SMS ze zahraničí - časový posun

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
SussieS
Závislačka 3840 příspěvků 02.11.14 14:17
SMS ze zahraničí - časový posun

Ahoj holky :mavam:

Mám nepříliš typický emiminovský dotaz :lol:

Byla jsem teď pár dní v Rumunsku a neustále mi vrtá hlavou jedna věc.
Je tam o hodinu víc než v ČR, takže jsem si samozřejmě změnila na mobilu časové pásmo. Když jsem pak psala SMS někomu do ČR, třeba v čase 19:50 (ROM), a dotyčný mi po 5 minutách odpověděl, přišla zpráva s časem 18:55 - tím pádem se zařadila v konverzaci ještě před tu moji odeslanou. Že v tom byl hroznej zmatek, to nemusím asi zdůrazňovat :mrgreen: Ale budiž, chápu, protože dotyčný to zkrátka odeslal v jeho čase 18:55… to, že já jsem už měla o hodinu víc, dnešní technika asi v potaz brát neumí.

Nechápu ale, proč se dělo to stejné, když jsem psala někomu, kdo se mnou v tom Rumunsku byl a měl nastavené stejné časové pásmo jako já? Oba jsme měli na mobilu stejné pásmo, stejný rumunský čas, ale SMS mi stále chodily s časem českým :zed:

Rozumí tomu někdo a dokázal by mi vysvětlit, proč se to takhle chová? :nevim:

Díky :kytka:

Reakce:
Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 02.11.14 15:01

To je dobrá záhada. :think: Nejspíš bych si to vysvětlila tak, že i když jsi se svým mobilem v zahraničí, stejně veškerá data do něj a z něj jdou přes operátora v ČR. Tím pádem ty ze svého českého telefonu v Rumunsku pošleš někomu s českým telefonem v Rumusnku SMS, ta stejně musí proběhnout nějakou centrálu v ČR, než mu dojde, a na ní jí přiřadí aktuální datum - tj. dle českého časového pásma.
Ale ráda si počkám, jestli sem někdo fundovaný napíše, jak je to doopravdy. ;)

SussieS
Závislačka 3840 příspěvků 02.11.14 15:48

@Bersaba No to jsem si taky říkala, ale to by se podle mě zobrazoval i u mnou odeslaných zpráv český čas :nevim: Nechápu prostě :) Myslím, že dlouho nikam zase cestovat nebudu, tak mě to nemusí až tak trápit, ale stejně by mě to zajímalo… Možná zkusím kontaktovat i operátora :lol:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >

Hasta la vista, Dádo! Patrasová posouvá hranice svého instagramového bizáru

Brzy jí bude třiašedesát, svými selfíčky na Instagramu ale Dáda Patrasová... číst dále >