Smysluplné výukové aplikace pro děti 5-8 let

8522
6.2.21 08:03

Smysluplné výukové aplikace pro děti 5-8 let

Děti (předškolák 5 let a prvňák 7 let) dostaly od příbuzných tablety. Nejsem z toho zrovna na větvi, dosud jsme se mobilům, tabletům a počítačům úspěšně vyhýbali, ale když už je teda máme, tak bych je chtěla nějak smysluplně využít. Představovala bych si nějakou angličtinu, matematiku, hlavolamy nebo nějaké logické úkoly. Něco, co dětem opravdu něco dá, kde nebudou jen tupě klikat. Prosím doporučte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24630
6.2.21 08:39

@Hoa Mai Matemag.
A kluk hral na pocitacu v tech sedmi letech Farming (s pomoci tatinka). Takova velmi realna simulace farmareni vcetne pujicky od banky apod. Myslim, ze ho to dost vycvicilo ve financni gramotnosti. :lol:
Ma rad i tycoony.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1351
6.2.21 12:06

Dcera ma rada aplikaci Vyukove karticky PMQ a Logopedie PMQ. U obou jsem prikupovala kapitoly, par uvodnich je zdarma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
6.2.21 13:22

Matemág je super, to si občas hraju i já :mrgreen: nicméně bych řekla, že je to pro nadané děti, které matematika baví - syn je v ní pomalejší, matiku rad nemá a ty ukoly pro nej byly náročné, byl frustrovanej z toho, že některé neumí beze mě vyřešit a hrát to ve finále nechtěl. A to byl na konci druhé třídy a já mu tam zaskrtla, ze je v první. Přitom jsem myslela, že by mu to mohlo pomoci získat k matematice lepší vztah, ale ne.

Pak na jazyky mám předplacené Mondly a to mám rada, je tam vždy i dětská sekce a syna to taky bavilo, je to velmi jednoduché a intuitivní. Opravdu ta aplikace sama o sobě člověka dost naučí, nemusíš se učit ještě sama. Ale není to vylozene ucelená apka určena primárně pro děti, i když tam vždy něco pro děti je (zvířata, čísla a tak).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1065
6.2.21 13:28

Tohke fakt nechapu.
Ucila bych se s ditetem normalne. A tablety bych nechala na pohadky, pisnicky, hodinu denne.
Co treba zabrousit na deskove vyukove hry? Z papiru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1733
6.2.21 13:59

Na angličtinu je super Time with Timmy, má to snad tři díly - New skills, Starting to read a ještě něco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1098
6.2.21 15:27
@lenkahav píše:
Tohke fakt nechapu.
Ucila bych se s ditetem normalne. A tablety bych nechala na pohadky, pisnicky, hodinu denne.
Co treba zabrousit na deskove vyukove hry? Z papiru.

A on někdo říká, že u toho od teď budou děti sedět 12 hodin denně? Já synovi povoluji techniku obden na 15 minut a i přesto čekám, co tu kdo poradí, protože jezdit s autíčkama nebo skládat stupidní skládačky, dětem fakt nedá vůbec nic. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24630
6.2.21 16:32

@lenkahav Tak zakladatelka fakt neni z tech, co by s detma nic nedelala a jen je strcila k obrazovce.
A asi dist blbe skolnimu diteti vysvetlis: " Pepicku, sice jsi dostal od babicky tablet, ale nic do nej stahovat nebudeme a muzes se na nej akorat tak koukat nebo si mozna neco pustit na youtube."

Ja jsem treba tajy rada, ze syn, kdyz uz ma potrebe hrat, tak zabrousil k necemu smysluplnejsimu, nez gtx nebo angrybirds. :nevim:

Ted teda frci minecraft, coz treba moje pribuzne povazuje za super hru pro deti, ktera podporuje kreativitu. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8522
6.2.21 21:21

@Svistice díky za tip, toho Matemága zkusím.
@Platanka díky, to mám na telefonu. Ze začátku jsem si taky říkala, že je to fajn, ale je to hrozně monotónní, kluci si to zapnou tak jednou za měsíc a vydrží u toho 5 minut.
@lenkahav chápat to nemusíš, já zas nechápu (resp. chápu, ale neprovozuju) děti sedící u tabletu s pohádkami. Naše dětí se koukají na pohádky minimálně a když už, tak se většinou díváme všichni na velké obrazovce. Teď se třeba díváme na Tintina, to se ráda podívám i já. Písničky máme pořešené jinak, deskovky, karty a další hry hrajeme. Tablety bych nijak zvlášť nepotřebovala, už nám doma leží týden a nikdo si na ně nevzpomněl, ale když už to někdo koupil a nebylo to levné, tak toho chci využít smysluplně. A to pro mě fakt není čučení na pohádky. Chci to hlavně na tu angličtinu, protože děti baví a já, i kdybych si dala nohu za krk, rodilý mluvčí nebudu. A taky tu matematiku a logiku, protože kluky taky baví. A zvládnou víc, než co se učí ve škole, jen pro mě je pracné vyhledávat na internetu pro ně vhodné hlavolamy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8522
7.2.21 19:59

@Svistice @Semtex Tak jsem si zkoušela toho Matemága, moc se mi líbí, myslím že hlavně starší syn bude nadšený, ale upřímně řečeno moc nechápu rozdělení těch úrovni obtížnosti. V úrovni mladší, tzn. předškolák, se už v nějakém 3. levelu počítá s přechodem přes desítku, což je, jak psala @Semtex spíš pro nadanější děti. Na druhou stranu v úrovni „starší“ jsem odehrála 7. levelů a zatím se tam pořád počítá v oboru do 20, vše, co tam bylo, by zvládl náš prvňák. První čtyři levely by pro devítileté nebo starší dítě byly vyloženě klikačka na úrovni tutorialu. Nevím teda, jak přesně probíhá výuka Hejného matematiky, možná to má nějaký svůj smysl, ale já bych to čekala víc odstupňované.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24630
7.2.21 20:14

@Hoa Mai Popravdě nevím, my máme jen tu verzi zdarma. Takže těch asi prvních 7 levelů. Jen vím, že předškolačka měla v podstatě stejné úlohy jako prvňák (takže od nějakého třetího levelu se bez pomoci matky neobešla).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7877
7.2.21 21:07

Na angličtinu máme PLAYTIME od Britské rady a Lingo Kids. Jinak se mi nic moc neosvědčilo. Syn do toho kouká a kliká, ale nepamatuje si z toho nic.
Na ČT edu se dá najít par zajímavých pořadů, třeba Kosmix nebo různé pořady o přírodě.
Z offline aktivit jsem ted z angličtiny pořídila materiály z kolekce Read and Imagine (Oxford University Press). Je to vždycky krátký příběh ke čtení s aktivitami. Má to asi 6 úrovní obtížnosti. Syna to baví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat