Smrt otce v těhotenství- sirotčí důchod?

2458
3.7.13 10:20

Smrt otce v těhotenství- sirotčí důchod?

Ahoj všem diskutujícím, nebudu zde podrobně popisovat vzniklou situaci protože se netýká mojí rodiny a na internetu jsem nic nenašla. Jedná se o osobu blízkou a přislíbila jsem jí pomoc s vyřizováním této smutné záležitosti, chci se tedy předpřipravit a informovat alespoň touto cestou.
Tedy k věci:
Těhotná žena(24tt), otec dítěte je vážně nemocný a je velmi pravděpodobné že se nedožije narození potomka, spíš se dá říci je to už téměř 100% jasné.
Bude mít dítě po narození nárok na sirotčí důchod? Popřípadě změnilo by se něco pokud by se rodiče ještě stihli vzít? Děkuji všem za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
mag
11593
3.7.13 10:21

Ano, nárok mít bude, stejně tak na dědictví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58312
3.7.13 10:23

Nevím jestli je schopny chodit ale šla bych na matriku aby přiznal otcovství. Pokud by se vzali tak ano tam by nárok byl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31692
3.7.13 10:24

POkud mají před matrikou sepsané otcovství, tak ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11593
3.7.13 10:25

To otcovství je dobrý nápad, jinak by to
Muselo jit přes soud, což všechno dost prodlouží

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6832
3.7.13 10:26

Pokud jsou manželé bude mít dítě nárok na sirotčí důchod a ona na vdovský důchod, pokud nejsou manželé musí stihnout na matrice podepsat papír o otcovství

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48576
3.7.13 10:27

Nebo se rychle vzít pokud to jeho stav dovoluje a pak by bylo uplně vše bez problému.
Jinak je mi to strašně moc líto. Musí to být šílené :,( :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16063

@papavlinka33 aby to bylo jednodušší, měli by mít z matriky papír o přiznání otcovství (zabere to tak 5 minutek, nevím jak moc vážný je stav tatínka). Po smrti tatínka by to též řešit šlo, ale bude to složitější, tam se to pak musí přes soud. Pokud se stihnou vzít (stačí svatba na radnici, objednání termínu zabere pár minutek (musí tam být oba) a pak samotný obřad může být taky otázkou třech minutek, nejsou nutností ani prstýnky, svědky máte buď svoje, nebo úřednice…
no, prostě pokud se stihnou vzít, měla by maminka dítěte nárok ještě na vdovský důchod (teď nevím, jak dlouho se pobírá…jestli tři roky? :nevim: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2458

Aha, a je nějaký způsob jak zařídit otcovství pokud otec na tu matriku dojít nemůže?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
evill
3.7.13 10:29
@Kamča.dalmatinka píše:
Nebo se rychle vzít pokud to jeho stav dovoluje a pak by bylo uplně vše bez problému.
Jinak je mi to strašně moc líto. Musí to být šílené :,( :,(

Jsem taky za tuto variantu, kromě sirotčího důchodu pak vznikne nárok na vdovský důchod. Pokud je při smyslech, můžete se nechat oddat i doma.

• Citovat
  • Nahlásit
48576
3.7.13 10:30

@papavlinka33 tak to stačí zavolat na matriku a tam vám řeknou jestli musí oni přiject k nemocnému a nebo nějaká plná moc :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
evill
3.7.13 10:30
@papavlinka33 píše:
Aha, a je nějaký způsob jak zařídit otcovství pokud otec na tu matriku dojít nemůže?

Matrika může dojít za ním. Ale zase - záleží jestli je při smyslech. Domů nebo do nemocnice. Ale lepší varianta je ten sňatek.

• Citovat
  • Nahlásit
15230
3.7.13 10:31

Myslím, že by neměl být problém, aby je oddali i mimo úřad. Mám pocit, že známá oddávala v nemocnici, pán byl taky hodně nemocný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950
3.7.13 10:31

Plná moc??? nebo bych šla na matriku zeptat se tam vysvětlit situaci a svadbu mužou mít i v nemocnici dneska se oddává kdekoliv

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5469
3.7.13 10:32

@papavlinka33
Kontaktovala bych sociální pracovnici v nemocnici nebo v zařízení, kde otec je. Sociální pracovnice umí zařídit dost úředních věcí (důchody, změny ZP, sňatky, fotky do nových průkazů apod.) a v každém zdravotnickém zařízení je dnes „sociální sekce“. Nemocnice mají kontakty na své sociální pracovníky na svých webových stránkách, jinak se poptat na informacích nebo recepci v nemocnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat