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.19 12:12

Nikdy se mi nezdál o rodičích sen, že umřeli a zjevili se, ale vždycky byli normálně naživu

Forest_Gump1
Ukecaná baba ;) 2484 příspěvků 21.01.19 12:14
@Toma18 píše:
Ahoj, před měsícem a něco mi náhle umřela maminka, teď už je to lepší, sem tam horší, nekdy ještě beru prášky na spaní a na uklidnění neurol. Ale co me stále tíži je to, že stále čekám na sen, ve kterém se mi objeví a něco mi řekne, že je spokojená nebo tak, ale od te doby zatím žádný sen :,(, cítím se divně, že se třeba maminka zlobí nebo tak. Proto bych se chtěla zeptat těch, které tohle zazili, za jak dlouho se vám o mamince nebo o tatinkovi zdál sen? Vím, ze je to ujeté nebo si zase někdo bude myslet co resim, ale prostě me to trápí a nevím, zda je normální, že se ještě nezdál žádný sen :,(.

neřekne, nezjeví. to co si jí mohla říct už jí neřekneš, ale čas je milosrdný. zažil jsem to před 2 lety před vánocemi…

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 13947 příspěvků 21.01.19 12:27

@Toma18
Je to za pár týdnů 10 let a nikdy se mi takový sen nezdál.

hanyketty
Kecalka 161 příspěvků 21.01.19 12:45

Upřímnou soustrat, drž se a někde se vyplač, vykřič…
Mamka mi umřela před rokem a půl…ani jsem jí neřekla, že jsem těhotná, byla by to skvělá babička. Doteď mě mrzí, že jsme nemluvili otevřeně o tom, že odchází…, že jsme hráli to divadlo a vlastně ani nevíme, co ona si myslela…no to jen na okraj. Ale živý sen, ale opravdický živý, se mi zdál minulý měsíc. V tom snu jsem dokonce říkala, že ať mě stiskne, jestli je to opravdu ona… Byla ve skříni zavřená, lehce schoulená a říkala, že je jí trochu zima. A pak mi právě stiskla tu ruku a já ucítila, že je jí asi opravdu zima, že má chladnou ruku… No nevím, co mi chtěla říct a jestli to vůbec byl nějaký vzkaz? Jsem trochu skeptická k těmhle věcem :-)

Celia
Povídálka 36 příspěvků 21.01.19 13:40

Ahoj, zažila jsem to u otčíma. Neměli jsme spolu úplně dobré vztahy, nicméně po jeho smrti cca za 2 měsíce se mi o něm zdálo a byl to silný, velmi živý sen jak realita,.neotvíral pusu, jen jsme si předávali myšlenky. Cítila jsem tam jen lásku a vzájemné odpuštěni. Tím že si moc přeješ aby se ti o mamince zdálo si to jen blokuješ a jsi v dalších smyslech uzavřená, může k tobě ve snech promlouvat jak chce, ale ty si nepamatuješ nic, právě kvůli tomu tlaku “moc chci”. Uvolni se a s láskou vzpomínej a nic nečekej…
Znám to sama, po této zkušenosti jsem čekala, že se mi ve snu ukáže i tragicky zesnulý blízký kamarád, nestihli jsme se tehdy sejít jak jsme plánovali..a ono nic, žadný sen. Teprve když jsem to pustila z hlavy tak se mi o něm zdálo. A opět to byl velmi živý a krásný sen, úplně jiný než běžné sny

Toma18
Kecalka 317 příspěvků 1 inzerát 21.01.19 13:51

Moje maminka měla 46 let, vůbec nic nenasvědčovalo její smrti. Byla sice od středy slaba a sem tam ležela, ale jinak si na nic nestezovala. Byli jsme na tohle zvyklí, protoze ji docela často a to už mnoho let chytly zada a tak ležela třeba dva nebo tři dny a pak OK a stěžovala si jen na zada, ale ne nějak extra, proste tak jak vzdycky. Proto by nas ani nenapadlo, že se může něco stát. Navic jsem ten týden toho měla hodně, řešila jsem rekonstrukci bytu, miminko a proste jsem celkove byla taková unavena jak fyzicky, tak psychicky a nevenovala jsem tomu nějakou pozornost, ale to ani bratři a ani tatinek. Maminka umřela 7.12.a 13.11.se ji narodila první vnučka,byla pyšná, moc spokojena a dokonce v ten den, kdy umřela, tak ji chvíli hlídala. A vecer spim a pak mi to manžel oznámil, bylo to hrozné, nečekané, zhroutila jsem se, musela jsem na kapačku a začala jsem brát neurol na nervy a prášky na spaní, nemohla jsem prostě v klidu usnout. Byla jsem taková nervózní, atd…vzdy jsem mela strach u duchů a toho okolo, tak jsem se i bala, aby něco nespadlo nebo mi nedala nějak najevo, že tam je, přitom nevím proč, kolikrát jsem si říkala…ty jsi kráva, vždyť je to tvoje maminka, ale prostě jsem z toho mela strach
Ted už je to lepší, někdy horší, jak kdy, horší je na tom tatínek. Ale snažíme se všichni. Jen jsem právě vždy cekala na nejaky vzkaz ve snu nebo tak a nic, protože si kladu otázku, zda už se ma dobře, zda je spokojená nebo ne a taky zda už odešla do nebicka ke svým, nebo zda jeste ne a něco ji drží…kdy myslíte, že duše odejde do svého?

Toma18
Kecalka 317 příspěvků 1 inzerát 21.01.19 13:54

kazdy vecer zapalují svíčku v takovem andílku a vzpominam na ni a když je mi opravdu ouzko nebo tak, tak se podivam na její fotku a tak vnitřně se uklidnim. Ale stále mám pocit, ze někde někdo je, ze tam nekde někdo stoji nebo tak, ale to jsou asi jen mé pocity a ty první dny jsem i slysela kroky, nebo pískání na mého psa, mela ji strašně rada. Myslite, ze to byl fakf nebo jen moje nejake myšlenky? :pocitac:

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 2055 příspěvků 21.01.19 14:43

@Toma18 ja jsem to s tim strachem, ze neco spadne, mela taky. Neexistovalo, ze bych usinala za tmy třeba. Taky jsem se za sve pocity stydela. Ale nikdy jsem nemela zivy sen, kdy bych mela pocit, ze se se mnou loučila. Porad to byly jen sny z nemocnicniho prostredi, ktere nebyly vubec hezke. Budila jsem se s uzkostmi a trvalo to par let.

Toma18
Kecalka 317 příspěvků 1 inzerát 21.01.19 14:50

@citlivaduse ufff, alespoň nejsem sama. Myslela jsem, že jsem blázen. Prostě jsem nechtěla být sama a v noci jsem budila manžela a musel byt vzhůru, i když to bylo někdy hrozné, byl protivný a ted je to vlastně měsíc a něco a prostě nemohu spát sama v pokoji jen s manželem, spim u brachy v pokoji, kde je televize a v noci, když me chytne velký stres nebo něco, tak si zapnu televizi a je to lepší, ale jinak ne! Nedá se to. Připadala jsem si jak blázen, ale moje doktorka říkala, ze je to úplně normální. :pocitac:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska jako byznys? Zlata Adamovská s Petrem Štěpánkem na vztahu pořádně vydělávají

Oba jsou skvělými herci, kteří jsou zárukou kvality a sledovanosti. Manželé... číst dále >

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >