Smrtelně uražená tchyně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.18 06:04
smrtelně uražená tchýně

Hezké ránko,
prosím o pomoc. S mojí tchýní o není vůbec jednoduchý. Je panovačná, sebestředná, sobecká a zlá ženská, která nenechá na nikom nit suchou. Cokoli není podle ní je špatně, urazí se. Její chování bylo už na tolik neúnosný, že manžel se švárou si s ní jeli promluvit. Máme čtyřletou dceru, kterou bezmezně miluje a dcera miluje jí a já jsem za to strašně ráda, jelikož z vlastní zkušenosti vím, že zájem o vnouče není samozřejmost. Jenže co tam kluci byli si s ní promluvit - je to už 3 měsíce - tak se smrtelně urazila, protože si dovolili proti ní něco říct (samozřejmě to byl rozhovor ve vší slušnosti a domluvili se, že se tchýně ozve sama!!!). Včera ani nepopřála dceři k narozeninám a jen vzkázala po dědovi, který volal. Mám strašnej vztek a zároveň nás to oba s manželem strašně mrzí. Řekněte mi, co s takovou ženskou, jak jí přimět, aby se trochu zamyslela nad svým chováním a přístupem, páč my už jsme vážně v koncích :roll:
Prosím anonym

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Cuddy
Neúnavná pisatelka 15777 příspěvků 21.12.18 06:19

Jedině tak, že její chování přestanete tolerovat. I za cenu na čas omezení kontaktu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.18 06:29
@Cuddy píše:
Jedině tak, že její chování přestanete tolerovat. I za cenu na čas omezení kontaktu.

už se stalo - dceru viděla naposledy v září, manžela před těma 3 měsícema, kdy tam byl naposledy a od tý doby se neozvala, ačkoli byli zvyklí si každý týden volat a jednou týdne psát smsky. Teda vždy psal a volal jen manžel, ona se sama od sebe nikdy neozvala, ale když zapomněl napsat smsku, tak ři hovoru mu hned vyčetla, že se neozval, že nemá zájem o rodiče a čeho se dožila, že na ně se*e a podobný výlevy. To je taky důvod, proč jí řekl a domluvili se, že ona se ozve teď první…a 3 měsíce nic :roll: Zakl

Halamka
Závislačka 3781 příspěvků 21.12.18 07:08

Taky bych nechala míček na její straně hřiště. Ocividne je její ego silnější než láska k vnučce.

karkarka
Závislačka 3048 příspěvků 21.12.18 07:14

Tchyne je uz zenska v letech a nepocitej s tim,ze svoje chovani zmeni. Synove s ni promluvili, ona kdyz se bude chtit ozvat,ozve se. Zatim ti spíš vypadá, že tvoje dcera ztratila babicku.

tini
Ukecaná baba ;) 1476 příspěvků 21.12.18 07:18

Super nazev diskuze :mrgreen:
Nechte ji vycukat. Jestli se chce pripravit o lasku synu a vnucky,je na nejlepsi ceste.Deda ma asi vic rozumu.Asi se utapi v tom,jak jste vsichni nevdecni a jak jeste prilezete.Nekazila bych si s ni naladu.Ale je to dlouhodoba otrava a stres.
Ja mam tchyni super,ale podobnou mamu.Dokud jsem skakala jak piskala,tak super,jak se mi narodilo dite a dovolila jsem si byt matkou a nenechat si vse diktovat dle starych metod,tak nas nejdriv sikanovala,pom­louvala a prestavala komunikovat,prave ze jeste radi prilezeme.Ty emaily mam schovane,dodnes nechapu jak nekdo muze neco takoveho predvadet matce s novorozencem v sestinedeli.Uz je to skoro 7let a kontakt mame maly,volam ja ze slusnosti,vidime se temer jen na rodinnych akcich-oslavy,Vanoce­.Strasne me to mrzi,ale vzdy kdyz zacnu meknout,zasadi dalsi ranu,hned by cloveka zas nicila.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 21.12.18 07:22
@Anonymní píše:
Hezké ránko,
prosím o pomoc. S mojí tchýní o není vůbec jednoduchý. Je panovačná, sebestředná, sobecká a zlá ženská, která nenechá na nikom nit suchou. Cokoli není podle ní je špatně, urazí se. Její chování bylo už na tolik neúnosný, že manžel se švárou si s ní jeli promluvit. Máme čtyřletou dceru, kterou bezmezně miluje a dcera miluje jí a já jsem za to strašně ráda, jelikož z vlastní zkušenosti vím, že zájem o vnouče není samozřejmost. Jenže co tam kluci byli si s ní promluvit - je to už 3 měsíce - tak se smrtelně urazila, protože si dovolili proti ní něco říct (samozřejmě to byl rozhovor ve vší slušnosti a domluvili se, že se tchýně ozve sama!!!). Včera ani nepopřála dceři k narozeninám a jen vzkázala po dědovi, který volal. Mám strašnej vztek a zároveň nás to oba s manželem strašně mrzí. Řekněte mi, co s takovou ženskou, jak jí přimět, aby se trochu zamyslela nad svým chováním a přístupem, páč my už jsme vážně v koncích :roll:
Prosím anonym

Je na čase udělat pápá.

terien
Echt Kelišová 8955 příspěvků 21.12.18 07:30

Kolik diskuzí kvůli tomu ještě založis? Asi těžko někoho donutis, aby s vámi komunikoval, když nechce. Řekli jste ji svý, je teď na ní jestli to přijme, ona není povinná skákat jak vy piskate, ve svém věku už jiná nebude.

eva valoi
Extra třída :D 11644 příspěvků 1 inzerát 21.12.18 07:34

Jsou lidi, kteří neodpouští, nezapomínají, dokonce neodpouští ani to, když jsou vinni vlastně oni sami. Pravděpodobně se už neozve. I za cenu, že vnučku neuvidí. Někdy dokáže zlost udusit v člověku i lásku. Bohužel.
Já nevím, jaká je, co vám vlastně dělala, jak se chovala a co jí ti muži a jak ji to řekli..

terinka4444
Hvězda diskuse 69397 příspěvků 21.12.18 07:40

Člověk se se stářím mění. Většinou. A někdy se prostě změní v jedůvku. Můžeme si říkat, že takoví nebudeme, kdo ví, jací budeme. Ona si tchyně taky nemyslí, že je zlá ženská. Nevím, jakým stylem u vás probíhá styk s ní, jen jsemvyšetla, že jí jednou týdně zavolá a pošle SMS ( bože, ať se nedožiju toho, že si na mě mé dítě vzpomene jednou týdně smskou). Píšeš, že sama nevolá, když jinde jiná tchyně volá, tak je to zase špatně, co furt volá, to si nevybereš. Oba synové na ni nastoupili, aby jí vysvětlili, že je zlá sebestředná mrcha. Super to je. A vy máte klid. Odnesla to tchyně a nejvíc vaše dcerka. Nevím, jestli je to nutné, jestli prostě soudný člověk neumí zlé pustit jedním uchem tam a druhým ven, jestli není schopen brát lidi, zvláště ty staré, jací prostě jsou. Styk evidentně není nijak intenzivní, jak často s ní přijdete do styku na jak dlouho? To se 2× do měsíce nedá vydržet? Fajn, je to zlá sebestředná mrcha, pořád je to jejich matka. Takové ty rady odstřinout, udělat pápá, nechat vycukat :nevim: je tojen můj pohled na věc, ale o co je tohle lepší? Tobě to může být jedno, jsi snacha, nevím jak to cítí chlap, ale takhle budou napjaté vztahy mezi syny a jejich mámou, krom té mámy to bude žrát i ty syny. A ona se stejně nezmění, nikdo se nemění. A už vůbec ne starý člověk.

Příspěvek upraven 21.12.18 v 07:42

blumen
Hvězda diskuse 44206 příspěvků 21.12.18 07:41

Stejna situace u me blizke kamaradky. Do te doby nejlepsi babicka, od te doby se uz 3 roky nevideli a nepreje ani detem k narozkam. Syn starsi od kamaradky z toho ma trauma. Dcera to taky nepochopila, travila u nich treba dva tydny v kuse. Pak uz se nevideli.

blumen
Hvězda diskuse 44206 příspěvků 21.12.18 07:44

@terinka4444 taky myslim. Odnese to nejvic ta dcera.

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 21.12.18 07:44

Některé lidi nepředěláš.
Sama jsem měla vztah s vlastní rodinou takový, že většinou jsme si téměř denně volali (bylo to i kvůli tomu, aby byli pod kontrolou).
Na druhé straně vztah muže ke své rodině mě zaráží, on jejich kontakt vůbec nemusí a oni se svým egem se neozvou (je fakt ten, že v dětství se na něj „jen“ chodili dívat, ale proč to tak bylo a kvůli čemu, to ví jen oni a jejich prarodiče). Tak si můžeš vybrat - vlažné zdvořilostní vztahy za podmínek jejich anebo žádné a bez podmínek. Co je pro děti/vnuky lepší?

Medičkaa
Kecalka 219 příspěvků 11 inzerátů 21.12.18 07:48

Radu nemám, pokud je někdo takový, nemyslím že ho předěláte. Třeba můj partner vydržel se svou matkou a mojí skorotchyni nemluvit asi tři roky a to není ani zdaleka tak strašná, jen musí ke všemu vyjádřit (klidně i dost drsně a nevhodně) svůj názor. Je pravda že jsme v té době ještě neměli malého, bez něj by tak dlouho asi nevydržela :) no každopádně pointa je taková, že ani tříleté trucovani ji nezměnilo

kvetanak
Povídálka 49 příspěvků 21.12.18 07:49

Chtěli jste sis babičkou vyjasnit hranice, tak jste si je vyjasnili. Jako pozitivní bod bych brala to, že babička vnučku vzkázala pozdravovat.

Ty osobně bys chtěla, aby to bylo jako dřív?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Útrapy Simony Krainové na exotické dovolené: Nejdříve sběr plastů, potom déšť!

Letošní Bali pojala krásná Simona Krainová (45) opravdu netradičně. Nejenže... číst dále >

Na mě útočil taky! Ozvala se pumpařka, na kterou měl David Š. mířit pistolí

Je podezřelý z vraždy pumpařky Jany (†58), on sám ale tvrdí, že nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >